Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 11:45:30


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 64  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 27. Apr 2023 8:29:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Pockaj postupne, lebo tych informacii je na mna naraz vela. Preco prave tehla tejto znacky? Co som pozeral, tak uz je kvantum aj inych znaciek, na zaklade coho treba vyberat?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 02. Máj 2023 8:27:40 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 108
A prečo nie tehla práve tejto značky? Jasné, že značiek, výrobcov, predajcov všetkého je veľa. O to zodpovednejšie sa treba k tomu výberu postaviť. Ono buď si môžeš nechať rovno od niekoho poradiť, alebo si môžeš sám porovnať koeficienty, parametre a všetky tie údaje, ktoré máš uvedené pri jednotlivých tehlách. Len teda treba vedieť, čo sledovať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 02. Máj 2023 14:11:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 29. Sep 2017 8:52:54
Príspevky: 78
Bydlisko: Senica
A ak su napriklad tie koeficienty alebo parametre rovnake? Potom podla coho vybrat?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2023 7:18:02 
diskutér

Registrovaný: Uto 31. Jan 2017 11:08:20
Príspevky: 135
Nestane sa, ze by bolo vsetko uplne rovnake, toho sa neboj. Tam je toho tolko, ze nie je sanca. Takto nejak vyzeraju tie zakladne parametre, ktore sa uvadzaju. A to ich vies najst este viacej k tej samotnej jednej tehle.
Obrázok


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2023 13:09:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 02. Aug 2017 14:10:08
Príspevky: 51
Bydlisko: Skalica
Pre mna ako laika, ktory z tych riadkov je tak nejak najdolezitejsi a mal by sa teda medzi jednotlivymi tehlami porovnavat ako prvy?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 04. Máj 2023 7:29:55 
diskutér

Registrovaný: Uto 31. Jan 2017 11:08:20
Príspevky: 135
Hlavak tak ono kazdy jeden ten riadok je dolezity by som povedal. Ale tak trebars ten sucinitel prestupu tepla, to je taka dobra informacia, ze potom aj realne ti tato uvedena hodnota vie nieco priniest. Udava mnozstvo tepla, ktore prestupi z tuhej steny do prudiacej tekutiny jednotkou plochy pri jednotkovom rozdiele teplot medzi touto stenou a tekutinou. takto hovori wikipedia, ale takto si to asi pocut nechcel. cim nizsia je tato hodnota, tym lepsie, v skratke povedane.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 05. Máj 2023 7:31:05 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
každý jeden údaj je samozrejme dôležitý... keby nie, tak ich potom ani neuvádzajú, no nie?.. stretol som sa aj s tým, že vyslovene pozeral pán len na cenu, čo si povedzme, je pekná blbosť, s prepáčením.. napríklad taká tehla Heluz Family 44 fakt nadštandardné parametre a zároveň prijateľnú cenu...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 09. Máj 2023 7:32:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Máj 2017 9:16:36
Príspevky: 71
vlani som od nich objednaval... robil som fakt velku objednavku, vtedy mali nejaku akciu, takze sa mi podarilo aj co to usetrit... myslim, ale ze na kvalite to nijak neubralo... akurat som o nieco dlhsie cakal na dodanie, to bolo v podmienkach tej akcie... teraz uz mame rozostavane, vsetko ide podla planu, tak verim, ze sa aj podari dokoncit vsetko tak, aby sme sa mohli cim skor nastahovat konecne do svojho...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 09. Máj 2023 14:05:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 02. Aug 2017 14:10:08
Príspevky: 51
Bydlisko: Skalica
Heh musel som si to dva krat poriadne precitat, aby som tomu pochopil :) Ale fajn vediet, lebo ked clovek len tak pozera jednotlive tabulky, tak moc nevie, na co by sa mal tak najviac zamerat a co medzi jednotlivymi tehlami nakoniec porovnavat.
radkoM akciu mal priamo vyrobca alebo nejaky predajca?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 10. Máj 2023 5:53:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 65
Hlavak ono zjednodušene je to údaj, ktorý hovorí o tom, koľko ti stena prepustí tepla von. Čiže čím nižšia hodnota sa uvádza, tým menšie straty v podstaty a tým lepšie pre teba. Hej ono keď pozeráš čisto len tie tehly, tak nevidíš asi nejak rozdiel, všetko to pôsobí v podstate rovnako na prvý dojem. Treba na to hľadieť aj ako na taký komplexný systém. Výhodné preto je, keď vieš od jedného predajcu objednať hneď tehly, doplnkové tehly, prípadne nejaké špeciálnejšie, maltu, preklady, no proste všetko.

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 64  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google Adsense [Bot] a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt