Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 2:20:37


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 222 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 16. Máj 2023 8:21:16 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
To je teda rozdiel a pri peletovom, keď máš zásobník a dávkovač, tak ani to nemusíš :D

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 17. Máj 2023 11:59:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 23. Aug 2017 8:15:15
Príspevky: 48
Bydlisko: Trnava
mejuro: my sme to vsetko naraz objednavali... vsak tak sa to predsa ma robit, nie?... naco by sme kupovali kotol na pelety bez tohto vsetkeho... akurat pelety sme kupovali na sezonu na viackrat, naraz to bolo proste vela, tak to sme uz potom postupne...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 18. Máj 2023 10:48:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
To uz nie je podmienka, ze by sa pelety museli naraz kupit.
Vsak nevies, ake budu vyhovovat, je ich viacero druhov, robi ich viacero vyrobcov, tak ono treba aj poskusat, ktore budu najlepsie pasovat.
Aky mate kotol? Lebo ono ani vsetky kotle napriklad nemozu kurit s tymi malo kvalitnymi peletami.
Moze to tam nejaku zlobu narobit, upchat, uspinit, zanesie sa to a tym padom sa straca vykon kotla a potom je to cele zle.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 19. Máj 2023 10:14:23 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Carol jasnéééé, však to áno, ja som to myslel s tým, že ako často sa prikladá. Keď to takto máš, ako som to napísal a teda to aj vy tak máte, to som tým myslel, že potom sa nemusíš aj niekoľko dní zapodievať tým, že by si mal / mala priložiť do kotla.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pon 22. Máj 2023 10:49:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Aug 2017 9:05:31
Príspevky: 84
Bydlisko: Trnava
az po chvili mi napadlo, ze myslis pelety, ze pri tych nemusis potom aj par dni prikladat. lebo si najskor hovorim, ze kurnik sopa, to co by muselo byt za drevo, aby to takto fungovalo :D toto je vsetko pekne, co sa tyka toho paliva, ze je to taky posun vpred, len netreba zabudat na podstatnejsie veci. za vsetky uvadzam jeden priklad. laddomat 22, ktory je v zapojeni (urceny pre kotle s vykonom od 15 do 100kW) kotle s vyssim vykonom je dobre dat s termoregulacnym ventilom a silnym cerpadlom, ale jednoznacne plati, ze akumulacne vykurovanie je najvhodnejsie zapojenie pre taketo kotle. hadam nemusim hovorit, ze preco.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 23. Máj 2023 9:44:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Sep 2017 10:20:28
Príspevky: 55
Bydlisko: Nové Zámky
tak to asi pre vsetky kotle je vyhodnejsie, ked je tam ta akumulacna nadrz, nie? vsak zmysel to dava, aspon mne teda.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 24. Máj 2023 6:17:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Jún 2017 11:38:06
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava
Nie len tebe, ano, vyznam to ma a velky. Ono potom dost asi straca zmysel aj taky poriadny kotol, ked to nevyuzivas na plno. Efektivita ide dolu, investicia nie je taka rentabilna, ako by mohla byt.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 25. Máj 2023 9:45:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 17. Apr 2023 11:18:24
Príspevky: 14
Bydlisko: Senec
minule som sa pýtal na spotrebu peliet za sezónu, odpovede boli rôzne. takže moja ďalšia otázka znie, či aj výberom kotla viem vlastne zabezpečiť to, že spotreba by bola nižšia. ja neviem, že by sa kotol z nejakých lepších plechov robil alebo čo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 26. Máj 2023 11:35:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Feb 2018 12:50:44
Príspevky: 72
Bydlisko: Topoľčany
Presne toto, co si spomenul ma na to vplyv. Potom samozrejme aj vybava kotla, nastavenie a tak dalej. Ale s tymi plechmi si to dost trafil. Ono su to sice rozdiely len milimetrove, ale spravi to vo vysledku dost.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 01. Jún 2023 9:24:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 06. Feb 2018 8:06:33
Príspevky: 32
Asi vela ineho pri samotnom kotli nema byt co odlisne. Uz potom ked kupujes tie akumulacne nadrze a podobne, tak to zase ma vplyv na celkove vyuzitie a efektivitu. Ale ked sa bavime len cisto o kotli, tak potom tie plechy, mozno nejake prevedenie komor este.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 222 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt