Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 27. Apr 2024 23:02:59


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 890 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 89  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 18. Apr 2023 11:53:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 04. Dec 2017 12:07:46
Príspevky: 40
Bydlisko: Senec
Toto je ale veľmi dôležité, lebo si vezmi, že keby si nemal stavbyvedúceho, tak musíš denne chodiť na stavbu, to pomaly aby človek ani do práce nechodil a len dohliadal na to, čo sa ako robí.
Aby to všetko bolo pod kontrolou, takže je lepšie mať takto niekoho, kto ťa pravidelne informuje a môžeš byť v pohodke.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 18. Apr 2023 14:37:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Okt 2017 18:47:30
Príspevky: 64
Bydlisko: Trenčín
Ono ani nejde o to, že by si na stavbu musel chodiť - niekto to chce, ale skôr o ten technický dozor. Si povedzme na rovinu, že by sme si to asi sami ťažko len tak všetko odkontrolovali, keďže o niektorých veciach toho moc ani nevieme


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 19. Apr 2023 10:29:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 10. Sep 2017 22:32:39
Príspevky: 58
Bydlisko: Banská Bystrica
to je tiez pravda. montovana stavba ma predsa len ine specifika ako napriklad murovana. mnoho veci sa pri nej asi robi inak a ak ti stavebna firma ponukne moznost takehoto dozoru, tak je to podla mna velkym prinosom


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 20. Apr 2023 10:38:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
Prirodzene, to si nevies odkontrolovat, ked nevies ako sa drevodomy stavaju, aky je postup, kde co treba, ja tiez by som o tom paru nemal. My sme stavali s Kontraktingom a to bolo dobre, ze oni vybavili a dohliadli na vsetko, aby proste isla ta stavba tak, ze som nemusel tam casto chodit, nemusel som riesit ludi, niekoho niekde nahanat nejakych majstrov, akoze je to ovela lepsie zverit do ruk firme. Aspon moj nazor je taky.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 24. Apr 2023 13:06:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
Ked uz si ides dat niekomu stavat dom, tak je to tak najlepsie, aby zabezpecovala firma uz ozaj vsetko. Lebo vybavovat nieco tam, druhe hentam. Potom jedna firma bude mat meskanie, tym padom sa vsetko poposuva, no des. Takto riesi vsetko jedna firma, maju v tom svoj postup, poriadok a uz si idu svoje.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 25. Apr 2023 11:19:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Nov 2018 11:35:55
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
s tým posúvaním to by som ti vedela rozprávať, to kamarátka tak mala, tým sa všetko predlžovalo kvôli jednej partii a to je niekedy ešte horšie, keď niečo riešiť a vybavuješ cez známych kadejako, myslíš si, že tým ušetríš, že skôr vybavíš a často to býva práveže opačne :?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 25. Apr 2023 13:09:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
cez znamych sa to kolkokrat nevyplati. zvlast teda podla mna, ked ide o taketo stavebne zalezitosti, co sa domu tyka samotneho alebo potom napriklad polozenie podlahy, kupelnu spravit atd. ked to nechas na nejaku overenu firmu, tak tam mas vacsiu istotu a mas sa na koho obratit aj v pripade nejakej reklamacie, ked mas vsetko na papieri, podpisanu zmluvu a tak, nez ked sa len s niekym dohodnes na pekne slovo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 27. Apr 2023 13:08:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
Toto je tvoj nazor, ja mam taky isty, ale su ludia, ktori si myslia, ze je lepsie, ked si vsetko zvlast riesis, ked si majstrov vyberas zvlast, ze kazdy ti nieco ine, len podla mna to nie je dobre najma z toho titulu, ze keby sa nieco stane, tak kde koho budes nahanat, ako budes vediet kto kedy pochybil a neviem co, to je vsetko na dlhe lakte.
Drony, toto mas pravdu, ja takto som to mal bez stresu a mohli sme aj pocas stavania normalne fungovat, ze ist aj na dovolenku, aj do prace som mohol chodit, ze som nemusel nejako speci cas venovat stavbe.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 28. Apr 2023 12:33:25 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
podla mna v tom vidia ludia moznost usetrit nejake peniaze. ze toto im urobi ten znamy, toto ten znamy a vyjde ich to menej. to je mozno fakt, ale mam takuto skusenost, ked nam bol jeden z bytovky este kedysi prerabat kupelnu. som si povedal, ze nikdy viac takto akoze po znamosti. radsej si aj priplatim, ale nech je to poriadne a nech mam nejaku zaruku.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 02. Máj 2023 12:59:03 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava
nooo tak to presne viem o com hovoris, boli sme kedysi v podobnej situacii a nakoniec to dopadlo tak, ze sme to museli dat prerobit aj tak majstrom. takze kamaratska pomoc nie zakazdym setri peniaze a nie to este cas a starosti


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 890 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt