Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 9:09:53


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 60  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 26. Sep 2022 9:35:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 21. Jún 2018 7:42:41
Príspevky: 62
Podla mna ma kazda ta dana jednotka inak nastavene intervaly, ako casto treba filtre menit. My napriklad menime raz za polroka, to je taka idealna doba. Uz boli take dost znecistene, ale vraj to celkom staci. Ono zase vsetkeho vela skodi, netreba to prehanat, lebo takisto sa to nejakym sposobom opotrebuva a nevplyva to dobre na samotnu rekuperaciu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 28. Sep 2022 12:08:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Alliano a neplati to aj pri tomto tak isto ako pri roznych inych veciach, ze cim menej sa do nich vrtas, tym lepsie? Ja osobne sa drzim tejto teorie uz roky a zatial som tym nic nepokazil :-D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 29. Sep 2022 9:36:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Jún 2019 13:11:21
Príspevky: 64
Bydlisko: Poprad
cajomo to teda ale vobec nie je pravda :D vsetko potrebuje raz za cas svoju udrzbu. to mas tak uplne so vsetkym, predstav si cokolvek, co pouzivas, nemusi to byt ani stale, staci obcas. potrebujes to raz za cas skontrolovat, ci to funguje dobre, ked sa na to vykasles, tak sa moze lahko stat, ze sa dockas poruchy kvoli tomu, ze tu danu vec zanedbas. toto plati aj o rekuperacii. treba to cistit rozhodne. take veci s tebou prediskutuju pri montazi, je to totiz informacia, ktoru musis vediet a ktoru ti musia poskytnut.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 30. Sep 2022 10:11:26 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 03. Jún 2019 9:20:26
Príspevky: 106
Bydlisko: Trenčín
no len velakrat ludia nevedia ako spravne zaobchadzat s takymi vecami, prave preto sa castokrat stava, ze sa im podari poskodit aj to, co sa bezne poskodit neda :D naprikad aj tym nespravnym cistenim. kamarat si tak odpalil kavovar :D a ten takisto nestoji malo. samozrejme, ze sa to neda porovnat s rekuperaciou, to je celkom iny pripad, ale rovnaka situacia :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 30. Sep 2022 11:06:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
a bavite sa tu teda o cisteni rekuperacie, ano? to je pre mna celkom novinka, neviem preco som si myslel, ze to sa akosi nie velmi casto alebo teda ze to pride na vyziadanie precistit nejaky technik. fakt by som si to mal asi nastudovat, evidentne mam ohladom toho znacne medzery :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 03. Okt 2022 8:08:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 10. Apr 2019 8:19:31
Príspevky: 60
Bydlisko: Galanta
Samrix, ak planujes kupu rekuperacie, tak by si si to jednoznacne nastudovat mal :D Ale tak zase to nie je ziadna jadrova fyzika, vsetko mas v popisoch, manualoch, pripadne sa vies znovu obratit na ludi, co ti to montuju. Zakazdym je nejaka moznost, zaklad je to len nerobit bezhlavo a svojpomocne :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2022 10:37:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
no ja rekuperaciu neplanujem, sestra s muzom ano, ti momentalne stavaju dom.ked teraz pocuvam z kazdej strany, ze je to dobra investicia a na co vsetko je to dobre, tak normalne lutujem, ze sme si ju nedali tiez, ale predtym som nevedel o tom absolutne nic, vtedy take moznosti podla mna ani neboli, ako su teraz.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2022 9:25:02 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 03. Jún 2019 9:20:26
Príspevky: 106
Bydlisko: Trenčín
no ono sa to jednoznacne vyplati po nejakom case pouzivania. zistis, ze nemusis vobec vetrat, teplo ti tak pri kureni neunika, to velakrat ludia nemaju nad tym unikom kontrolu prave kvoli tomu vetraniu bez rozmyslu (videl som uz viackrat-pustene radiatory, otvorene okno-ved len na chvilku sem chcem pustit trochu vzduchu), takze toto vobec nie je dobra cesta.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 10. Okt 2022 8:18:53 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 10. Apr 2019 8:19:31
Príspevky: 60
Bydlisko: Galanta
Presne, ludia si neuvedomuju, ze prichadzaju o to teplo takymto sposobom, ved sa tomu da celkom lahko predist, takze sa mi niekedy normalne rozum zastavuje. Tie vetracie systemy su uz pomaly v kazdej druhej novostavbe, teraz si ludia dost davaju robit, najma u nas na okoli, takze je to take rozsirene by som povedal. Ale tak necudujem sa, ked pridu na to, ze je to nielen zdraviu prospesne, ale aj ekonomicky vyhodnejsie, tak si vela ludi povie, ze by bolo fajn take nieco mat doma.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 12. Okt 2022 9:09:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
pocuvam stale, ze je fajn to mat. to uz teraz asi tazko mysliet na rekuperaciu, ked dom stoji, co? asi je lepsie mysliet na to, ked sa stavia tipujem.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 60  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt