Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 5:49:33


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 06. Sep 2021 11:46:07 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
emano tomu rozumiem, ked sa to da, tak preco to nevyuzit. kedysi by si musel na to zhanat dve firmy. jednu na podkonstrukciu a druhu na podlahu. takze je to super, ze ti vedia komplet servis zabezpecit. tu podkonstrukciu ides davat hlinikovu? videl som, ze aj z tych wpc dosiek ju priamo vedia spravit, to by mohlo byt zaujimave. vsetko by to vlastne bolo v jednej farbe. uz na pohlad by to bolo okej. to jak drevene ked sa robievali, vsak aj robievaju, len to nie je nic pre nas, vsakze. tak aj vtedy sa to nakomplet robilo z dreva. len neviem si predstavit, kolko muselo byt udrzby okolo toho potom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 07. Sep 2021 13:42:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 14. Sep 2018 11:48:36
Príspevky: 35
@emano takže to bola len moja naivná predstava, že sem napíšem takýto dotaz a dočkám sa odpovede. ale tak je to logické, čo hovoríš, že sa nedá takto bez žiadnych údajov stanoviť cena. skôr som čakala, že mi niekto povie z vlastnej skúsenosti. vieš, akože niekto, kto si dával robiť terasu, že ako sa to pohybovalo cenovo. ty si tiež dával robiť akože na komplet, ako to chcem aj ja? či len podlahu?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 10. Sep 2021 8:57:25 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Bohro z toho som mal mierné obavy. Že keby sa tam akože dodatočne niečo ešte menilo, či by si za to neúčtovali neprimerané sumy. Vieš, akože zasahujem už do hotovej veci. Ale dobre, to si ma potešil, že to nerobí taký rozdiel citeľný. A ja ti neviem, špekulujem špekulujem a zbytočne tým čas zabíjam, to ja viem.
Duflo hliníkovú, tým sa nedá nič pokaziť. Viem, že sú tam aj tie wpc dosky. Isto ani to nie je zlá možnosť, veď inak by to asi v ponuke nemali. Ale rozhodol som sa pre hliník. S tým som aj robieval kedysi a viem, že je ozaj odolný a znesie. A pri tej terase bude treba, aby vydržala čo to. Keď sa všetci zídeme a decká a psy pobehujú hore dole, tak nech je tam istota. No to drevo, to vôbec. To by začalo vŕzgať a nahnívať isto a starať sa o to, to nie.
Janica tak nie naivná predstava, ale keď sa nad tým zamyslíš, tak ozaj je ťažko povedať nejakú všeobecnú sumu, ktorá bude platiť pre všetkých a pre všetko. Len čo sa týka tej podkonštrukcie, tam je na výber z viacerých možností, z akého materiálu sa dá zhotoviť. No ja si dávam robiť teraz, ale výslednú ponuku cenovú ti ešte neprezradím, lebo tú ani ja neviem zatiaľ. Komplet všetko, tak ako si to aj ty písala.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 13. Sep 2021 10:37:20 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Emano ale prečo neprimerané, na to nemajú žiaden dôvod. Na to sú zvyknutí si myslím. Veľa ľudí je takých, že už keď majú niečo pod nosom hotové, tak ich napadne niečo ešte pozmeniť. Tak už nešpekuluj a normálne sa do toho pusti po hlave. Budeš potom aj ty rád, že to už máš za sebou a máš hotovo. Ešte si stihnete terasu aj užiť na jeseň.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 13. Sep 2021 14:27:51 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 14. Sep 2018 11:48:36
Príspevky: 35
@emano aké sú napríklad možnosti tej podkonštrukcie? lebo priznávam, že sa v tom moc neorientujem zatiaľ. alebo kľudne, keď mi sem hodíš nejaký link, kde sa to dá popozerať, za to ti budem vďačná. to by som si potom našla aj kontakt a keď tak napísala priamo firme všetky tieto moje otázky. verím tomu, že sa nie správne pýtam a zvlášť tuto ľudí, čo s tým nepracujú. skúsenosť síce majú, ale tak je iné, keď s tým niekto robí a keď je niekto len zákazník.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 17. Sep 2021 7:21:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 12. Jan 2017 21:24:51
Príspevky: 46
@Norci22: neber to nejak osobne, to bozechran, tak som to nemyslel. len som tym chcel povedat, ze je rozdiel, ked robis nejake ine veci, nejaku opravu naradia alebo drobne stolarske roboty napriklad. to je priklad, neviem, comu sa tak zvyknes venovat. ale pozri si to tu napriklad https://www.timbermax.sk/terasy mas tam popisane take zakladne info na zaciatok. mozno ti to pomoze v rozhodovani, ked si to pozries a na zaklade toho zvazis vsetky pre a proti, ci uz toho, ze by si to nechal na firmu, alebo toho, ze by si sa pustil do prace sam.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 20. Sep 2021 7:03:23 
diskutér

Registrovaný: Pia 14. Okt 2016 12:20:17
Príspevky: 109
Lambor uz som takmer na sto percent rozhodnuty, ze to robit nebudem. Aj ked sprvoti som ozaj chcel sa do toho sam pustit. Ale ked som si vypocul a precital, ze to nemusi byt najstastnejsia volba, tak to necham predsa len na profikov. Diky ti za ten odkaz, pojdem si to pozriet, nech viem, ake su moznosti, ze z coho sa da vybrat. prebehol som si to teraz tak narychlo, tak sa ta rovno opytam. je tam viacej moznosti ako to vymysliet a teda je na mne pre aku sa rozhodnem, alebo mi oni vedia poradit, ked pridu na zameranie napriklad, ze ked uvidia ten teren a takto.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 21. Sep 2021 6:49:12 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Janica teraz mám čerstvo informácie v hlave, tak ti to rozpíšem. V podstate tam je možnosť zvoliť si konštrukciu s hranolov, ktoré sú vlastne tiež drevoplastové. A ďalšiou možnosťou, ktorú realizujú je potom hliníková podkonštrukcia. Lepšia voľba je tá hliníková, lepšie sa s ňou pracuje a vieš ju postaviť vlastne na akýkoľvek terén. Tá z hranolov akože nie je zlá voľba, ale treba počítať s tým, že môžu začať hranoly praskať. Predsa len sú tam tie komôrky a keď sa navŕtajú šrobami, tak môžu stratiť tú pevnosť. Rozdiel v cene je minimálny, ale zato rozdiel v kvalite podstatný. Tiež som si vybral hliníkovú, ale to som bol rozhodnutý ešte predtým ako mi to takto opísali. Potom je tam ešte niekoľko možností, ako sa montuje tá konštrukcia.
Bohro však už ma toľko nehreš, haha. Už mi boli na zameraní, všetko je vybraté, pomerané, zaplatené a teraz už len čakám, kým bude hotovo. Takže toľko ti k tomu teraz poviem. Sa stavím, že si nečakal, že ti toto napíšem, keďže doteraz som bol taký mierne nerozhodný.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 22. Sep 2021 8:33:03 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
emano takze teraz len cakas, kym bude hotovo, tak je? niekedy sa uz v tom stracam, ze kto ako s akou robotu stoji a na co sa pri com caka. nejak vela sa toho zacalo teraz v lete diat. konecne bola taka volnejsia situacia, tak to ludia chceli asi vyuzit, kym sa dalo. a nie len na dovolenky ale aj taketo prace doma a okolo domu. no tak to drevo za mna absolutne nie, to si podla mna uz uzilo svoju chvilu slavy. teraz su ozaj lepsie moznosti, hlavne co sa tyka takychto teras, podlah, plotov a podobne. takze hlinikova konstrukcia a wpc dosky je idealna kombinacia.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 23. Sep 2021 8:13:02 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Emano tak to si dobre teda pokročil. To už máš polovicu roboty za sebou. Teraz len pekne čakať, kým prídu na montáž a je to. Si ma prekvapil, že sa to takto rozhýbalo. No dobre a teda ideš dávať komplet na kľúč si dať spraviť, áno? Reku či sa v tomto niečo nezmenilo.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt