Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 6:32:12


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 422 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 43  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pia 16. Sep 2022 13:19:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 19. Sep 2017 8:31:37
Príspevky: 49
Bydlisko: Dunajská Streda
Mossi no z oboch je velka ponuka, ale mal som na mysli vnutorne. Aj ked tazko asi povedat z toho, co som pisal, lebo to sedi aj na vnutorne aj vonkajsie, ked som si to teraz tak cital po sebe. Pri vonkajsom viem, ze ak sa chce zamedzit tomu, aby sa prepustalo nejake svetlo aj ked je tienenie zatiahnute, tak je lepsie si vybrat rolety nez zaluzie. Len pri tom vnutornom neviem no.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pon 19. Sep 2022 7:01:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 10. Jan 2017 18:56:53
Príspevky: 60
... celkovo by som povedal, že vonkajšie tienenie má viacero výhod oproti vnútornému... aspoň teda za mňa je to lepšia voľba, ak má niekto úplne voľnú ruku pri výbere a rozhodovaní sa, že aké tienenie zvoliť... akože tienenie, to áno, to je to prvoradé, kvôli čomu sa tie rolety alebo žalúzie dávajú... ale veľa to spraví či už v lete alebo v zime, kedy aj vďaka tomu tieneniu si vieš doma spraviť takú lepšiu klímu, teplotu... nepustí to teplo dnu ale ani toľko von, takže aj na tom kúrení sa dajú nejaké drobné ušetriť... v neposlednom rade spomeniem aj bezpečnosť... by som si pozrel, ako sa pokúsi nejakú zlodejíček dostať cez tie žalúzie dovnútra, čiže je to aj taká ochrana...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 20. Sep 2022 10:28:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 25. Jan 2017 13:03:51
Príspevky: 78
Suhlasim, tiez sa skor priklanam k tomu vonkajsiemu, keby si mam vybrat. Ale zas nikde nie je napisane, ze si nemozes popri vonkajsom dat aj nejake vnutorne. Si myslim, ze pri roletach sa to priam pyta, kedze tie nemas spustene dolu pocas dna ako zaluzie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Str 21. Sep 2022 6:01:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 59
Rudkoko dobre vediet, nevedel som totiz, ako je to momentalne s dodacimi dobami. Uz je to nejaky cas, ked som naposledy objednaval nieco takto vo vacsom, tak radsej sa rovno opytam, aby som neostal zaskoceny alebo co. Mal by si pre mna aj nejake odporucanie, ze koho oslovit ohladne toho tienenia? Este sa opytam, ako je to so stresnymi oknami. Tam sa tiez moze dat vonkajsie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2022 9:21:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Apr 2017 11:05:13
Príspevky: 79
To asi dosť záleží od sklonu strechy, že či tam môžu ísť alebo radšej nie. Ale ono sú aj také rolety, čo sú konkrétne určené na strešné okná. Síce nie vonkajšie, ale vnútorné. Neviem, či by to bol problém alebo nie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2022 10:15:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 21. Okt 2016 11:09:17
Príspevky: 70
Karom ano, je to tak, ze vonkajsie zatieni lepsie, ale nebal by som sa toho, ze vnutorne tienenie by nezatienilo dostatocne. Samozrejme zalezi, ake si vyberies, niektore su skor estetickou zalezitostou a take, aby prosto viac menej len nebolo vidno dovnutra. Ale pri vsetkych mas samozrejme moznost volby, aky si zvolis material toho tienenia. Niektore tie latky a materialy su take, ze prosto fakt neprepustia svetlo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Str 28. Sep 2022 9:26:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 19. Júl 2018 9:35:37
Príspevky: 27
timco46 len ti chcem dat vediet, ze som si nechala poradit teda a skontaktovali sme sa s predajcom a s nim sme uz dohodli vsetko. aj to zameranie a aj montaz. akoze nerobi to priamo on, ale poradil nam so vsetkym. tak som rada.
zumbulak rovnako aj tebe by som rada podakovala, lebo si dal super tip na toho vyrobcu, predajcu sme si potom uz dohladali. citala som aj dost dobrych skusenosti s tou firmou, tak chcem este nechat tomu nejaky cas a potom planujes tiez napisat nasu skusenost niekam formou recenzie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Štv 29. Sep 2022 6:08:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 09. Jan 2018 8:52:04
Príspevky: 34
Bydlisko: Modra
domura :)
co ste si vybrali, ake tienenie? :) a ako dlho ste nan prosim ta cakali? sestra si minuly rok davala dovnutra na okna zaluzie, ale ze rozmyslaju teraz aj nad tym, ze by von dali nieco. asi skor tie rolety, aby zaluzie vnutri nevysli na zmar, ked su v podstate este nove.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pon 03. Okt 2022 7:35:09 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Patiacha vieš čo, keď som objednával ja tienenie, tak mi predajca hovoril, že dodanie sa uvádza najviac 21 dní. To som objednával od Isotry tienenie, záleží samozrejme aj od toho, od akého výrobcu kupuješ. Ale potom hneď aj dodal, ale že toto je taký ten strop, ktorý si firma stanovila, aby mali istotu, že stihnú dodať, aj keby išlo o nejakú veľkú alebo špecifickú zákazku. Bežne je to dodanie okolo týždňa až dvoch.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 04. Okt 2022 6:08:22 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 110
Bydlisko: Hlohovec
Ale tak vieš ako, radšej keby si aj počítal s tou 3týždňovou dodacou dobou a keby prišlo to tienenie skôr, tak to je stále len ten lepší prípad, čo sa môže prihodiť. Ale dobre to majú vymyslené, že pre istotu povedia viacej, čo aj tak nie je nejak nevyslovene veľa, ale snažia sa dodať skôr.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 422 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 43  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt