Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 09. Máj 2024 4:14:22


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 16. Okt 2023 9:52:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"Humini" Tak to by ti mala aj firma, čo robí montáž čerpadla povedať, kde je to ideálne, v podstate nech je kdekoľvek, na ktorúkoľvek svetovú stranu, tak by s tým nemal byť problém.
Dôležité je aby nebolo to čerpadlo napríklad pri okne spálne alebo detskej a aby to bolo zvlášť na podklade betónovom. To sú také zásadné veci.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 07. Nov 2023 12:05:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2023 12:24:02
Príspevky: 29
A toto si si akoze zistil sam nejako, ci to ti vo firme povedali, ze takto by to umiestnenie bolo dobre a pod??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 08. Nov 2023 12:09:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Apr 2023 11:09:02
Príspevky: 18
Bydlisko: Trnava
Toto by aj mňa zaujímalo, ale aj to napríklad, že čo by som mal vedieť predtým ako oslovím firmu? Čo budú chcieť odomňa vedieť? Aké informácie??
A dá sa urobiť cenová ponuka zadarmo či ako to funguje?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 08. Nov 2023 12:50:22 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Rado áno, toto všetko ti povedia... To nemusíš mať obavu, veď ty ako laik nemáš z kade vedieť takéto veci... Je to normálne... Ja tiež som nemal o tom páru a nič divné na tom nie je... Treba sa ale pýtať...
Humini tak budú chcieť vidieť projekt vykurovania aký je, pre aký dom by malo byť, koľko to je m2, aké sú tepelné straty...
Či chceš monoblok alebo aj s vnútornou jednotkou a tak podobne, čo sa týka ponuky tú myslím, že ti urobia bez problémov vo firmách, predsa len chceš mať predstavu čo ťa ako vyjde...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 09. Nov 2023 12:30:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 71
My mame monoblok a podla mna je to dobre, ked je to vsetko v jednom, ze nemusis mat aj vnutornu, aj vonkajsiu jednotku, ale tak vsetko zalezi od cerpadla ako takeho.
Moj nazor je, ze ked clovek nevie co, tak treba si dat poradit od odbornika, co s tym robi.

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 09. Nov 2023 13:02:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
to samozrejme, ja mám dobrú skúsenosť s pánom Fejesom, ten vo firme, kde som bol riešiť čerpadlo, tak vidieť, že sa vyzná, to s nikým predtým som sa nestretol tak, že ozaj by bolo z neho cítiť, že vie čo hovorí, vie to aj úplne jednoducho vysvetliť a to sú pre mňa zásadné veci ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 13. Nov 2023 12:08:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Nov 2018 11:35:55
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
romcoro osobne som tomuto neverila, že človek už aj podľa komunikácie dokáže veľa odhadnúť, ale je to fakt, proste sú ľudia, ktorí sa vyznajú, ktorí ti vedia poradiť, pomôcť a to sú zásadné veci, lebo keď sa rozhoduješ tak potrebuješ pomoc, aby ti niekto vysvetlil polopate ako čo funguje, no nie??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 14. Nov 2023 12:16:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
tak ked niekto s niecim takymto robi, tak podla mna musi vediet, musi mat prehlad, nemal by to robit niekto kto nema o tom ani len paru :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 16. Nov 2023 12:17:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2023 12:24:02
Príspevky: 29
Tak hadam to je vidiet na cloveku uz podla komunikacie ci sa vyzna a ci nie, ci??
Musim uz aj ja sa rozhybat a niekoho oslovit, aby som ponuky mal co najskor, lebo zatial len otalam a uz vidim, ze zase pride novy rok, budu mat vsade toho vela a budem aj na cenovu ponuku dlho cakat a tomu by som sa teda chcel vyhnut.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 20. Nov 2023 10:59:52 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Asi nemá zmysel čakať... Máme to podobne, že furt niečo iné riešime, ale pritom to kúrenie je dosť zásadná vec... A to treba čo najskôr...
Lebo veď aj dodanie čerpadla niečo trvá, nie?? To tiež nebude do týždňa alebo jak...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt