Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 20:33:16


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 66  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 13. Sep 2022 6:45:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 59
Zaujimalo by ma, ti co ste stavali so zateplenymi tehlami, ako ste potom riesili montaz vonkajsieho tienenia. Viem, ze tie kastliky sa davaju do prekladu, ako keby zarovno zateplovacej vrstvy, aby sa to skrylo. Je mozno dat tienenie aj priznane, to viem tiez. Ale zaujima ma ta prva moznost.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 13. Sep 2022 8:49:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 27. Okt 2016 10:31:54
Príspevky: 57
Benqo v tom prípade si myslím, že to je jasné. Pokiaľ ešte je čas a ak s tým Heluzom ešte nekomunikoval, tak najvyšší čas, aby to postíhal. Neviem presne, aké sú tam podmienky tej registrácie a potom objednávky, ale zas keď pôjde za predajcom, ten všetko vysvetlí.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 14. Sep 2022 6:52:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 18. Aug 2017 9:41:16
Príspevky: 51
Bydlisko: Šamorín
- milon myslim si, ze v tomto pripade by asi nebolo mozne dat si vonkajsie tienenie ako skryte. predsa len ked sa ten kastlik schovava, tak napriklad polystyren, keby sa bavime teda, ze ten sa pouzije na zateplovanie, tak musi presiahnut cez ten kastlik, aby sa to dalo pekne zakryt. ale akoze toto by som nejak neriesil a netrapil sa tym, vsak kastliky sa davaju normalne montovat na okna. videl som to tak aj na viacerych novostavbach, nie len na starsich domoch.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 14. Sep 2022 7:58:18 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Feb 2016 10:00:27
Príspevky: 92
erdzi podla mna je tehla uplne okej, vsak kolko uz stoja tie tehlove domy, co sa stavali roky dozadu. takze z takehoto dlhodobeho hladiska je to dobra volba si myslim. som tomu vo velkej miere nakloneny. len teda uvazujem, ci objednat tie zateplene alebo len obycajne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 15. Sep 2022 20:08:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Máj 2017 9:16:36
Príspevky: 71
s viacerymi som sa tu mesiac dva tri dozadu rozpraval o tom, co a kedy objednat, kedze planujeme vlastny domcek... tak chcem aspon takto informovat, ze sme sa nakoniec rozhodli nenahanat to a radsej usetrit nejake tie eura tym, ze vyuzijeme spominanu akciu na tehly... predsa len sa nam to viacej oplati takto, ked byvat mame zatial kde... aspon budeme pripraveni so vsetkym ostatnym na jar, ked pride dodavka tehal...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 16. Sep 2022 13:27:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 19. Sep 2017 8:31:37
Príspevky: 49
Bydlisko: Dunajská Streda
Ma zaujima, ze ako si to vyplacal, ze ci vsetko teraz vopred alebo az potom pri prevzati alebo sa to nejak rozdelilo ta suma...? A co sa tyka tej dodavky, ked to bude buduci rok aktualne, tak to vedia aj priviezt, alebo si musis vsetko vyzdvihnut u predajcu? To nezavidim tym predajcom potom na jar, budu mat plne sklady.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 19. Sep 2022 6:26:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 87
Ak som to dobre pochopil, tak by to malo byt tak, ze ty sa zaregistrujes, mas ten vymer, vyberies atd a potom zlozis kauciu alebo to nazvyme kludne zalohou, ktora ti potom bude vratena, ked splnis vsetky ostatne podmienky. Neviem, ci tam patri aj to, ze si mas potom vacsinu tovaru vyzdvihnut v tej stanovenej lehote. Ak ano, tak potom platis az na jar zvysok.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 19. Sep 2022 9:49:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 02. Júl 2018 13:39:58
Príspevky: 83
Bydlisko: Žilina
samouk zabudol si dodat este, ze ta kaucia sa plati vo vyske 10 percent z celkovej ceny objednavky a potom pri vyplateny vsetkeho ta kaucia vrati. resp asi sa teda odrata z toho, co treba zaplatit. to pochybujem, ze si tam budete prekladat z ruky do ruky tie iste peniaze. ale tak aby to bolo pochopitelne pre kazdeho, tak takto je to uvedene.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 21. Sep 2022 5:58:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 59
Tibinono aj som si myslel, ze to takto bude. Vyber, ze z coho stavat, to uz mame chvalabohu za sebou. My sme zvolili nezateplene tehly, ale tak mi to napadlo sa na to opytat, ked uz ste tie zateplene spominali. Keby som si diskusiu skor precital, tak by som mozno inak uvazoval nad vyberom. Ale dobre je tak, ako je hadam.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 21. Sep 2022 13:42:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Pistinko tak teda dopadlo to tak, ako som si aj myslel. Objednal to u nich, neboli tie podmienky akoze nejak narocne alebo co. Tak to ma teda objednane a teraz uz len pockat na jar, kym budu k dispozicii a moze zacat. Tiez platil tu zalohu, co tu aj spominaju. Ale tak to je zase pochopitelne, ze aj ta firma chce mat nejaku istotu, ze len tak potom ludia neporusia objednavky.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 66  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt