Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 26. Apr 2024 4:43:12


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 899 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 09. Mar 2022 9:19:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
fesak pri nizkych teplotach moze byt problem s fungovanim niektorych rekuperacii...vacsinou pasivnych...pri aktivnych taky problem nebyva...preto sa dokupuje k pasivnym predohrev vzduchu aby isiel potom teplejsi vzduch dnu..do toho systemu aby sa nestalo, ze nejako sa narusi chod celej rekuperacie pri minusovych teplotach...ale tak vacsie vyhody su podla mna podobne ako aj hore zaznelo pri akitivnej...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 15. Mar 2022 13:36:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 29. Sep 2017 8:52:54
Príspevky: 79
Bydlisko: Senica
jaaaj tak, ako viem o nejakych tych rozdieloch, no tak aktivna bude po mnohych strankach lepsim a takym asi aj bezudrzbovejsim riesenim


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 16. Mar 2022 12:41:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
tak co sa tyka udrzby tak aj pri aktivnej je nutne menit filtre a taketo takze tam to proste robit musis tiez...ale tak vetra sa same to je velka vyhoda...ze sa ti nestane napriklad aj v spalni, ze budes mat vydychany vzduch rano...ze po noci...lebo bezne to tak byva a teda to som osobne nemal rad...no teraz nastastie je to uz minulost...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 21. Mar 2022 9:09:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 22. Nov 2016 12:24:30
Príspevky: 47
No, ale nie je to len o tom, ze ten vzduch, tie aktivne maju aj vela inych vyhod. Ale teda zalezi kolko kto chce investovat a tak. My tiez sme mali nejaku tu predstavu, ze kolko sme ochotni dat, ale potom sme si nad to doma sadli a povedali sme si, ze ked uz staviame dom, tak nech je vsetko podla nasich predstav, tak zainvestujeme len aby sme mali kvalitu a tak sme si vybrali Nilan. A vsetko je ako ma byt.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 23. Mar 2022 11:53:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 12. Jan 2018 11:25:27
Príspevky: 26
Bydlisko: Trnava
mali ste aj ponuky od nejakych inych znaciek?
toto ma zaujima, ze ci je dobre si dat urobit, ci mas potom lepsi prehlad alebo ako to je :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 24. Mar 2022 9:04:51 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Halsey!

Mali mali. To je bežná vec, že si dáš urobiť takto viacero ponúk aby si videla, čo a ako. Aké sú rozdiely v cenách, ale tiež aj v službách, lebo aj to je rozdiel. Že síce niekde môže byť niečo lacnejšie, ale napríklad nebude v tom montáž alebo niečo podobné. Na to treba prizerať hlavne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 24. Mar 2022 18:26:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 24. Nov 2017 15:27:37
Príspevky: 84
Bydlisko: Hlohovec
Hej hej pár ušetrených eur sa môže nakoniec niekde vypomstiť. Treba si pozerať aj následnú údržbu koľko víde a tak, no hlavne ide o komfort a je to vec tak povediac na veeeeľmi dlhú dobu


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 25. Mar 2022 8:36:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 81
tak udrzbu ty nastastie nemusis nejaku robit, tebe staci kontrolovat a menit filtre, aspon ja to tak mam, co my mame rekuperacnu jednotku ale teda zalezi o aky typ ide, ak by islo o taku ktora ma aj v sebe nadrz, ze je teda aj vhodna pre lacny ohrev vody, tak tam treba aj kontrolovat z casu na cas ochrannu anodu, ze v akom je stave, alebo teda zavolat si servis aby to pozrel, dobre je to, ze vies si v nejakych tych intervaloch dohodnut servis a mas tym padom vybavene nemusis sa ty nijako speci o nic starat ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 28. Mar 2022 12:57:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 24. Nov 2017 15:27:37
Príspevky: 84
Bydlisko: Hlohovec
Myslel som tú výmenu filtrov, lebo pri niektorých ani to nie je lacná záležitosť, ak musíš zakaždým meniť proste celý kus a nie napríklad len tú tkaninu. Ako často robievaš takýto servis so servisákom


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 30. Mar 2022 7:34:51 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Tak dobre je tak cca raz za rok, raz za rok a pol...
Aspoň u mňa je to tak, že som taký pokojnejší, keď to tak vybavím, lebo ten servisák ti skontroluje komplet všetko...
Aj tie filtre že či je to dobre aj nastavenie rekuperácie a ty si vieš vybrať vlastne aký typ tej kontroly chceš a dobré je, že pri niektorých značkách si to vieš zaistiť aj cez internet, že si to objednáš...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 899 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 34 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt