Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 20:58:01


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 721 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 73  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Pon 14. Mar 2022 9:06:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 11. Feb 2019 11:38:26
Príspevky: 41
Bydlisko: Prievidza
Samiska tak to si myslím, že ozaj asi netreba, skôr mi napadlo, že by tam miesto tých vnútorných žalúzií mohlo ísť keď tak nejaké iné tienenie. Mne sa strašne páčia vertikálne žalúzie, to je také niečo, že proste aby neboli tie okná holé, ale ani to nie je nejak prekombinované. Oni sa tuším aj oprať dajú dať, čiže tá údržba je tam v pohode si myslím.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Uto 15. Mar 2022 8:58:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Nov 2017 11:21:37
Príspevky: 60
Bydlisko: Dudince
Kisiacka akoze to tiez nie je zly napad. Lebo vsak nie je zakazdym spustene to vonkajsie, tak by aspon neostali hole okna. Len toto by sa nam nehodilo zase na vsetky okna. Pri niektorych to proste nepusti, aby boli tie vertikalne zaluzie az po zem a to neviem, ci sa robia aj len take polovicne, ze po parapetu. Som nevedela, ze aj toto moze ist do pracky, to nabera novy rozmer pre mna, haha.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Str 16. Mar 2022 10:41:00 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Jún 2017 13:32:42
Príspevky: 63
Bydlisko: Bratislava
samiska nemyslim, ze by bol problem tie vertikalne aj skombinovat s nejakym inym druhom. alebo vsak pozri si tu Isotru a tam si navol vnutorne tienenie a mozes vyberat a vyberat a rozhodovat sa kolko bude treba. nezabudni aj na to, ze pri kazdom tom druhu su aj rozne farebne prevedenia na vyber a aj materialy.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Štv 17. Mar 2022 8:31:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Mar 2018 8:33:06
Príspevky: 73
Neviem preco, ale mna to nejak poslednu dobu taha k den a noc. Myslim, ze to je take nieco, co sa da dat ozaj do kazdej miestnosti. Do spalne by som volil nejaku tmavsiu variantu, tam sa to pyta, ked sa tam vlastne viac menej len spi, ale do inych miestnosti nieco svetle, ci uz podla toho, ako je vymyslene zariadenie domacnosti, ci chces, aby to ladilo, ale prave naopak, aby to viacej vyniklo. A fajn je na nom to, ze ho mozes dat dole a preplachat, preprat vo vode. Lebo povedzme si, v tej kuchyni napriklad by sa skorej mohlo uspinit od mastnoty a tych vyparov z varenia.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Uto 22. Mar 2022 8:10:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 11. Feb 2019 11:38:26
Príspevky: 41
Bydlisko: Prievidza
Samiska no však práve to, že keď ich budeš mať hore vytiahnuté tie vonkajšie, tak aby to nebolo také, že ti hneď každý vidí do okien. Lebo ono však aj keď je nejaký silný vietor, tak ich treba mať hore dané, aby nedošlo k nejakému poškodeniu. Tuším aj nejaké senzory alebo také niečo sa tam montuje, že aby sa samé vyrolovali hore kvôli bezpečnosti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Pia 25. Mar 2022 11:38:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 66
Kisiacka čítal som o čom tu debatíte, tak reku pridám sem tento odkaz https://www.isotra.sk/blog/zaluzie-prot ... ch-zaluzii, kde sa dá dočítať aj o viacerých výhodách a tak celkovo, že ako to celé funguje a aké má výhody. Alebo teda benefity, ak by som mal citovať článok.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Pon 04. Apr 2022 12:00:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Jún 2017 13:32:42
Príspevky: 63
Bydlisko: Bratislava
majcich myslim, ze si dost vystihol celu podstatu a tak v skratke ozrejmil, ze ako to je s tymto druhom tienenia. suhlasim, je to take nieco ine, nie este uplne obkukane ale zato dost funkcne a efektivne, co sa tyka tienenia a dobre to vyzera na okna aj zvonku, ked sa clovek pozrie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Uto 05. Apr 2022 7:22:22 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Mar 2018 15:53:33
Príspevky: 101
Bydlisko: Trenčín
som si prebehol ten clanok a co sa tyka udrzby, tak by som mal taku otazku. na cistenie vonkajsieho tienenia pouzivate aj nejake cistiace prostriedky? lebo pise sa, ze ake sa nedoporucuju, ale je vobec nutne nieco pouzivat? nestaci ich umyvat len tak vodou?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Štv 07. Apr 2022 7:47:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Nov 2017 11:21:37
Príspevky: 60
Bydlisko: Dudince
Kisiacka vazne? To som nepocula o tych senzoroch asi este. Tak to je fajn, ze to takto vedia rovno namontovat k tomu. A to potom ako funguje vlastne, nevies? To snima nejak tie narazy vetra alebo take nieco?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Automaticke rolety,zaluzie
PoslaťNapísal: Uto 12. Apr 2022 12:16:11 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 16. Apr 2018 14:06:49
Príspevky: 95
Bydlisko: Svätý Jur
Balac tak ale stále tam máš v zálohe to manuálne ovládanie, keby niečo, haha. Ono sa to dá aj cez aplikáciu potom spraviť, že cez mobil budeš vlastne ovládať to tienenie. Našiel som k tomu aj článok, musím to pohľadať a potom pridám. Tam to bolo vysvetlené. Ono vlastne čo sa montuje motor k tomu tieneniu, tak ten sa prepojí s inteligentnou domácnosťou a takto sa to potom dá ovládať. Aj si vieš nastaviť čas, kedy sa majú zatvoriť otvoriť žalúzie napríklad.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 721 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 73  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt