Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 18:39:15


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 19. Jún 2017 11:13:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
My sa o nu tiez pokusime, vsak preco nieco take nevyuzit ak splname nejake tie podmienky. Ak mi to vie nieco usetrit, tak ja som za, predsa len v tento dobe sa obracia kazda jedna koruna aj na tri krat. Len neviete, kolko ten cely proces asi tak trva?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 20. Jún 2017 11:30:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Liam121 píše:
My sa o nu tiez pokusime, vsak preco nieco take nevyuzit ak splname nejake tie podmienky. Ak mi to vie nieco usetrit, tak ja som za, predsa len v tento dobe sa obracia kazda jedna koruna aj na tri krat. Len neviete, kolko ten cely proces asi tak trva?


Osobne ti neviem povedat kolko toto trva, kedze som to neriesil prostrednictvom dotacii, ale investoval som svoje peniaze do celeho kotla. Potreboval som to vyriesit v priebehu mesiaca a nechcel som aby sa mi to nejako natahovalo a neviem co vsetko. Tak som si povedal, ze to ozeliem, ze tie peniaze do toho dam, ved aj tak to robim pre mna a pre moju rodinu a pre nich som ochotny urobit vsetko.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 21. Jún 2017 8:51:50 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Bremmo to si ma celkom potesil tym co si napisal, pretoze tiez zvazujem, ze do toho pojdem a nebudem brat ohlady na nejake dotacie, peniaze na to mam aby som si ho kupil tak sa s tym asi nebudem natahovat. Neolutoval si toto rozhodnutie, ze si do toho isiel bez dotacii? Nelutujes tie peniaze, ktore si do toho kotla a do tohto sposobu vykurovania dal?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 22. Jún 2017 13:02:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
JurajG píše:
Bremmo to si ma celkom potesil tym co si napisal, pretoze tiez zvazujem, ze do toho pojdem a nebudem brat ohlady na nejake dotacie, peniaze na to mam aby som si ho kupil tak sa s tym asi nebudem natahovat. Neolutoval si toto rozhodnutie, ze si do toho isiel bez dotacii? Nelutujes tie peniaze, ktore si do toho kotla a do tohto sposobu vykurovania dal?


Neolutoval som to doposial. Niet na tom nic take, co by som mal lutovat. Viem, ze tie peniaze som dal do toho lebo som chcel aby to klapalo, aby vsetko fungovalo ako ma a co najskor. Robil som to pre seba, takze nevidim dovod na nejake lutovanie. Praveze mam pocit, ze mi to dost dalo, uvedomil som si, ze investovat do niektorych veci je ozaj potrebne ak chces mat pokoj a byt v pohode so svojim rozhodnutim. ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 23. Jún 2017 6:23:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 82
Liam121 píše:
My sa o nu tiez pokusime, vsak preco nieco take nevyuzit ak splname nejake tie podmienky. Ak mi to vie nieco usetrit, tak ja som za, predsa len v tento dobe sa obracia kazda jedna koruna aj na tri krat. Len neviete, kolko ten cely proces asi tak trva?


Skusit to mozes, pokial splnit podmienky, tak by nemal byt problem. Avsak na tvojom mieste by som najskor si vybral do akeho kotla chcem ist a ujasnil si tieto vsetky veci a potom by som zacal riesit dotaciu, ale je to vsetko uhol pohladu, co sa ti zda vhodnejsie, vyhodnejsie najskor riesit. Ja by som takto na to isiel, ked dotaciu, aspon budes vediet kolko percent ti ta dotacia pokryje tie prvotne naklady ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 26. Jún 2017 7:45:39 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
bremmo píše:
Neolutoval som to doposial. Niet na tom nic take, co by som mal lutovat. Viem, ze tie peniaze som dal do toho lebo som chcel aby to klapalo, aby vsetko fungovalo ako ma a co najskor. Robil som to pre seba, takze nevidim dovod na nejake lutovanie. Praveze mam pocit, ze mi to dost dalo, uvedomil som si, ze investovat do niektorych veci je ozaj potrebne ak chces mat pokoj a byt v pohode so svojim rozhodnutim. ;)


To som rad za tento tvoj koment. Aspon si ma utvrdil v tom, ze to nie je zlym rozhodnutim. Co vsetko si k tomu riesil? Samotny kotol a k tomu co este bolo potrebne vsetko dokupit? Lebo toto je vec, ktora myslim, ze je dolezita a stale som sa nejako ju nedozvedel, ze co je podstatne :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 27. Jún 2017 13:00:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Tak podla mna to nie je zle rozhodnutie, mne sa to zda fajn. Co vsetko k tomu riesit? Zalezi to od toho pre aky typ zapojenia kotla sa rozhodnes. Ci pojdes do zapojenia s Laddomatom, s akumulacnou nadrzou alebo len jednym z tych. Je tym moznosti viac, ale z mojho pohladu je najvhodnejsie to riesit aj aj. Aj s jednym aj s druhym. Nizsie ti posielam schemu zapojenia s obomi ;)

Obrázok


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 28. Jún 2017 11:37:07 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Možno by bolo celkom na mieste mu to ozrejmiť prečo je vhodné dať aj aj a vlastne na čo ten Laddomat slúži, že vlastne ide aj o to, že predlžuje životnosť kotla, že to nie je len tak, že niekto si zmyslel, že toto bude v tom zapojení, ale že to má aj reálne podstatné opodstatnenie prečo je tam a na čo slúži, lebo tomuto som ani ja dlho nerozumel ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 29. Jún 2017 7:46:45 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Vdaka za objasnenie, co sa tyka Laddomatu, ale aj tak stale celkom nerozumiem, ze co vlastne ten Laddomat robi, ked predlzuje tu zivotnost. Tie nadrze su tam naco v tom zapojeni? Toto je zapojenie ak spravne rozumiem pre kotle Atmos, hej? Pre ine kotle su ine zapojenia alebo je to vsetko na rovnakom principe alebo ako si to mam vysvetlit? Asi vela otazok, ale potrebujem tomu porozumiet.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 03. Júl 2017 12:29:59 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
JurajG píše:
Vdaka za objasnenie, co sa tyka Laddomatu, ale aj tak stale celkom nerozumiem, ze co vlastne ten Laddomat robi, ked predlzuje tu zivotnost. Tie nadrze su tam naco v tom zapojeni? Toto je zapojenie ak spravne rozumiem pre kotle Atmos, hej? Pre ine kotle su ine zapojenia alebo je to vsetko na rovnakom principe alebo ako si to mam vysvetlit? Asi vela otazok, ale potrebujem tomu porozumiet.


Pri nom ide vlastne o to, ze zabezpecuje minimalnu teplotu vratnej vody do kotla, tym padom to ten kotol setri a predlzuje sa jeho zivotnost. Uz tomu rozumies trosku viac? Tie nadrze funguju na principe akoze zasobnika. Ono je to tak, ze v podstate ta nadrz uklada prebytok vykonu do zasoby alebo akoby som ti to este blizsie vysvetlil. Ano to je zapojenie, pre tu znacku. U inych neviem ako to je, ale asi to bude nieco obdobne


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt