Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 19:04:32


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 88  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2023 8:41:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 01. Mar 2016 10:08:53
Príspevky: 69
FILKA

len tak velakrat sa nechame zlanarit, chceme pomoct aj znamym, aj mame pocit, ze oni nam a casto to vypali nakoniec inak ako ocakavame, nie je to prijemne, ale tak myslim, ze je to o tom aby sa clovek poucil, my sme mali stastie, ze sme nechali celu stavbu domu na firmu, islo vsetko hladko a to bol velmi dobry pocit :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2023 9:52:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 01. Mar 2018 17:01:38
Príspevky: 17
Bydlisko: Bratislava
Croccus - Ale ani cez firmy to nevychádza nejako strašne veľa, áno dá sa ušetriť cez známych a svojpomocne, ale si vezmi, že ťa to potom stojí veľa času a energie, ktorú by si mohol investovať do niečoho iného a myslím, že to je už potom na zamyslenie.
My sme si napríklad dávali robiť viaceré ponuky, aby sme mali predstavu, čo koľko stojí.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2023 11:23:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 11. Okt 2017 8:57:10
Príspevky: 51
Bydlisko: Trnava
To je si myslím, že normálne. Človek porovnáva nie len ceny, ale aj kvalitu. Sú veci, čo si môžme kľudne spraviť svojpomocne, ale sú aj také, ktoré v rámci kvality a následne aj životnosti je lepšie nechať na odborníkov. Zaujímalo by ma koľko ste si tak dávali robiť ponúk, pokiaľ ste si teda nejakú firmu vybrali?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 04. Máj 2023 9:27:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
Monty tak je dobre mat prehlad a pozistovat si aspon od dvoch firiem, ze co a ako, len treba si uvedomit, ze su firmy pri ktorych si vyberas katalogovy projekt a firmy, kde si sadnes s architektom a on ti urobi projekt podla tvojich poziadaviek a uz tam je zasadny rozdiel, ktory si treba uvedomit.
Mne je ovela sympatickejsie to, ze ti venuju cas, ze proste chcu aby ten tvoj dom bol individualny, jedinecny.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 05. Máj 2023 12:22:52 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Áno - my sme to tak mali pri Kontraktingu, že si sadli s nami a urobil sa projekt a pôdorys tak aby nám to sedelo aj na svetové strany orientácia, aj k hlavnej ceste, aj na pozemok aby to proste sedelo.
Predsa len keď máš katalógový projekt, tak to si nevieš tak prispôsobiť. A nám to viacej vyhovovalo, aj celkovo prístup sa mi páčil veľmi.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 05. Máj 2023 12:48:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 8:29:55
Príspevky: 46
Monty tak cenové ponuky nie sú až také smerodajné, aspoň pre mňa nie, pre nás bolo podstatnejšie iné a to aby sme sa vedeli dohodnúť, aby som vedel, že sa mám na koho spoľahnúť, že tí čo mu budú dom stavať sa vyznajú a hlavne vedia čo a ako pri drevodomoch treba.
Pretože stavba drevodomu to je úplne niečo iné ako napríklad murovaný dom a treba mať isté znalosti v tomto smere.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 05. Máj 2023 14:29:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 06. Nov 2017 23:32:48
Príspevky: 93
Bydlisko: Vinosady
tak to je pravda, tam budu asi ine postupy. pri montovanych domoch, tam je napriklad zakladova doska taka ista ako pri murovanych?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 09. Máj 2023 10:45:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Júl 2018 7:09:32
Príspevky: 65
Bydlisko: Trenčín
preco by v tom mal byt nejaky rozdiel? ved ta zakladova doska podla mna by mala byt rovnaka nie?
ved tiez ten dom bude mat nejaku vahu, tak je potrebne aby bola urobena dobre.
chcela by som vediet, ze ako to je vo vnutri drevodomu, nie je problem aj nieco navrtat, namontovat zvnutra?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 09. Máj 2023 11:54:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Áno, toto je to isté v konečnom dôsledku, takže v tom nejako rozdiel nie je, ale potom v stavbe ako takej je, v tom aká je postupnosť...
Čo sa kedy robí, kedy sa dáva izolácia, aká, čo sa dáva zvonku, zvnútra, kedy sa dávajú okná a všetko, to musí proste na to dozerať človek, čo sa vyzná, čo vie čo si takáto stavba vyžaduje...
My keď sme stavali tak veľa vecí bolo pre mňa nových, o mnohom som nemal ani len páru...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 11. Máj 2023 10:31:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Okt 2017 13:34:20
Príspevky: 59
Bydlisko: Čierny Balog
u nas podobne, co ti poviem, je to normalna vec a je nutne s tym ratat, ze nebudeme vediet hned vsetko :)
si vezmi, ze my sme cca rok zhanali informacie, spekulovali, co ako by bolo najlepsie a trvalo nam to kym sme si vsetko ujasnili, ale teda uz to mame za sebou domcek nam stoji a je to pocit nadovsetko, stalo to zato venovat sa tomu.
a hlavne islo to firme, co nam to robila jedna radost, ze postupovali super, pomerne rychlo a hlavne nas pravidelne informovali, to z toho bola najma zena happy :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 88  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt