Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 24. Apr 2024 17:32:52


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 889 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 89  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 25. Jan 2021 14:02:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 26. Máj 2017 17:16:55
Príspevky: 67
ja by som viac za montovany dom,no tie co som videl boli pre nas male a ani neviem akú to ma zivotnost :/ chcel bsy som ekologicke byvanie ale zaroven komfort a neviem ci mi to montovany dom vie dat

_________________
O dom sa treba starať aby mohol byť domovom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 26. Jan 2021 13:31:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava
Ekologické zmýšľanie podporujem ale nebude to zbytične predražené? veď tie materály musia byť o dosť drahšie ako porobetón trebárs, nie?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 27. Jan 2021 13:34:51 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
Ekologia dobre ale čo životnosť toho domu, ale aby mi nejaky červotoč zoťal po rokoch dom to rozhodne NIE , zase nie som taky bohatý aby som postavil dom za tisíce a neprežije ma


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 27. Jan 2021 21:35:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 14:44:57
Príspevky: 66
Bydlisko: Poprad
preco by ti mal akoze cervotoc zotat dom??...nechapem celkom...predsa len drevodomy sa dnes uz stavaju kvalitne uz maju na to technologie...osetruju vsetky casti domu aby sa nieco taketo vobec nestalo...neviem ako si to ty predstavujes...to nebude nejaka chalupka drevena jak kedysi sa stavali... :lol:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 27. Jan 2021 21:57:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 23. Feb 2018 12:41:10
Príspevky: 35
Bydlisko: Hlohovec
filka toto aj mňa zaujímalo, ale mám kamaráta, čo staval nedávno taký dom a teda v porovnaní s murovaným domom je to skoro to isté, nie je to lacnejšie, ale ani nejako výrazne drahšie, ale čo si všímam čoraz viac ľudí rozmýšľa nad týmto riešením, keďže je to ekologickejšie, šetrnejšie k životnému prostrediu a mnoho iného :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 27. Jan 2021 22:13:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Júl 2017 9:30:51
Príspevky: 58
Bydlisko: Žilina
Simurini životnosť záleží od toho ako je dom postavený, ale to isté platí ako pri drevodome tak aj pri klasickom dome, neviem prečo niektorí ľudia si myslia, že napríklad montovaný dom vydrží oveľa menej, no to vôbec nie je pravda.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 28. Jan 2021 9:46:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 10. Okt 2016 15:57:18
Príspevky: 17
Tak ono ide o to na čo človek má akú má predstavu, najlepšie je dať si urobiť projekt a vo firme, ktorá stavia montované domy si to dať naceniť.
Nech vieš do čoho ideš, čo to vyjde. Nestavať si nejaké vzdušné zámky a keď ešte projekt si dáš robiť firme, ktorá domy aj stavia, tak tým pádom si ušetríš aj čas aj nervy aj všetko, lebo oni ti poradia, navrhú, čo najvhodnejšie riešenie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 28. Jan 2021 14:15:33 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
Trombolat123 píše:
preco by ti mal akoze cervotoc zotat dom??...nechapem celkom...predsa len drevodomy sa dnes uz stavaju kvalitne uz maju na to technologie...osetruju vsetky casti domu aby sa nieco taketo vobec nestalo...neviem ako si to ty predstavujes...to nebude nejaka chalupka drevena jak kedysi sa stavali... :lol:


keď je to tak veľmi ekologické bývanie tak by to malo byť prirodné drevo bez chemikálii a je normálne že v takom dreve je aj škodca no nie? ak je to striekané chemikáliami tak to už nie je EKO! A neporovnávaj drevenice tie boli tiež natierané ale býčou krvou aby do nich nešli škodcovia a to asi v tejto dobe nik už nerobí


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 29. Jan 2021 21:33:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Croccus to, že je to ošetrené neznamená, že to nie je šetrné k životnému prostrediu…
Simurini hej hej to je pravdou aj ja som veľa domov videl takých menších a boli montované, ale dnes už je to tak, že skúsené firmy nemajú problém postaviť akýkoľvek veľký dom, akúkoľvek stavbu…
Sestra tá tiež teraz vybavovali firmu na stavbu domu a teda to ti je iné kafíčko, čo si navrhli a chcú montovaný, tak hádam sa im to podarí čo najskôr všetko zrealizovať, sranda je to, že mnohé tie drevodomy ani zvonku nevyzerajú, že by to neboli klasické, to ma úplne fascinuje…


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 31. Jan 2021 9:18:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
croccus si zjavne trocha mimo. základom domu je prírodný materiál, takže je to EKO aj keď samozrejme nejaké to chemické ošetrenie je nutné. no drevo je základ. neodsudzoval by som vôbec drevostavby a montované domy. sám taký mám a povedať môžem na rovinu , že murovaný by som nechcel :) doba išla dopredu a tak isto aj kvalita takýchto stavieb. variabilita, životnosť, väčšia úžitková plocha v rámci zastavanej, možnosť ľahko pristaviť a samozrejme náklady na realizáciu no aj na samotnú réžiu


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 889 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt