Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 21:37:42


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 128 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Pia 28. Jan 2022 8:09:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 25. Okt 2018 9:44:39
Príspevky: 56
Suklo546 treba si porovnat mozno aj ceny, kolko by ta vysla obsluha peletoveho a kolko plynoveho. Osobne si myslim, ze plynovy je lepsi, ale tak to je na nazore kazdeho. Co sa tyka potom tej obsluhy, to by ti ale vysvetlili aj pri samotnej instalacii, co a ako, aby si vedel ktore tlacidlo je na co, termostat a podobne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Štv 03. Feb 2022 10:35:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Semario tak ty mas zrejme plynovy kotol vsak? Prosim ta, aka znacka pripadne aky vykon mas? Pouzivas ho len na vykurovanie alebo aj na ohrev vody?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Štv 10. Feb 2022 8:05:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 25. Okt 2018 9:44:39
Príspevky: 56
Mossi hej hej mame a pouzivame ho na ohrev vody aj na vykurovanie domu. Co sa tyka vykonu a takychto parametrov, to si treba potom nechat poradit alebo teda aj vypocitat tepelnu stratu domu aby si vedel aky vhodny vybrat. My mame od Wolfu CGS-2L a tiez som mal k tomu odborne poradenstvo pre istotu, lebo ako laik, chapes. Velky dom, som nevedel, ze co skor riesit. Ty planujes kotol vyuzivat na co konkretne?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Pia 18. Feb 2022 9:38:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Semario dobre ze hovoris o tepelnej strate, som napriklad nevedel ze sa to vypocitava nejako pred predbezne a po vystavbe domu ze sa to takto meni. A tento typ ktory mas, co sa tyka vykonu ti postacuje? Takto ked to zhodnotis po dlhsom case?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Uto 22. Feb 2022 10:30:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 25. Okt 2018 9:44:39
Príspevky: 56
Mossi tak ono je to dobre si do dat pre istotu spravit, aby si vedel, ci ti taky alebo taky kotol postacuje. Vies co hej jasne, ja som s tym absolutne ok, lebo som to spravil tak, ze som si nechal poradit, aby to bolo co najlepsie aj co sa tyka vykonu aby to zvladal aj vykurovat aj vyhrievat.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Štv 24. Feb 2022 11:38:11 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Mossi a ty uz vies aky kotol by si chcel co sa tyka vykonnosti alebo ako to mas teraz? Ci budes sa rozhodovat az potom co sa ti dokonci stavba? Ked sa tu bavite o tepelnej strate :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Pon 28. Feb 2022 9:50:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Semario a to by mi potom niekto z firmy vedel prist povedat ci je vhodne vybrat si iny typ kotla vzhladom na tie prepocty strat nevies?
Stupjakrado vies co neviem este presne, lebo neviem ktory by bol pre nas dom taky najvhodnejsi. To by ste mi vedeli poradit coho sa drzat? :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Uto 01. Mar 2022 9:40:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 27. Apr 2018 8:33:38
Príspevky: 41
mossi tak cele je to aj o tom, ze teda si rozhodnuty ze chces kotol co sa tyka vykurovania hej? predpokladam ze to bude plynovy, neviem ci som tu to nahodou neprehliadol ak si pisal. ale ved to je ok, mal by si potom brat do uvahy rozlohu domu, kolko mas radiatorov, ci len vykurovanie alebo ohrev vody. aspon takto na zaciatok okrajovo. spoj sa s firmou a nech ti poradia, aky by bol pre teba ok, ci uz podla vykonu ale aj podla ceny.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Štv 03. Mar 2022 9:26:54 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 24. Okt 2016 10:39:57
Príspevky: 59
Mossi tak asi záleží aj na tom, koľko máte času na rozhodovanie sa. Predsa len poradenstvo, kalkulácia, pozapájanie, to tiež trvá nejaký ten čas. My máme kotol Wolf CWL-300 Excellent a za mňa super. Funguje všetko ako má aj mi ukázali pri zapájaní čo sa ako ovládala. Takže ako si aj ty napísal, je jasné že by ťa zaškolili čo a ako, vieš ako, veď ty ho budeš mať v dome a ešte aj keď nevieš že aký by bol pre teba vhodnejší to je najlepšie si nechať poradiť.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Kondenzacny kotol - poradte!
PoslaťNapísal: Pon 07. Mar 2022 8:45:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Jarhlo vies co hej hej plynovy chcem riesit. To som uz viac menej rozhodnuty, len teda riesim, ze aky konkretny typ.
Miloslavko ale to mas ais riadnu masinu co? My nemame asi taky velky dom, ale to predpokladam ze by sa dalo hadam vybrat aj z nizsieho vykonu.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 128 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt