Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 27. Apr 2024 13:30:23


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 657 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 14. Mar 2024 9:44:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Máj 2017 9:16:36
Príspevky: 71
zalezi co by chceli menit, nie?... proste plati, ze s nosnymi prieckami hybat nemozu, inak nech si robia, co chcu... to je cela veda si myslim... ale ono ked sa to rozumne rozvrhne teraz, ze bude ten priestor vyuzity na max, tak nie je co menit ani v buducnosti si myslim...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 15. Mar 2024 8:36:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Apr 2017 10:11:36
Príspevky: 77
Neoplati sa potom mozno ten dom postavit aj nanovo, ked sa ma komplet cely prerobit? :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 18. Mar 2024 11:32:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
ale tak cely prerabat, to je podla mna dost nadnesene. vsak ked aj kupis starsi dom, tak nevyburas polovicu a nepostavis nanovo. okej, mozno nejaku priecku zrusis, posunies, nejaku pridas, ale to su podla mna minimalne upravy. nepocitam akoze to, ze tam pojde nova podlaha, bude sa malovat a toto.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 18. Mar 2024 13:30:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 14. Sep 2017 8:18:49
Príspevky: 66
Bydlisko: Senica
ved hej ale ked mas taku doslova zrucaninu tak to je najlepsie cele zburat a na novo postavit, to je uz ina rec. cize treba si dobre zvazit co kupujes aby ta to rekonstruovanie nevyslo nasledne viac ako novy dom. my sme teraz tak v ramci financnych moznosti robili tak ze sme zateplili dom 30tkou polystyrenom a o nejaky cas neskor to chceme dozateplovat, lebo clovek by nepovedal kolko stoji jeden meter obycajneho polystyrenu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 19. Mar 2024 10:37:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Apr 2017 10:11:36
Príspevky: 77
Menor postavene mate z coho? Lebo ta 30 mi pride celkom dost akoze. Nechcem sa ti do toho nejak starat, ale myslis, ze je dobra volba, ze spravis len cast a potom dalsiu? Uz to, ze sa dava taketo dalsia vrstava na tu fasadu vo mne evokuje to, ze sa tam mozu zacat tvorit plesne, alebo sa to nejak inak poskodi. Sused o par domov dalej to ma podobne, ten dal polystyren a nechal to tak, dalej nerobil dlho nic a zacali si tam vtaky normalne robit hniezda, takze to moze robit nanovo, lebo take vyzobane diery, no co s tym, ako to inak vyspravi.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 20. Mar 2024 11:08:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 11. Jún 2018 7:47:42
Príspevky: 53
Bydlisko: Nitra
tak to je velice neprijemna zalezitost. ono niekedy sa to neda vsetko naraz. ale tak takto uplne po castiach to robit, to by mi asi nenapadlo. tak radsej necham tak a spravim potom, ked sa nasetri. alebo je dobra moznost dat si postavit dom rovno z tych zateplenych tehal a nemusis nic taketo riesit.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 21. Mar 2024 9:54:52 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 18. Aug 2017 9:41:16
Príspevky: 51
Bydlisko: Šamorín
- pravda, to ti odpadne kopec starosti. nemusis spekulovat cim zateplis a zhanat, lebo aj tie ceny sa mi vidi, ze isli nejak hore, co sa taky polystyrenu, to len toto vie byt pekna palka. a jasne, ze to aj trva o dost dlhsie potom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 21. Mar 2024 15:49:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 14. Sep 2017 8:18:49
Príspevky: 66
Bydlisko: Senica
A to existuju take uz zateplene tehly? To ako funguje, neprefukne to tade viac ako ked das celu platnu polystyrenu ?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 22. Mar 2024 13:02:57 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
To su akoze tie polystyrenove gulicky napchate vnutri tej tehly? Ja by som povedal ze to ich tade vyfukne von ci co su tam ako uchytene?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 02. Apr 2024 9:25:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 59
V podstate mas pravdu, ale zase nie je to len tak, ze by vysypavali tehly polystyrenovymi gulickami. Ono je to tam normalne napevno vlisovane, nestane sa, ze pri manipulacii by to odrazu zacalo vypadavat a potom by si mal polku tehly prazdnu :D Pozri sa tu na to blizsie https://www.heluz.sk/sk/vyrobek/heluz-f ... n1-brusena Lepsie raz vidiet ako ti to tu sto ludi bude opisovat :D


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 657 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt