Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 4:06:02


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 06. Júl 2017 15:53:18 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
bremmo píše:
Pri nom ide vlastne o to, ze zabezpecuje minimalnu teplotu vratnej vody do kotla, tym padom to ten kotol setri a predlzuje sa jeho zivotnost. Uz tomu rozumies trosku viac? Tie nadrze funguju na principe akoze zasobnika. Ono je to tak, ze v podstate ta nadrz uklada prebytok vykonu do zasoby alebo akoby som ti to este blizsie vysvetlil. Ano to je zapojenie, pre tu znacku. U inych neviem ako to je, ale asi to bude nieco obdobne


Áno, tak ako si napísal. A podstatné je vlastne to, že keďže zabezpečuje tú minimálnu teplotu vrátnej vody, tak tým pádom zabraňuje nejakému prípadnému vzniku korózie, kondenzácie a práve tým predlžuje tú životnosť.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 09. Júl 2017 5:38:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 87
Caute mna celkom pri takychto kotloch zaujima ako je to so zivotnostou vseobecne a najma so zarukou na ake veci sa zaruka vztahuje a podobne obavam sa, ze by som do niecoho takehoto isiel a keby nastali nejake problemy, tak zostanem na ich riesenice sam z toho mam celkom obavu kedze to nie je celkom mala investicia


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 10. Júl 2017 9:05:39 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
samouk píše:
Caute mna celkom pri takychto kotloch zaujima ako je to so zivotnostou vseobecne a najma so zarukou na ake veci sa zaruka vztahuje a podobne obavam sa, ze by som do niecoho takehoto isiel a keby nastali nejake problemy, tak zostanem na ich riesenice sam z toho mam celkom obavu kedze to nie je celkom mala investicia


Životnosť závisí od kvality kotla a od starostlivosti oň. To znamená, že môže vydržať desať rokov a aj viac. Ide o to ako je aj zapojený. Je množstvo vecí, čo jeho životnosť ovplyvňujú. Čo sa týka záruky, tak tá je klasická ako na všetko iné. Ale napríklad výrobca kotlov Atmos to majú tak, že ak budeš mať kotol zapojený podľa predpísaného zapojenia a urobí ti to školený človek, tak ponúkajú predĺženú záruku o jeden rok.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 11. Júl 2017 7:36:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 87
Takze je potom viac menej na mne, ze ci ho budem setrit alebo ci ho budem zatazovat velmi a minimalne sa on starat, ale potom mozem ocakavat, ze ta zivotnost toho kotla sa vyrazne znizi, dobre tomu rozumiem? To znamena, ze teda dva roky, ale ak by som to dal robit im ako firme, respektive vyrobcovi, tak by som mal tri, hej? To nie je zly napad. Aspon tam je aspon ako taka istota, ze nezostanem na pripadne problemy sam


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 12. Júl 2017 17:40:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Viac menej ano vsetky tieto veci zavisia od teba ako sa k tomu postavis a ako budes narabat a pracovat s tym kotlom. Mas tam istotu a predsa len ten rok dokaze urobit vela mnohokrat by som povedal. Je lepsie, ked vies, ze ti to urobi odbornik, co sa tomu rozumie, bude vsetko dobre zapojene, bude fungovat ako ma.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 13. Júl 2017 8:54:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 08. Júl 2017 13:37:45
Príspevky: 59
Bydlisko: Trencin
- nie je ovladanie takychto kotlov nejako narocne? viem nejako si nastavit akoby mal fungovat aj ja sam alebo je to potrebne riesit s nejakym odbornikom, ktory s tymito vecami robi? chceli by sme takyto kotol kupit, kedze sa nam to zda ako vhodna volba kedze nemame plyn a museli by sme kurit len elektrinou -


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 17. Júl 2017 12:29:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
kresko píše:
- nie je ovladanie takychto kotlov nejako narocne? viem nejako si nastavit akoby mal fungovat aj ja sam alebo je to potrebne riesit s nejakym odbornikom, ktory s tymito vecami robi? chceli by sme takyto kotol kupit, kedze sa nam to zda ako vhodna volba kedze nemame plyn a museli by sme kurit len elektrinou -


nie je, človek sa do toho rýchlo dostane, aj do toho ako často prikladať a všetky tieto veci. To je len o tom zžití sa tým kotlom. Na začiatku je dobré, keď nastaví a spojazdní odborník ten kotol, aj čo sa týka akože zapojenia a tieto veci. Na začiatku je vhodné aby ak si nejaký laik čo sa týchto vecí týka aby si to nebral do vlastných rúk. Je to vhodná voľba, oproti elektrine zaisto.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 18. Júl 2017 13:04:00 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 08. Júl 2017 13:37:45
Príspevky: 59
Bydlisko: Trencin
bigbrother píše:
nie je, človek sa do toho rýchlo dostane, aj do toho ako často prikladať a všetky tieto veci. To je len o tom zžití sa tým kotlom. Na začiatku je dobré, keď nastaví a spojazdní odborník ten kotol, aj čo sa týka akože zapojenia a tieto veci. Na začiatku je vhodné aby ak si nejaký laik čo sa týchto vecí týka aby si to nebral do vlastných rúk. Je to vhodná voľba, oproti elektrine zaisto.


- lenze kde najdem odbornika, ktory mi to bude vsetko ochotny vysvetlit a cele pripravit aby ja som potom uz len mohol kotol pouzivat, kurit s nim? nerozumiem tomu, nie, ze budem patrat po nejakom takom cloveku rok, tolko casu uz nemam potrebujem to vyriesit najneskor do jesene -


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 19. Júl 2017 9:26:57 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Nikto ti nekáže pátrať po niekom rok. Ak ti môžem poradiť daj si čas ešte nejaký mesiac. Približne za mesiac tak nejako by mala byť výstava, čo sa týka takýchto vecí v Nitre, myslím, že toto by tebe mohlo celkom pomôcť urobiť krok vpred. Ujasniť si, čo je vhodné a čo zase nie. ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 20. Júl 2017 16:28:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 11. Júl 2017 10:16:52
Príspevky: 33
Bydlisko: Trenčín
taktiez som si myslel ze bude tazke najst niekoho kto mi poradi ako vybrat spravny kotol vzhladom na vykon a vsetky tieto veci ktore su potrebne riesit preto som zasiel za kamaratom ktory ma takyto kotol a nechal som si od neho poradit ze na koho sa obratit povedal mi nech si pozriem znacku kotlov ATMOS na internete a tam nech si najdem nejaku tu predajnu alebo pobocku alebo ako by som to mal nazvat a nech sa skusim na nich obratit riesil som to tak a poviem ti ze som urobil dobre obratil som sa priamo na predajcov kotlov tejto znacky a poradili mi aky kotol by bol pre mna a podobne ale hlavne mi vysvetlili ze preco


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt