Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 16. Apr 2024 16:52:26


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 857 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 23. Sep 2021 12:20:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 12. Jan 2017 21:24:51
Príspevky: 46
@Norci22: ono by si vlastne mal mat asi nieco vybrate, lebo sa to dava do cenovej ponuky a na obhliadku ti pridu az potom. teda myslim, ze to tak je, ale ak si nie si isty, tak nebude problem sa s nimi dohodnut, ze by prisli a potom by sa upravila pripadne cenova ponuka, ak by si sa rozhodol pre nieco ine nez bolo povodne uvedene. hadam sa chapeme, ako to myslim. viem, ze niekedy je tazke sa rozhodnut len podla tychto popisov a lepsie padne, keby ti to niekto vysvetlil. maju showroom, neuvazoval si nad tym, ze by si si dohodol stretnutie a isiel sa na to poinformovat?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 24. Sep 2021 12:40:50 
diskutér

Registrovaný: Pia 14. Okt 2016 12:20:17
Príspevky: 109
Lambor ked ti mam pravdu povedat, tak mi to nenapadlo. Myslel som, ze to cele takto dokazem vyriesit bez toho, aby som vytiahol paty z domu. Ale nejak to nabera ine obratky ako som cakal. Nemyslim tym, ze by to bolo zle. Len proste som asi fajnovka. Rozhodne, pokial je takato moznost, tak to treba vyuzit. Vies mi aj povedat, kam sa mam ist pozriet? Kde maju ten showroom?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 24. Sep 2021 20:45:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 14. Sep 2018 11:48:36
Príspevky: 35
@emano aha, takže ten hliník je proste pevnejší a celkovo lepšie drží tá konštrukcia potom pokope, keď to takto jednoducho nazvem. tak jest? viem, že hliník je z tých lepších materiálov. a keď je teda možnosť, tak treba ísť asi doňho. asi si čakal, že príde táto moja otázka, keď si tak nadhodil. ako sa teda montuje? to si myslel už dosky na tú podkonštrukciu? lebo tak z týchto možností, čo sme sa teraz bavili o materiále na podkonštrukciu, tak to vyberám hliník.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 29. Sep 2021 8:00:52 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Duflo presne tak, už nemám momentálne čo viacej urobiť. To ti verím, u mňa stačí, keď s dvomi ľuďmi preberám nezávisle od seba tú istú tému a už neviem, ktorému som čo povedal. Tiež som postrehol, že teraz v lete sa toho viacej robilo. Vlani sa moc nedalo, tak teraz to chceli ľudia dobehnúť a využiť. V to pevne verím, keďže som vybral túto kombináciu. Priznávam, že to trvalo nejaký čas, ale chcel som mať istotu, že to bude okej a bude slúžiť čo najdlhšie.
Bohro nechám to všetko na Timbermax. Nebudem špekulovať s tým, že by prišli len postaviť podkonštrukciu a potom by som ukladal dosky. To by bolo zbytočné. A istotne to budú mať aj rýchlejšie hotové, než by som to mal ja. Čo som sa tak bavil s kolegami, tak hovorili, že montážnici to majú v podstate za polovičný čas hotové, než takto keď si ľudia sami pokladajú podlahu.
Janica keby sme to poňali vo veľmi skrátenej a všeobecnej verzii, tak áno, máš pravdu. No jedna vec je podkonštrukcia a ďalšia táto montáž. Viem, že tam boli štyri také možnosti na výber. Buď to bola montáž na terče, skrutky alebo potom betónový podklad a tá posledná mi just nenapadne. Ale to si myslím, že by ti oni vedeli poradiť, čo by bolo vhodné.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 01. Okt 2021 9:53:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 14. Sep 2018 11:48:36
Príspevky: 35
@emano to si mi teda riadne zovšeobecnil. keď ti mám pravdu povedať, tak z toho mi to moc jasné nie je, pretože si neviem predstaviť, ako to vyzerá. https://www.timbermax.sk/terasy toto je prosím ťa ono? všimla som si, že si túto firmu spomínal niekomu inému, tak som si to išla pozrieť. nech ťa aj stále nebombardujem otázkami. ale ako si písal, v tomto by som si nechala poradiť priamo od nich. lebo síce som si pozrela, ako čo vyzerá, ale sama vybrať neviem. osobne sa mi pozdávajú tie terče, ale čo bude najlepšie pre samotnú realizáciu, nech posúdia oni.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 04. Okt 2021 9:43:21 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Janica za to sa ti ospravedlňujem, ale nie som na to odborník, tak som ti to nechcel rozpisovať. Som nad tým potom premýšľal, že som ti mohol presne takto pridať odkaz, kde si to pozrieť rovno sama a máš to tam aj s obrázkami pre lepšiu predstavu, ale ako vidím, si ma predbehla. Je to presne ono. Vidíš, tak zabudol som na ten štrkový podklad. To som vedel, že tam bolo ešte o jednu možnosť naviac, než som ti spomenul. Keď si si nie istá, tak sa kľudne obráť na nich. Nemajú problém poradiť, keď takto človek nevie. Predsa je rozdiel keď si o tom poriadne ani nepočula a keď oni s tým robia denno denne.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 08. Okt 2021 8:54:59 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
emano tak chcel si si dat zalezat, ze vyberies dobre. potom je jasne, ze nestiahnes rovno po prvej moznosti, ale spravis si nejaky ten prieskum a zvazis, ze co by bolo najlepsie. aj ti hovorili, ze mali toho viacej? reku ci nemali tiez predlzene dodacie doby, ako to bolo pri niektorych inych firmach. co som niekde zachytil, tak na stavebne materialy sa cakalo aj tyzdne, dokonca v niektorych pripadoch aj mesiace. tazko je to teraz pustit sa do stavania.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 11. Okt 2021 8:19:05 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 12. Jan 2017 21:24:51
Príspevky: 46
@Norci22: vyriesit sa to da aj bez toho, ale ak mas nejake pochybnosti alebo nieco, tak by ti pomohlo, keby si si isiel nazivo pozriet, co vlastne zamyslas kupit. aspon ja som teda v tomto stara skola a radsej idem aj do obchodu pozriet a nakupit ako by som mal vsetko online objednavat. nehovorim, ze to nevyuzivam, ale to ozaj musi byt. oni maju showroom v Samorine, len bolo by dobre sa dopredu ohlasit a dohodnut si nejake stretnutie. pozriem ti nejaky kontakt a napisem, ci uz si to sam dohladas?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 13. Okt 2021 7:12:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 14. Sep 2018 11:48:36
Príspevky: 35
@emano ale nie, však to je v pohode, nemôžeš na všetko myslieť. len mi to nedalo, tak som si to išla sama pohľadať. ťažko si môžem byť v tomto istá, keď s tým nemám vôbec žiadnu skúsenosť. ani som nebola pri takejto stavbe, vieš, že by niekto z rodiny alebo sused niečo také robil. akože hej, sused robil vlani terasu, ale to komplet drevenú. aj konštrukciu aj podlahu. ale neviem neviem, koľko to vydrží. predsa keď tie hranoly sú na zemi. má to síce vybetónované pod terasou, ale aj tak. táto hliníková podkonštrukcia bude isto lepšia voľba.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 14. Okt 2021 7:21:52 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Duflo čo sme sa takto bavili o kadečom, tak hej, hovorili, že sa im to celkom nakopilo. Že ozaj ako keby sa ľudia pobláznili odrazu a potrebovali robiť doma na niečom. Ale že s prehľadom to dávali. Keď majú toho takto viacej, tak potom ťahajú aj víkendy a robia dlhšie. Však asi ako všade, aby sa postíhalo. Ale že by predlžovali termíny, tak to nevraveli. Jeden vravel, že robí u nich už roky rokúce a ešte za ten čas sa také nestalo.
Janica a to prečo si takéto niečo vymyslel ten sused. Už len tá drevená konštrukcia sa mi moc nepozdáva. Aspoň na tej by som si dal záležať byť ním a zvolil napríklad ten hliník ako aj oni majú v ponuke, že z neho robia podkonštrukcie. Isto je to odolnejší materiál s vyššou životnosťou.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 857 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt