Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 11:20:13


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 512 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 52  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pia 20. Jan 2023 13:23:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 14. Dec 2017 11:57:02
Príspevky: 26
Bydlisko: Myjava
@milanjediny: to bude ono, to bude ta firma, co si aj pisal. viem, lebo nasi susedia si davali tento rok, teda vlastne uz minuly rok robit takuto pergolu. som to prezivala so susedou, lebo to bolo teda ako kovbojka u nich, ked to riesili a dohadovali sa na zahrade o vsetkom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pon 23. Jan 2023 11:37:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 28. Feb 2017 12:18:10
Príspevky: 80
Necudujem sa, u nas to tiez nebolo spociatku jednoduche rozhodovanie. Kazdy chcel nieco ine, tak sme museli najst nejake kompromisy. Ta moja doma chcela stale nejake plachty a zavesy a taketo veci na tu pergolu. Coho zase ja nie som vobec zastancom, ked sa da, tak hladam co najviac prakticke riesenia. A nie toto by sa muselo kazdu chvilu prat a zastierat a vybledlo by to a neviem co este. Take screenove rolety, to je o inom, tie som si aj presadil nakoniec chvalabohu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pon 23. Jan 2023 13:22:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 15. Nov 2017 9:21:16
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava
Ahojte, chcem sa opýtať, takúto markízu ste niekto nedávali? Na pergolu nemáme toľko miesta a zase nejakú malinkú len dávať, to mi príde také zbytočné, lebo všetko potrebné by nám zastrešila a zatienila aj markíza. Len teda rada by som niečo poriadne objednala na prvý raz.
Obrázok


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Uto 24. Jan 2023 11:23:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 10. Sep 2018 13:14:43
Príspevky: 29
Bydlisko: Vrútky
chceš tie okraje také vlnkovité? mne to príde také staromódne proste. ale tak veľa záleží aj od toho, ako máte zvyšok zariadený samozrejme. lebo videla som aj také modernejšie tie markízy už, tak preto sa pýtam, či si aj také napríklad nepozerala.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Str 25. Jan 2023 9:28:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Milanjediny takto presne to nemam nastudovane, ze by som to poznal az podla nazvov, ze ktora pergola patri pod ktoru spolocnost. Neviem, ci mas vybratu spolocnost alebo konkretne pergolu. Ale odporucam ti v kazdom pripade sa informovat nejakym sposobom, pozriet si recenzie a skusenosti, kym sa do niecoho pustis. Toto je uz u mna samozremost napriklad, ked sa do niecoho idem pustit.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Štv 26. Jan 2023 8:18:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 03. Máj 2017 8:46:45
Príspevky: 68
drahy priatelia, to oznacenie je take vseobecne by som povedal, ze pod tymto nazvom viete najst pergolu u viacerych spolocnosti. rovnako je to napriklad aj pri vonkajsich zaluziach. tiez maju svoje oznacenie, ktore pouzivaju viaceri. odvija sa od toho, ako zaluzie vyzeraju, ake maju lamely a to ciselne oznacenie pri nich, tak to znaci sirku. samozrejme ale co sa tyka kvality zhotovenia, prevedenia, montaze, tak to sa lisit u kazdej spolocnosti moze a myslim, ze aj nejake rozdiely sa zakazdym najdu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Štv 26. Jan 2023 11:39:12 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Chcel by som sa s vami podeliť o informáciu, že Isotra má momentálne akciu ohľadne bioklimatických pergól. Práve som si ju dával naceniť, konečne aj na to prišlo. Chceli sme ju dávať už vlani, len bohužiaľ, auto nám začalo haprovať, tak sme museli najskôr to vyriešiť. Ale už konečne prišiel aj na toto čas. Tak len spomínam, ak by sa niekomu zišla takáto informácia, že tiež nad pergolou uvažuje.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pon 30. Jan 2023 11:21:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 26. Jún 2018 12:34:21
Príspevky: 27
Bydlisko: Galanta
však to je super správa, dobre, že si takto dal vedieť. koľko sa ti podarilo vďaka tomu ušetriť? máš aj také nejaké porovnanie, že koľko si na akej položke ušetril? dával si si aj tie screenové rolety rovno k pergole, čo sa zvykne dávať ako tienenie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Str 01. Feb 2023 9:43:37 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 111
Tak zvyknú sa dávať, ale nie je to podmienka, to je čisto tvoje rozhodnutie. Ale akože tiež by som tam asi niečo radšej dal, ako to nechať len také holé. Som videl aj také nejaké závesy alebo čo to bolo, to tiež nevyzerá zle, len neviem si prestaviť, ako sa o to stará, však to sa aj prať bude musieť asi dávať alebo nejak čistiť. V tomto sú výhodnejšie tie rolety.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Štv 02. Feb 2023 9:50:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Jún 2017 10:56:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Trenčín
Čistiť treba samozrejme aj tie rolety, ak sa od niečoho ušpinia, ale popravde neviem si predstaviť, že od čoho asi tak. Jedine, že keď je také obdobie, že peľ poletuje a takto, že sa to zachytí. Ale tiež stačí len voda a prípadne nejaký saponát. Hlavne žiadne chemikálie, ale to by mi ani nenapadlo použiť na takéto niečo.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 512 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 52  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google Adsense [Bot], vasiak a 8 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt