Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 26. Apr 2024 9:58:46


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 899 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 20. Feb 2022 16:24:47 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
Tak my chlapi sa na to až tak moc dizajnovo nepozeráme, nám ide skôr o technické parametre, no treba ulahodiť aj ženám, aby nám potom nepílili uši s tým, že sa im to nepáči ako to vyzerá. Jasné moja sa tiež teší tomu, že v lete nemáme vo vnútri toľko hmyzu


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 21. Feb 2022 19:07:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
My sme aj fix okna davali, lebo to tiez je vyhoda, ze nepotrebujes vsade mat otvarave, ked sa vetra takymto sposobom.
Ono vela ludi sa aj boji toho, ze aby im hluk rekuperacie nevadil, aj kamarat sa ma to pytal, ale teda toto je vec s ktorou nie je ziadny problem :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 22. Feb 2022 11:11:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 24. Jan 2018 16:13:16
Príspevky: 24
je to vyhoda to je fakt, dnes uz by fix vdaka tomuto mohli byt na dome viac menej vsetky okna, ale myslim, ze vela ludi je este tak nejako voci tomu zaujatych, ze sa toho obavaju, alebo neviem :-)
ale dobre je to, ze je vo vnutri cisty vzduch vdaka rekuperacii, ze nie je problem s prachom, s necistotami, aj menej prachu je vo vnutri aspon teda u nas, kedze byvame kusok od cesty


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 25. Feb 2022 10:17:24 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
davidenkooo ako pockaj to ale nemate vsetky okna fixne ci? Teda zaujimaju ma napriklad tie v spalni v detskej a tak?
pankol mozno tie okna beruu aj ako taku rezervu ak by sa rekuperacia pokazila alebo ako mozny unikovy vychod ak by nieco


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 25. Feb 2022 10:30:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 10:31:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Nie je na škodu mať klasické okná, akože majú aj veľa praktických výhod to je fakt. Ale teda ani fixov osobne sa už nebojím, keďže už sú rôzne spôsoby vetrania, že už nie je nutné sa spoliehať len na vetranie oknami. Že vieš vetrať aj v noci bez problémov a bez toho aby ti bola nejako zima.
Osobne som nemal rád, keď ráno sme vstali a teda v spálni bol vydýchaný vzduch, to z toho som bol na nervy, ale odkedy máme jednotku od Nilanu, tak je to minulosťou.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 25. Feb 2022 12:02:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
Ako to je veľká pravda. A to som si nevedel nejak predstaviť jej plné fungovanie až pokiaľ sme si rekuperáciu nezadovážili. Máme fix len v jedálni, keďže som vedel, že okno sa tam v živote neotvorí a pôsobí len ako svetlík. No ten neustále svieži vzduch je super aj keď máte doma zvieratá


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 01. Mar 2022 13:13:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 26. Jún 2017 8:03:20
Príspevky: 53
Bydlisko: Žilina
Woody30 ak sa smiem opýtať, aké veľké máte to okno v jedálni?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 02. Mar 2022 8:33:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 18. Apr 2018 9:28:15
Príspevky: 16
Bydlisko: Banská Bystrica
Woody30 - Ty ako dlho rekuperáciu máš? Podľa teba je čo dobré? Mať aktívnu či pasívnu? Chceme si dať urobiť ponuky, ale nemáme celkom ešte predstavu, že aký typ.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 07. Mar 2022 8:30:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Java tak ide v prvom rade o to že čo od toho chceš...Ak len vytranie tak pasívna stačí, len keď chceš aby bez problémov fungovala aj v zime aby nezamŕzala, aby ten chod bol bez problémov, tak treba k tomu dokúpiť predohrev a cena už pôjde vyššie...A potom je lepšie si dať naceniť aj aktívnu ako ti to vyjde, lebo ja mám takú skúsenosť, že to vyjde cca rovnako, len aktívna ti vie poskytnúť toho viacej...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 07. Mar 2022 18:09:22 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 29. Sep 2017 8:52:54
Príspevky: 79
Bydlisko: Senica
pockaj rekuperacia moze aj zamrznut? to pocujem po prvy krat. co znamena vlastne ten predohrev, ktory si tu spominal?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 899 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt