Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 18:44:58


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 31. Máj 2017 8:26:43 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
bigbrother píše:
no bolo by dobré aby to drevo bolo uskladnené tak aby nezmoklo a podobne, preto je dobré to celé riešiť v zvlášť technickej miestnosti, kde budeš mať všetko pokope a kde sa ti nestane, že by navlhlo viac ako je vhodné. My sme dávali od Atmosu kotol, ten má také rozmery ako som ti napísal, neviem chceš vedieť ak konkrétny typ aký máme? Treba pozrieť ako je to pri iných výrobcoch, pri iných značkách s tými rozmermi, lebo to ti takto povedať veru neviem :)


Mozes mi napisat, nech si to tak orientacne viem pozriet. A ak by ti nevadilo, rad by som sa ta opytal ako je to s dotaciami, co sa tyka kotlov. Nevies mi ohladne toho nieco povedat? Pocul som, ze nieco take funguje avsak nemam vobec tusenia jak to je, kto takuto dotaciu moze vyuzit, ze pre koho je urcena a podobne veci.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 05. Jún 2017 8:49:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
môžem ti napísať, ak ti to nejakým spôsobom pomôže. ATMOS DC22S, to je presný typ, ktorý máme. Kľudne sa pýtaj, pokiaľ budem vedieť ti pomôcť, že som si tým prešiel, tak nemám problém ti pomôcť. S dotáciami je to tak, že si musíš o ne požiadať. Zelená domácnostiam, tak sa volajú u nás tie dotácie, skús si to nájsť tam sa dozvieš všetko potrebné, pre aké kotle je to možné a najmä čo je potrebné urobiť aby si dotáciu vôbec dostal. A najmä vec, na ktorú by som ťa chcel upozorniť je potrebná odborná montáž, najmä do budúcna myslím, že to odceníš.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 07. Jún 2017 8:02:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Feb 2017 9:52:53
Príspevky: 82
@bigbrother trocha sa vám vtriem do debaty. Dobre požiadam si o dotáciu a potom čo, som v nejakom poradovníku a budem čakať, kým na mňa príde rada alebo ako to funguje? A vlastne ako si sa k tým dotáciam dostal? Celkom by to zaujímalo aj mňa


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 07. Jún 2017 10:56:39 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Idem si najst na internete, ze ako je to s tymi dotaciami. Takze na tento typ kotlov to je hej? Nemusim to nejako selektovat, nie je to nejako, ze dotacia len pre nejaku znacku kotlov alebo nieco take alebo? Nerozumiem este tomu co pises s tou odbornou montazou. Ved podla nejakeho zapojenia by som to aj ja mohol zvladnut zapojit nie?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 08. Jún 2017 15:56:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
driver neskúšal si si to nájsť? Je to tak, že vlastne dostaneš nejaké peniaze ako podporu, že ideš do takéhoto kúrenia. Avšak treba splniť isté podmienky aby si ju dostal. Nie nie je to JurajG určené pre jednu značku alebo tak. Je to všeobecne na takéto kúrenie. O čom by to bolo keby to bolo len na jednu značku? To potom by si nemal ani možnosť výberu ani nič také a to by už potom také výhodné nebolo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 12. Jún 2017 14:33:29 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
Ano, je pri takejto dotacii potrebne splnit nejake tie podmienky, avsak treba si uvedomit, ze aj ta dotacia ma nejaku hranicu, ze nech si clovek nemysli, ze cim drahsi kotol si kupi tym viac penazi dostane, vsetko to ma svoje podmienky, ktore je dobre si nastudovat predtym ako sa clovek do toho pusti.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 13. Jún 2017 11:38:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 74
@erdzi a nevies, kde by som sa k takym informaciam dostal? my sme kotol este stale nevybrali no pozerali sme sa hlavne po cene, no ak to je tak, ze by sme vedeli aj v nasom pripade dostat nejaku dotaciu, tak by som sa poobzeral aj po nieco kvalitnejsom

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 15. Jún 2017 9:44:59 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
Po kvalitnejsom je dobre sa obzerat aj keby sa ta dotacia nedala vybavit. Aspon take je moje presvedcenie. Je mi jasne, ze nemusis mat take iste, avsak je dobre do tychto veci investovat peniaze, ktore to vyzaduje aby ten vysledok z toho bol taky ako ocakavas. Posielam ti link, kde to najdes, http://www.atmos.eu/dotace-na-kotle-atmos/ tu mas tie dotacie, len si tam preklikni, ze Slovensko, zelena domacnostiam a presne tam sa dozvies vsetky veci potrebne, co potrebujes vediet, ked sa chces v tomto smere s dotaciami niekam pohnut. Dufam, ze ti to pomoze. Keby nieco nevies pytaj sa, ak budem vediet, tak ti helfnem.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 16. Jún 2017 7:20:12 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Presne som sa dostal k tomu, co si erdzi poslala. Tam je to super vypisane, ze ako su tie dotacie riesene pre nas akym sposobom to riesit a vsetko okolo toho. Aj ked osobne premyslam, ze mozno by som do toho isiel aj bez nich, ved ma to nezabije tie peniaze. A ked sa mi to skor ci neskor vrati, tak to asi nebudem nejako natahovat a riesit. Ci?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 19. Jún 2017 8:20:55 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
Toto je na tebe. Poslal som to na margo toho, ze je aj takato moznost. Ze aj takto sa to da riesit, ked clovek chce aspon coto usetrit. To ci je pre teba lepsie si to zaplatit cele a necakat na to, ci to preplatia ci nie, to vies len ty a ide o to pre co sa ty rozhodnes. Cize zalezi to len od teba. Avsak osobne moj nazor je, ze aj keby nie je nejaka dotacia, tak je toto dobrym rozhodnutim.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt