Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 19:38:15


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 82  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 7:47:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 16. Apr 2018 14:06:49
Príspevky: 95
Bydlisko: Svätý Jur
Menor tých 50 rokov ti je málo, keď to chceš ešte viacej predlžovať? Ale tak aby som to uviedol na správnu mieru, tak nie je to zase automaticky, že pri každej krytine rovno dostaneš toľkoto rokov. Viacej menej si môžeš sám zvoliť z tých možností, ktoré sú pri krytine. Rozlišuje sa ale záruka na prehrdzavenie (30 40 50) alebo potom na farebnú stálosť (10 15 25) a pri niektorých krytinách je ešte možná aj varianta s dodatočnou antikondenzačnou a protihlukovou vrstvou.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 11:59:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 14. Sep 2017 8:18:49
Príspevky: 66
Bydlisko: Senica
Nemam predstavu kolko rokov sa dava, zato som sa pytal, ze ako to je. Toto je dobre, ze tolko rokov. Aha. Diky za to, ze si mi to vysvetlil.
Co sa tyka tych vrstiev, co si mi pisal to sa zvlast dokupuje? To sa robi akoze nejaka dodatocna povrchova uprava na typ krytiny ktory si zvolim?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 22. Aug 2022 8:12:03 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 105
menor treba si ale dopredu pozrieť, že či je takáto možnosť pri každom type krytiny. myslím, že to bude inak pri falcovaných plechoch takých tých rovných a inak pri plechovej krytine škridlovej, takej tej vlnovitej. ale to nájdeš normálne v ponuke pri krytinách rozpísané aj tie záruky a všetko okolo toho.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 22. Aug 2022 10:39:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Jan 2018 9:52:31
Príspevky: 34
to aku si das zaruku je v podstate tvoja volba by som povedal, ked mas z coho vyberat. pokial sa da vyberat, tak by som bral automaticky tu najvyssiu samozrejme. uz len pre ten pocit, ze to mas ako keby taku poistku na tu strechu, keby sa nebodaj nieco udialo. aj ked si moc neviem predstavit, ze co by sa take mohlo, hah.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 22. Aug 2022 15:00:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 06. Dec 2017 10:51:57
Príspevky: 88
Bydlisko: Pezinok
Erikmo ale ako to myslíš, že najvyššiu? To akože sa nejako cena pri výške záruky mení alebo ako to funguje? A myslíš, že toto je možné pri akejkoľvek značke?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 23. Aug 2022 8:31:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 18. Sep 2017 7:59:07
Príspevky: 79
Uvediem príklad, keby si môžeš pri krytine zvoliť záruku 30 alebo 50 rokov, tak si myslím, že každý rozumný človek by si vybral tú vyššiu. A áno, odvíja sa od toho samozrejme aj cena, to by bolo zase nevýhodné pre výrobcu, keby to bolo všetko nacenené rovnako. Ako si vieš pozrieť všetky parametre ohľadne krytiny, tak si vieš aj ceny nájsť rovno na nete. Môže sa stať, že sa budú odlišovať u jednotlivých predajcov, to nepopieram, ale zase vieš sa u nich dohodnúť aj na nejakých tých percentách, že ti dajú zľavu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 23. Aug 2022 9:39:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Okt 2017 13:34:20
Príspevky: 59
Bydlisko: Čierny Balog
pri vacsich objednavkach ti aj sami od seba ponuknu nejaku zlavu. ze ked niekto objednava krytinu na celu strechu aj s odkvapovym systemom napriklad. tak nejakych 10 aj viac percent sa da dohodnut. to sa nezda, ale na vyslednej sume to spravi dost.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 24. Aug 2022 7:16:54 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 26. Máj 2017 17:16:55
Príspevky: 67
depesak to je jasne, kazde usetrene euro v dnesnej dobe potesi, najma ked si vezmes, ze proste veci isli rapidne hore a mnohe stavby domov sa proste predrazili, takze toto potesi.
mam kamarata, ktory mi spominal, ze pri plechovej streche moze byt problem, ze pod bodom mrazu proste sneh na nu primrza a ked sa otepli tak to moze naraz spadnut, da sa toto nejako vyriesit, ze tomu predist??

_________________
O dom sa treba starať aby mohol byť domovom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 24. Aug 2022 12:00:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 65
A čo ten sneh začne primŕzať len na plechovej streche a na inej nie? To veru neviem, kde na takéto niečo prišiel, že by s tým mohli byť problémy v zime. Tak keď mám obavy, že sa mi sneh zošuchne zo strechy, tak si tam dám namontovať snehové zábrany a je po probléme. Nech si pozrie kamarát Piristeel, to je dcérska spoločnosť Ruukki a oni robia tieto zábrany a strešné lávky, rebríky a kadejaké bezpečnostné prvky na strechy.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 25. Aug 2022 10:51:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 22. Jún 2018 8:32:53
Príspevky: 20
Bydlisko: Komárno
simurini píše:
depesak to je jasne, kazde usetrene euro v dnesnej dobe potesi, najma ked si vezmes, ze proste veci isli rapidne hore a mnohe stavby domov sa proste predrazili, takze toto potesi.
mam kamarata, ktory mi spominal, ze pri plechovej streche moze byt problem, ze pod bodom mrazu proste sneh na nu primrza a ked sa otepli tak to moze naraz spadnut, da sa toto nejako vyriesit, ze tomu predist??


vieš čo, my máme na dome plechovú krytinu a nemám pocit, že by boli nejaké problémy v zime aj keď nasneží a mrzne. máme tiež tie zábrany, tie sneh zachytia a postupne sa topí potom. a lete tiež nemáme problémy, že by sme mali doma horúco alebo čo. muž si dáva záležať na všetkom, čo sa robí na dome a okolo domu a ja mu verím, že vyberie to najlepšie, čo sa dá.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 82  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt