Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 21:18:43


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 02. Jan 2023 13:27:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 10. Máj 2018 9:48:47
Príspevky: 40
Bydlisko: Kráľová pri Senci
branciko to čo spomínate, to sú také tie dosky, čo vyzerajú ako drevené, však? a oni sa dajú použiť normálne aj pri bazén? nemusím sa báť toho, že by nejak napučali od tej vody alebo začali nebodaj plesnivieť? vieš, že či sú dostatočne odolné voči takýmto veciam.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 03. Jan 2023 11:25:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
vies co, ja by som ti normalne ich odporucil, aby ste ich tam pouzili. vzhladom na ich vlastnosti na to maju najlepsie predpoklady. samozrejme vodeodolnu mas aj dlazbu, ale tak neviem, ci toto pripada do uvahy, to si nespomenula. len tam nemas proste istotu, ze bude aj protismykova, na rozdiel od dosiek.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 09. Jan 2023 9:47:29 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
Nech si vyberies uz cokolvek, tak nezabudni na to, ze treba mat spravenu aj poriadne predpripravu na tu podlahu, pripadne nejaku podkonstrukciu, mat to spravne vyspadovane, nech ti tam voda nestoji a tak dalej. Mozno by som sa pozeral po niekom, kto vie podlahu nie len dodat ale aj zabezpecit montaz.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 10. Jan 2023 11:31:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 10. Júl 2018 17:56:22
Príspevky: 33
Bydlisko: Svätý Jur
To sa aj takto da cele objednat? :?: To som veru nevedela, no isto je lepsie si to takto dat spravit si myslim. I ked my sme domcek prerabali, takze uz tam je ako taka priprava na terasu. Myslis, ze aj ked uz tam je takto nieco spravene, ze aj tak by sa to dalo zajednat v podstate na kluc, ze aj robota aj material aj vsetko? Neviem, ci su tam nejake podmienky alebo co.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 11. Jan 2023 11:02:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 19. Okt 2017 11:45:43
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava
Hej da sa, zalezi kde budes kupovat dosky, lebo tak sluzby jednotlivych predajcov, vyrobcov sa mozu lisit. Ak hladas niekoho, kto to takto "predava", tak aspon sa ti zuzi vyber, koho mozes oslovit. Ale poviem ti, ze ak mas doma sikovneho muza, tak to aj sam zvladne. Ja som tak robil, ze sa kupili len dosky a podlahu som spravil potom so svagrom spolocne. Sice trvalo to asi teda dlhsie, nez za aky cas by to spravili montaznici, ale v pohode v klude sme si pomaly robili, nic nas nenahanalo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 12. Jan 2023 10:24:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 87
Isto nenajdes taketo sluzby v hobby predajniach a podobnych prevadzkach. To treba riesit cez nejaku specializovanu spolocnost. Co viem, tak ze Timbermax to takto ma, ze si vies bud samostatne zakupit dosky alebo rovno cele na kluc tu terasu alebo obklad alebo co by si chcela z dosiek robit.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 17. Jan 2023 11:46:55 
diskutér

Registrovaný: Uto 20. Feb 2018 8:34:35
Príspevky: 110
Keď ide o podlahu, tak to v pohode by som bral len dosky a nejak to spravil aj sám. Ak samozrejme človek nie je úplne technicky zdatné poleno, tak sa to v pohode dá zvládnuť. Pri tej fasáde, no neviem, to by som skôr asi nechal už na odborníkov. Tam predsa len by mala ísť aj nejaká konštrukcia pod tie dosky. Nemontujú sa predsa priamo na stenu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 20. Jan 2023 10:04:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 10. Júl 2018 17:56:22
Príspevky: 33
Bydlisko: Svätý Jur
Takze hovorite, ze normalne v obchode, kde sa predavaju dosky, tak to tam mi nebudu vediet poradit ohladne montaze. Teda poradit mozno aj hej, ale tak, ze by ju boli vedeli zabezpecit? Ja si necham poradit mile rada, lepsie ako by som mala vsetko sama zistovat po predajniach. Skusim teda pozriet toto, co ste radili, ze aka je u nich ponuka.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 26. Jan 2023 11:36:13 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Tooo sa asi zase nedá takto na sto percent povedať. Veľmi to záleží aj od toho, že v akom obchode. Lebo tak keď idem do niektorých tých hobby obchodov, tak tam je pomaly zaťažko nájsť nejakú obsluhu a mám aj takú skúsenosť, že som o danej veci vedel viacej ako predavač. Preto keď ide o niečo takéto, tak by som ti odporučil navštíviť nejaké odborníka, fakt takého predajcu, čo sa orientuje presne na toto.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 27. Jan 2023 12:29:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 68
Lenže si treba uvážiť aj to, že je viacero možností pri montáži tých dosiek. Keď sa bavíme akože ohľadne podlahy stále. Môžu ísť na betón alebo na štrkové lôžko, alebo na terče ci zemné skrutky. Keď idú na betón, ten musí byť samozrejme vyspádovaný, to zase netreba pri štrkovom lôžku, ale to by malo byť nejakých 30cm na hĺbku, terče, tie sa používajú skôr pri takých tých strešných terasách alebo balkónoch.... Ale to som chcel týmto celým povedať, že toto asi ten predajca v hobby obchode ovládať nebude.

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt