Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 0:31:55


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 207 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 27. Apr 2023 7:50:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
skor sa orientujem do tych na drevo kotlov, takze neviem ako je to presne s tymi peletami. viem, ze je tam tiez viacero moznosti, ze ake si mozes zakupit. ale mozes to aj ze nejak kombinovat? ze tie lepsie a horsie? alebo striedat? ci ake kupis na zaciatku, pri takych by si mal uz ostat?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 02. Máj 2023 9:56:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 29. Jan 2019 7:59:11
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava
nemyslim si, ze je vhodne kombinovat druhy peliet. akoze tak, ze nejaky cas budes vykurovat jednymi a potom druhymi, to by islo, ale ze naraz by si daval do kotla aj take aj onake, tak to by som ti asi moc neradil. to by tam mohlo dorobit nejaku neplechu. a ono nie do vsetkych kotlov mozes dat vsetky pelety.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2023 9:08:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
neviem hlavne, ze k comu by to bolo dobre davat naraz do kotla aj take aj hentake pelety.
vsak bud tam dam tie kvalitnejsie, ktore mi aj dlhsie horia, nemusim tak casto tym padom doplnat do zasobnika.
alebo sa trochu ulakomim a kupim lacnejsie, z ktorych mam ale viacej odpadu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 04. Máj 2023 9:28:32 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 20. Okt 2016 12:12:04
Príspevky: 86
... tak ked su taketo problemy ohladne peliet, nebolo by teda rozumnejsie vyberat kotol splynovaci na drevo?... na takyto som sa informoval nedavno... sice ja som sa tak vseobecne pytal, isiel sa kupovat kotol pre starsi par, ktory odjakziva len drevom kurili... aj tam bol taky navrh, ze tie pelety, ale nakoniec to nepreslo, klasici :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 05. Máj 2023 9:33:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 19. Jan 2023 12:48:22
Príspevky: 19
tak to je celkom podobna situacia ako ta moja. ja som aj bol nalomeny na tie pelety, ale potom som zmenil nazor a ostali sme pri dreve. presne ako si to ty povedal, ze klasici :lol: to uz asi sila zvyku proste a zase tento novy kotol ma aj nejake tie vyhody a funkcie navyse oproti tomu staremu, takze uplne, ze zbytocna kupa to nebola.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 05. Máj 2023 10:39:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Júl 2017 8:45:25
Príspevky: 42
Bydlisko: Bratislava
veď jasné, to účinnosť vykurovania takéhoto kotla je úplne niekde inde. ono sa to normálne uvádza v percentách, čím viac, tým lepšie. tie zvyšné percentá sú ako keby nejaké úniky. to máš pri každom kotly. lebo tak zase čo by to muselo byť, aby si dostal z toho 100%. plus výhoda aj pri tom dreve samotnom, že keď má kotol väčšiu nakladaciu komoru, tak tým lepšie pre teba, lebo nemusíš tak často dokladať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 09. Máj 2023 8:40:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
tomu sa ale vyhnúť nedá, však to čo by muselo byť, aby ani jedno percento tam nebolo. normálne sa ale dajú nájsť také, čo sa pohybujú okolo 90 percent.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 10. Máj 2023 8:12:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 28. Aug 2017 10:52:14
Príspevky: 50
Bydlisko: Senica
Ano daju, vsak cim viac, tym lepsie. Ono bezne to byva od tych 80, to je asi taky nejaky zauzivany standard, ale tak ked vies najst aj s 90, tak preco neist radsej do tejto moznosti. Ono ozaj sa oplati aj vymena stareho kotla za novy, ak by niekto nad tym uvazoval. V zaciatkom je to trochu investicia, ale to sa potom rokmi vrati na tych nakladoch a na tom, kolko sa ti podari usetrit. A zakazdym sa da vybavit aj dotacia na novy kotol, takze to je take plus by som povedal.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 11. Máj 2023 5:59:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 56
To mas ako pri vsetkom, vsetko je na zaciatku investicia a nejaky cas potrva, kym sa ti tie vynalozene naklady vratia. To je uplne bezna vec. Ale treba si uvedomit, preco to robis a ake to ma vyhody. Ked uz sa das na kupu noveho kotla, tak tam je vela vyhod, toto je asi taka hlavna z nich, ta uspora nakladov a energie. Ked hovoris o tej dotacii, tak s vybavenim vedia aj predajcovia pomoct, teda aspon Atmos, co je cesky vyrobca, tak u ich predajcov to tak funguje.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 12. Máj 2023 7:08:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 19. Jún 2018 7:57:46
Príspevky: 77
... aj bez prípadnej dotácie je to dobrá kúpa... si predstav, že nemusíš dokladať drevo ako do starého kotla každé tri štyri hodiny, ale stačí ti dvakrát za deň?... však to je mega rozdiel...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 207 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt