Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 19. Mar 2024 3:08:57


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 93 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Betón
PoslaťNapísal: Štv 29. Sep 2016 9:10:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Nazdar chlapi!
Môj švagor by chcem budúci rok nejako na jar začať stavať dom. Keďže to chce riešiť svojpomocne, tak mu s tým z veľkej časti budem pomáhať. Potreboval by som od Vás radu aký druh betónu sa dáva do základových pásov a celkovo do základov? Díky


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Betón
PoslaťNapísal: Uto 04. Okt 2016 17:32:49 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Eduard tak v prvom rade by si tvoj svagor mal pozriet projekt a podla neho sa riadit. Tam by mal presne napisany druh betonu a kolko betonu. Ale kedze som si vsimol tuto temu a mam skusenosti so stavbou domu (tiez som si tym presiel) tak ti napisem ze beton C12/15 (B15) sa pouziva do zakladov a zakladovej dosky a beton C16/20 (B20) taktiez do zakladov, zakladovej dosky a moze sa aj na konstrukcie stropu


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Betón
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2016 12:41:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Hej to som mu už hovoril, len horšie je že oni ten projekt ešte nemajú lebo tam mali nejaké chyby tak im ho ešte prerábajú a podobné veci. Ale toto mu poviem že by to mal mať tam napísané a ukážem mu aj to čo si napísal. To som predtým nevedel ani ja a som v šoku že už sú nové označenia betónov, poznám ešte tie staršie, myslím tým tie B15, B20..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Betón
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2016 13:31:24 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Vsak Edo ale pokial este nemaju projekt tak este nemozu zacat stavat, jaj ci ty si vlastne pisal ze chcu az na jar, sorry nato som pozabudol. Potom ked budu mat projekt v ruke, tak nech si tam pozru aky beton treba zhanat. Dovtedy si mozu pozistovat aspon betonarne ktore maju kvalitny beton. Hej su uz aj nove oznacenia


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Betón
PoslaťNapísal: Pia 07. Okt 2016 13:36:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Až na jar, fajn že si si nato spomenul:-) To mu poviem, nech si to tam pozrú. Toto som vlastne aj chcel vedieť že ktoré betonárne sú teraz také dobré a majú dobrý betón? Či to je úplne jedno? Betón ako betón?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Betón
PoslaťNapísal: Pon 10. Okt 2016 18:40:50 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Urcite to nie je ako si napisal ze beton ako beton. Aj tam je rozdiel v kvalite, takze si treba davat pozor ze z kade objednavate!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Betón
PoslaťNapísal: Pia 14. Okt 2016 7:43:05 
diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 14:27:12
Príspevky: 102
@eduard serus..som robotnik na stavbach takze dost casto som v kontakte s ludmi ktory idu alebo teda planuju vystavbu domu..Vacsinou im riesime my dodavky betonu a najcastejsie berieme z crh betonarni..Tam maju fajn aj kvalitu a aj primeranu cenu a hlavne po celom slovensku maju betonarne, takze beton vedia dorucit na stavbu aj celkom dost rychlo..Toto su moje nazory, co viem, s cim sa kazdodenne stretavam, tak mozno ti trosku pomozu tieto moje info:-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Betón
PoslaťNapísal: Pon 17. Okt 2016 9:35:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
stupjakrado píše:
Eduard tak v prvom rade by si tvoj svagor mal pozriet projekt a podla neho sa riadit. Tam by mal presne napisany druh betonu a kolko betonu. Ale kedze som si vsimol tuto temu a mam skusenosti so stavbou domu (tiez som si tym presiel) tak ti napisem ze beton C12/15 (B15) sa pouziva do zakladov a zakladovej dosky a beton C16/20 (B20) taktiez do zakladov, zakladovej dosky a moze sa aj na konstrukcie stropu


Diki ze si to takto prehladne vysvetlil, pomohol si aj mne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Betón
PoslaťNapísal: Pon 17. Okt 2016 11:30:53 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
@davidenkooo Nie je zaco, som rad ze to pomohlo aj tebe. Taktiez idete stavat dom? Kludne ak ta este nieco zaujima alebo nieco nevies ohladom tejto temy tak sa kludne pytaj, pomozem pokial budem vediet


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Betón
PoslaťNapísal: Uto 18. Okt 2016 12:17:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Romoprady a ako to tam funguje, to si musím nájsť betonáreň ktorá je poblíž mesta v ktorom staviam a tam zavolať a zajednať si potrebné množstvo betónu, alebo majú aj nejakú centrálu kde prijímajú všetky objednávky a oni si to potom rozdelia?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 93 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt