Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 0:53:07


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 36  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 31. Máj 2022 10:40:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 10. Jan 2018 11:21:24
Príspevky: 47
Bydlisko: Zvolen
zenor hej jasne rozumiem, ale tak aj tu keby som sa rozhodol niekde na dedine pre hrubsiu tehlu tak je to ok, predsa len uspora mozno aj na teple si myslim. ved tehla to je ako sa hovori stara dobra klasika a este teda ked sa niekto rozhodne nezateplovat. ty si predpokladam staval ze? aku tehlu si pouzil?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 01. Jún 2022 7:06:11 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Sep 2018 16:33:43
Príspevky: 70
Grogo podla mna sa to nelisi velmi v tom ci stavias na dedine alebo v meste, ved ta kvalita by mala byt pri kazdej stavbe vies ako, asi zalezi aj na tom ci mas prostriedky a chces investovat do materialu ktory ti zaruci najlepsie povedzme izolacne aj akusticke a ine ochranne vlastnosti :)

_________________
„Každá skúsená žena schopná súcitu vie, že pýcha a šťastie muža závisia jedine od jeho domova.“


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 02. Jún 2022 6:29:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 21. Jún 2018 7:42:41
Príspevky: 62
Olo39 nie nelisi sa to, ved aj my sme stavali v meste, a nejako som akoze neriesil to ze ci sa material a jeho vlastnosti bude lisit, keby som staval ja neviem na dedine. Pouzili sme tehly Porotherm, kedze ponukaju okrem nosnych aj deliace steny, to sme teda potrebovali na komplet vybrat. Grogo tak pokial nevies, tak si skor nechaj poradit, pripadne vypracovat kalkulaciu na dany typ aky by ti mozno projektant alebo nejaky odbornik poradil.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 06. Jún 2022 6:44:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Sep 2018 16:33:43
Príspevky: 70
Alliano a ked si takto vyberal alebo sa rozhodol ako si napisal nosne a deliace steny - tak ako si vedel ze aky typ? Nechal si si poradit, alebo si sam vedel ktore budu najlepsie? Lebo predsa len je to take, ze clovek by to mal rad na prvu supu ako sa hovori postavene, vies nebolo treba nieco menit alebo tak :D

_________________
„Každá skúsená žena schopná súcitu vie, že pýcha a šťastie muža závisia jedine od jeho domova.“


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Jún 2022 6:49:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 24. Okt 2016 10:39:57
Príspevky: 59
Olo39 vieš myslím si, že pokiaľ sa už človek v tomto pohybuje, že robí okolo stavby a tak vie cca čo a ako, a ktorý typ tehly je na čo. Ale tak pri výbere sú predsa len tie tehly rozdelené že vieš a keď nevieš firma ti poradí aj podľa projektu, takže je to ok.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 09. Jún 2022 7:51:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 10. Apr 2019 8:19:31
Príspevky: 60
Bydlisko: Galanta
Olo39 povedal by som ze to zalezi aj na tvojom projekte ze aky stavias dom, my sme sa radili s odbornikmi tiez sme nevedeli, ze ako to bude najlepsie ked sa budu tahat jednotlive mury, ze aka hrubka coho bude najlepsie. Ako poviem ti tiez ako laik, keby je to na mne tak mam asi vsade rovnake :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 10. Jún 2022 6:31:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
olo39 no a teda ty to planujes ako spravit? to by ma celkom zaujimalo podla coho by si si chcel vybrat a teda aj ake konkretne typy alebo druhy alebo ako to nazvem. ked si teda pisal, ze to nie je len tak ze proste sa rozhodnem a idem stavat s takou alebo onakou tehlou, kedze sa lisia prave podla toho ci ide o nosne, deliace steny, alebo idu na jednovrstvove obvodove steny a podobne.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 15. Jún 2022 6:19:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Sep 2018 16:33:43
Príspevky: 70
Samrix vies co to som sa chcela len tak informovat, ze teraz ako to ludia robia co sa tyka volby stavebneho materialu pri roznych typoch stien alebo murov ked sa stavia. Ci je to take vlastne rozhodnutie alebo skor sa volaju odbornici, lebo mam aj ja kamosa, co aktualne stavia dom a on si to ide viac menej svojpomocne co sa da.

_________________
„Každá skúsená žena schopná súcitu vie, že pýcha a šťastie muža závisia jedine od jeho domova.“


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 17. Jún 2022 5:56:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Grogo vieš čo keď som toto riešil tak mi aj radili a dal som Porotherm 30 T a parada. Ved to som videl aj robotnikov ako sa im dobre stavalo a tahali sa mury. Takze som rad, lebo fakt ked niekto nema predstavu ved to je tolko toho na vyber ale nie len ze hrubka ale aj typovo je ich vela a teraz ides davat nosnu stenu, alebo len nejaku deliacu :D Co ti poviem bolo toho dost :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 21. Jún 2022 6:05:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 25. Jan 2017 13:03:51
Príspevky: 79
Zenor tak ono asi aj zalezi na tom v akej triede alebo aky chces mat dom, my sme chceli nizkoenergeticky a podla toho sme si vybrali aj typ tehly a super je to tak ako sme si to predstavovali. Cize nie len o tom ze vyslovene pozeras mozno na to v akej oblasti stavias a teraz kvalita dostupnost materialu atd, ale aj to aku triedu bude mat ten dom, ked to takto laicky napisem.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 36  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt