Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 24. Apr 2024 6:03:52


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 601 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 61  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Štv 08. Júl 2021 14:28:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 22. Jún 2017 8:10:03
Príspevky: 58
Bydlisko: Bratislava
dokončujeme konečne náš domček a chceli by sme, aby bol nejak odlišný od iných domov na ulici. susedia majú tiež poprerábané a vynovené, ale nejak ma neláka taká tá štandardná fasáda. v časopise som narazila na tieto fasády. celkom ma to zaujalo, len nemám o tom takmer žiadne informácie. viem, že som zablúdila do témy plot, ale spomínajú sa tu profily, ktoré sa používajú aj na fasády. tak dúfam, niekto mi bude vedieť poradiť. máte niekto skúsenosť s touto značkou aj pri fasádach?

Obrázok


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pia 09. Júl 2021 8:24:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Aug 2017 9:05:31
Príspevky: 84
Bydlisko: Trnava
kralovic to potvrdzujem. ja som prerabal terasu a daval som tam tieto dosky. ziadna prehnana starostlivost nie je nutna. pozametam, ked napada listie a cistit specialne netreba, len oplachnem hadicou, ked je treba, ale aj to spravi za mna vacsinou dazd. pri plote to bude to iste, tam este aj to zametanie odpada :D susedia obdom dalej od nas postavili betonovy plot. neviem, co za tajnosti robia na zahrade, alebo ci im ozaj vadi, ked im niekto pozrie na pozemok, ale je to otras. zvnutra neviem, ako to maju, ale zvonka ho nemaju v plane omietnut.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pon 12. Júl 2021 11:26:23 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Eriicca kvitujem toto rozhodnutie. Konecne niekto, kto chce nieco nove a nie len standardne suchane a neviem ake este vsetky mozne omietky a divoke farby. Tieto profily su fajn aj v tom, ze farby maju prirodne, co aspon mne vyhovuje, pretoze su imitaciou drevin. Neviem, ci mate uz hotovy plot, ale vies to potom nakombinovat, aby ladila fasada aj s plotom. Co by ta zaujimalo? Nevravim, ze budem vediet so vsetkym pomoct, ale vela som si o tom zistoval, ked som riesil plot.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Uto 13. Júl 2021 7:52:11 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 14. Aug 2017 11:49:21
Príspevky: 82
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Eriicca pytaj sa, co by si chcela vediet. nie tak davno som s otcom riesil plot, tak sme co to pobehali a popozerali... aj ked nebol otec hned za, nakoniec uznal, ze drevoplastove dosky budu spravna cesta... boli sme sa pozriet aj v ich showroome v samorine... tam si kludne skoc, ak to nemas teda moc od ruky, lepsie je pozriet si to aj nazivo... predsa z casopise alebo na webe to inak ukaze... fasadu sme sice nerobili takto, ale nebude tam velky rozdiel si myslim... aspon tie zakladne informacie budu rovnake... uz co sa tyka montaze bude lepsie, ked sa nakontaktujes priamo...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Uto 13. Júl 2021 12:29:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 22. Jún 2017 8:10:03
Príspevky: 58
Bydlisko: Bratislava
JurajG celý deň som bola z toho vytešená, že som natrafila na niečo nové. aspoň pre mňa to bolo nové. videla som to na nete doteraz len, ale u nás v meste som sa s tým nestretla. joj, no to by som ti vedela hovoriť, aké kikiriki farby si naši susedia podávali. uprednostňujem skôr také prírodné farby, ale zase aby to bolo aj moderné. presne tak pôsobí na mňa ten dom z obrázka.
kralovic ak by to stálo za to, nerobí problém ísť pozrieť aj priamo do showroomu, tak ďaleko to nemáme a dá sa to spojiť s nejakým výletom. len časovo to budem musieť naplánovať. neviem presne, čo si mám predstaviť pod tým drevoplastom. je mi jasné, že to bude zrejme nejaká kombinácia viacerých materiálov. aké sú tam ale vlastnosti, v porovnaní teda zvlášť s drevom a plastom. nevyzerajú tie dosky plastovo? vieš, ako to myslím, také umelé, či nie sú.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Str 14. Júl 2021 13:17:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Máj 2018 12:57:36
Príspevky: 59
Bydlisko: Nitra
Vyjadrím sa ti k tomu zo ženského pohľadu, keďže všetko tu máme samych chlapov :) Je to pekné a pôsobí to luxusne a štýlovo. My ženy si dávame okrem funkčnosti záležať aj na tom, aby veci vyzerali a páčili sa. Okrem toho by som povedala, že to aj chráni stavbu pred vplyvmi počasia, keď tie dosky akoby vytvárajú ďalšiu stenu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pia 16. Júl 2021 8:15:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Aug 2017 9:05:31
Príspevky: 84
Bydlisko: Trnava
Eriicca v kratkosti je to tak, ze vlastnosti drevoplastu su vo vsetkych smeroch lepsie v porovnani s drevom. vyzeraju ako drevo ale co sa tyka vlastnosti, su na tom lepsie. nevyzaduju ziadnu starostlivost ani po rokoch. nemusis sa starat o nejake brusenie, lakovanie, natery v buducnosti. su bezudrzbove by sa dalo povedat.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Uto 20. Júl 2021 10:37:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Sep 2017 11:23:00
Príspevky: 95
Bydlisko: Koniarovce
vlocka moze byt, ale tiez sa montuju na stenu, tak je lepsie, ked to spravi odbornik. mohlo by sa lahko stat, ze majster amater by poskodil aj stavbu. to by bola velka skoda. ale co sa tyka udrzby je toto lepsia volba ako obycajna omietka. ta moze casom zajst od necistot.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pia 23. Júl 2021 14:34:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 22. Jún 2017 8:10:03
Príspevky: 58
Bydlisko: Bratislava
vlocka o to mi išlo, aby to nebolo niečo obkukané, ale , dá sa povedať, nové v našich končinách. toto aj mne napadlo, že by to mohlo chrániť stavbu. neviem ale, či sa montuje na zateplenie alebo sa nezatepluje tá stena, kde má byť takáto fasáda. to spolieham, že mi tu niekto poradí.
deden to znie fajn, čím menej starostí, tým lepšie. a ako je to s farbou? nevybledlo by mi to časom? to by ma mrzelo, keby po pár rokoch dostala fasáda iný odtieň. videla som na niektorých domoch, čo mali klasickú omietku, že to tak zašlo tá farba časom. neviem, ako by som to správne napísala, ale ako keby bola tá farba zašednutá, možno aj od prachu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pon 26. Júl 2021 14:24:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Máj 2018 12:57:36
Príspevky: 59
Bydlisko: Nitra
@burak s tým ja rozhodne súhlasim. Všetko si dávam robiť firmám alebo živnostníkom. V tomto som opatrná. Aj z toho dôvodu si vyberám firmy, ktoré majú viacročné skúsenosti. Často navštevujem rôzne portály kvôli inforáciam. Aby som potom nemusela ľutovať, že som niečo pri výbere zanedbala.
@eriicca jasné, mňa to zaujalo rovnako ako teba hneď na prvý pohľad. Len aby si si vedela vybrať z toľkých farebných možností :) Na tvojom mieste by som navštívila tú spomínanú vzorkovňu pre lepšiu predstavu.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 601 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 61  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt