Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 23:03:40


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 80  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Štv 27. Apr 2017 11:11:42 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
Dalo by sa to vyriešiť aj tak, že aj sprchový kút a aj vaňa. Ale treba to správne rozmiestniť. Správne si vypočítať miery, rozlohu a tieto veci aby všetko bolo využité čo najviac a najefektívnejšie. Čo sa týka iného zariadenia ako je napríklad wc, umývadlo a podobne, to už máš nejakú predstavu, že ako to v kúpeľni rozložiť?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Uto 02. Máj 2017 9:20:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
z tohto co ste mi tu napisali mam pocit ze asi ine riesenie ani nebude mozne len potom ozaj budem musiet vyberat spravne velkost vane a sprchoveho kuta po akych rozmeroch by som sa mal pozerat aby to bolo prakticke? mam na mysli napriklad sprchovy kut aby nebol prilis maly aby som sa v nom vedel aj v pohode otocit a podobne :shock:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Uto 02. Máj 2017 10:49:31 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
salowel píše:
z tohto co ste mi tu napisali mam pocit ze asi ine riesenie ani nebude mozne len potom ozaj budem musiet vyberat spravne velkost vane a sprchoveho kuta po akych rozmeroch by som sa mal pozerat aby to bolo prakticke? mam na mysli napriklad sprchovy kut aby nebol prilis maly aby som sa v nom vedel aj v pohode otocit a podobne :shock:


Najmä by pomohlo, keby si sem dal nejaké rozmery v akých sa musíš pohybovať. Pre každého je to niečo iné, ale v tvojom prípade, keď možnosti sú obmedzené, tak aby sme ti pomohli, tak by bolo vhodné aby si nám dal nejaké rozmery aby sme ti vedeli nejako pomôcť. Ale ak ti môžem poradiť tak vaničku radšej do sprchového kútu by som riešil radšej štvorcovú jak polkruh, či poloblúk :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2017 9:06:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
vychadza mi to tak nejako co som si tak predbezne kreslil. Predstav si, ze mame stvorcovu kupelnu. Tym padom mi vychadza jedna stena nieco okolo dvoch metrov, tam by som teoreticky vanu vedel umiestnit, len potom sa neviem nejako spamatat, ze jak by som dal sprchovy, ze konkretne kam, kedze neviem co je taka optimalna velkost vanicky a celkovo sprchoveho kuta :roll:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2017 11:50:07 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
salowel píše:
vychadza mi to tak nejako co som si tak predbezne kreslil. Predstav si, ze mame stvorcovu kupelnu. Tym padom mi vychadza jedna stena nieco okolo dvoch metrov, tam by som teoreticky vanu vedel umiestnit, len potom sa neviem nejako spamatat, ze jak by som dal sprchovy, ze konkretne kam, kedze neviem co je taka optimalna velkost vanicky a celkovo sprchoveho kuta :roll:


Teoreticky? Myslim ze praveze aj prakticky uz zozenies aj vanu 160cm aj ked jasne ze musis ratat s nejakou rezervou co sa tyka obostavby tej vane ak teda budes chciet nejaku robit co asi aj budes musiet :P Optimalna velkost vanicky? Tak za mna mozem povedat ze by bol idealny taky meter avsak nie je to nejako podmienkou viem ze sa robia aj mensie ale kedze potrebujem viac miesta tak my zvazujeme meter na osemdesiat taka je nasa predstava :P


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Štv 04. Máj 2017 12:04:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
V takomto rozmere sme my davali robit nasim vanu do kupelne, kedze sa im tam ziadna vacsie nemestila. A je to povedal by som, ze v pohode. A myslim, ze kedze mas ten rozmer aky mas mohla by sa tam zmestit aj nejaka vacsia v pohode, len to treba vsetko dobre premysliet a premerat aby si sa neoklamal :euforia:
Metrova vanicka do sprchacu? Nie som si isty, ci kazdy ma pre sprchovy kut tolko miesta :?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Pia 05. Máj 2017 8:58:22 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Cajomo zalezi to od toho ako si prestavuje aj nejaku tu obostavbu tej vane. Ci chce tam mat zhora aj nejaky priestor dajme tomu na sprchove gely a tieto veci alebo nie. Treba si to vsetko dobre premerat a ak nechce nic take tak kludne moze byt aj vacsia. To suhlasim. Co sa tyka tej vanicky do sprchoveho kuta, moj nazor je taky, ze potrebujem priestor. Ako v zivote, tak aj v sprchovom kute, takze ak je moznost, tak by som isiel do takehoto rozmeru na jeho mieste.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Pia 05. Máj 2017 10:46:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Mar 2017 8:12:41
Príspevky: 44
viete co rozmyslal som, ze by som to mozno dal aj od steny po stenu, ze by tam nejako nemuselo zostat miesto, ale vcera som to preberal s polovicou mojou a hovorila, ze by bola rada, keby vedla vane sa zmestilo aj umyvadlo, co teda nech spekulujem ako spekulujem mi to asi nevyjde a bude musiet byt nakoniec oproti dveram hned a vedla toho by bolo mozne zrejme dat sprchovy, len meter tam nenajdem to by som chcel vela. Aj mensie su?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Pon 08. Máj 2017 15:26:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
máš na mysli, či sú aj menšie vaničky do sprchového kúta? Samozrejme, že sú. Optimálne je 80 poprípade 90. Ale každý máme v tomto iné nároky a najmä iné možnosti. Meter je tiež prijateľný, je to fajn predstava, ale nie každému sa to zmestí. Pokiaľ ty nemáš toľko priestoru, tak nemaj nejako strach ísť aj do niečoho menšieho, podstatné je aby si sprchový využil tak ako je potrebné a na čo je potrebné. Nebudeš v ňom predsa ležať, takže neviem koľko miesta zas nepotrebuješ.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Pon 08. Máj 2017 17:28:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Osobne v takomto prípade by som volil aj sprchový kút a aj vaňu. Je dobré mať oboje aj keď jasné, že tá veľkosť či už vane alebo sprchového kúta nebude nejaká optimálna, možno niekde bude treba ubrať pár centimetrov, ale myslím, že v budúcnosti v praxi to celá rodina odceníte. Najmä keď sa budeš niekam ponáhľať tak ti skôr a lepšie poslúži sprchový kút a keď budeš mať čas tak naopak vaňa.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 80  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt