Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 27. Apr 2024 10:12:27


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 20. Júl 2023 8:58:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"Rado899" V chode ako takom to nie. Tam je rozdiel ako ti už písal vyššie v tom, že kde máš jednotku umiestnenú a koľko ich máš. Ale ty nejako nespozoruješ v tom rozdiel, tie čerpadlá nie sú nejako zásadne rozdielne.
Mne čo sa ale páči pri dnešných čerpadlách, že nie sú hlučné, že teraz tieto moderné nové už nie sú rušivé aj keď je vonku jednotka umiestnená niekde blízko suseda.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 24. Júl 2023 9:56:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
áno toto je fakt, to bola jedna z vecí, ktorá ma tiež zaujímala a ktorej som venoval dostatok pozornosti, mal som aj obavu, či ma nevysmeje p. Fejes, keď som mu povedal, že nechcem aby bolo čerpadlo hlučné, ale čo som bol milo prekvapený, že mi rozumel, že chápal prečo to chcem a odporučil mi ich čerpadlo, zn. Fenomis a navrhol aj vhodný výkon a všetko okolo toho ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 31. Júl 2023 9:57:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 71
Tiez mam skusenost s touto znackou, mam monoblok od nich a je to super, mam cerpadlo len vonku jednotku a mal som obavu, ci sa nebudu susedia stazovat, zeby bolo cerpadlo hlucne, ale vobec nie, je to super, ze dnes su uz tie cerpadla tak prepracovane aj po tejto stranke.

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 02. Aug 2023 10:35:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Prečo by sa susedia mali sťažovať, veď aj tak ho máš umiestnené na tvojom pozemku, tak čo...
Ty máš aký typ čerpadla?... Vzduch-voda?... Dával si si aj nejakú inú možnosť naceniť?...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 03. Aug 2023 10:02:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
ked niektore cerpadla, najma teda v minulosti boli hlucnejsie, preto myslim, ze aj v dnesnej dobe stale viac ludi prizera na hlucnost a na to, kde je cerpadlo umiestnene. sice dnes uz su TC vyrazne tichsie, ale aj tak sa odporuca napriklad nedavat si vonkajsiu jednotku nejako blizko okien spalne napriklad.
co sa tyka toho, ze aky typ TC ma, tak toto je velmi individualna vec, kazdemu vyhovuje nieco ine, tam sa berie do uvahy velmi vela veci.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Ned 13. Aug 2023 20:19:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Apr 2023 11:09:02
Príspevky: 18
Bydlisko: Trnava
Hlavne asi aj keď niekto má rovnakú plochu, tak to neznamená, že rovnaký výkon čerpadla bude vhodný, čo?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 15. Aug 2023 8:40:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Jasné, že neznamená, tam sa berie do úvahy veľa vecí a treba mať projekt vykurovania, od ktorého sa treba odraziť...
Pretože tam je všetko podstatné na základe čoho vybrať aj vhodný výkon a tiež na typ tepelného čerpadla treba pozerať, že či voda-voda alebo vzduch-voda, aké sú možnosti, aký je pozemok...
Tiež som nemal páru, že čo všetko treba do úvahy brať a teda je fakt, že málo toho nie je...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 16. Aug 2023 11:20:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"Suplik" Ty si sa potom rozhodol podľa čoho, keď si písal, že si nemal prehľad?
Čo ti pomohlo sa zorientovať?
Osobne ja keď som vyberal a vlastne to nielen čo sa týka tepelného čerpadla, ale aj čohokoľvek iného, tak som sa snažil pozerať slovenských výrobcov, aby som podporil to, čo vlastne doma máme. Myslím, že by to malo tak proste bežne fungovať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pia 18. Aug 2023 13:02:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
ja napríklad som veľa pozeral na to, že aký typ čerpadla by bol vôbec vhodný, lebo to je taká základná vec, najhlavnejšia v ktorej musíš mať jasno a následne vyberáš značku ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 22. Aug 2023 9:34:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 71
Ano, ale aj to niekomu moze robit problem. Ja mam vzduch-voda, monoblok, mam taky pocit, ze toto je taky typ co si dava mnoho ludi, ze sedi, lebo napriklad ked chces voda-voda, tak je toho ovela viacej, co treba akoby splnat.
Romcoro ved tebe ako dlho trvalo kym si sa definitivne rozhodol?

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt