Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 17. Apr 2024 0:36:39


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1550 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 155  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 28. Júl 2021 7:59:45 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
doros mám pocit, že ani nie. Pozeráme stále niečo, ale pre nič sme sa ešte nerozhodli. Nevieme sa nejak zosúladiť, aby sme vybrali. Každý pozerá na niečo iné pri výbere a potom v tom máme len chaos. Vďaka ti za túto pomôcku. Asi bude lepšie, keď sadneme do auta a pôjdeme sa niekam pozrieť, aby sme mali pred sebou konkrétne kotle. Zatiaľ sme len na internete a to sa potom zlieva dokopy všetko.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 02. Aug 2021 10:40:17 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
bohro zastavam ten isty nazor, co sa obstaravania novych veci tyka. len vela ludi to tak nevnima, vidia len vydavky. ale treba si to takto premietnut aj do dlhodobeho hladiska, ze ostat pri starych veciach, v tomto pripade teda starych kotloch, nie je zakazdym rozumne. ako nedavno moja teta. uvazovala nad kupou novej chladnicky, ale bolo jej luto vzdat sa tej starej, aj ked ju mala uz 30 rokov pomaly. ze vsak funguje. no ano, funguje, ale nova bude fungovat lepsie a usetri aj na spotrebe. okrem toho nove zariadenia prihliadaju aj na zivotne prostredie, takze z ekologickeho hladiska su vhodnejsie a lepsie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 03. Aug 2021 8:27:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 65
Môže byť, že odrádza cena pri zriaďovaní. Ale je dobré zvážiť to, aké výhody vie priniesť výmena. Vieš potom ušetriť na palive, pretože spotreba je nižišia. Sú tam menšie tepelné straty, aj toto sa v konečnom dôsledku odzrkadlí na faktúrach. Tieto nové kotle musia spĺňať aj nariadenia Európskej únie, čo sa týka noriem ohľadom životného prostredia. Neviem no, keď mi niekto povie, že je zbytočné kupovať nový kotol, tak musím nesúhlasiť. Je tam veľa vecí, ktoré hovoria o pravom opaku.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 05. Aug 2021 14:01:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 28. Aug 2017 10:52:14
Príspevky: 50
Bydlisko: Senica
emano okej, od vykonu ist na to nie vobec zly napad. to si vies zistit podla stareho kotla a najst ci, co by si asi potreboval, aby ti zvladol vykurit cely dom. nejake odchylky tam mozu byt, ze by vyrobca nemal presne take rozdelenie kotlov, ako to bolo kedysi. ale to nie je problem. zaruka je tiez fajn aspekt, na ktory prihliadat. bude to investicia na viac rokov. teraz sa poskytuju uz kadejake predlzene zaruky. zisti si aj, ze ci do zaruky bude zaratana montaz a zapojenie napriklad.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 06. Aug 2021 9:47:57 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Emano to potom hej, keď vyberáte a rozhodujete dvaja, tak to sa asi nezhodnete len takto doma za počítačom. Dobrý nápad s tým, že sa pôjdete informovať priamo za predajcom. Iné je si vypočuť od človeka informácie, než keď čítaš na nete. Priamy kontakt uprednostňujem aj ja pokiaľ to ide. Asi ani neváhajte, lebo ak zase začnú všetko zatvárať, ako to bolo aj vlani, aby ste sa potom niekam dostali. Myslím, že by vám to mohlo pomôcť, aby ste sa pohli ďalej.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 09. Aug 2021 13:09:15 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
kubasan dobré pripomienky. Nenapadlo by mi, že aj takéto veci sa môžu rátať do záruky. Aj to, že koľko sa poskytuje záruka. To som si už všimol, že niektorý výrobcovia a predajcovia ponúkajú rôzne predĺžené záruky, len som si zvykol vravieť, či v tom nebude nejaký fígeľ alebo také čosi. Výkon máme poznačený od začiatku, že toto bude to, na čom budeme zakladať.
doros s tým ani nestraš, dosť toho bolo vlani. Spolieham na to, že tie ich kadejaké opatrenia urobia teraz včas a toto už nebudeme musieť opätovne absolvovať. Nežijeme v dobe dávnej, že aby sme nemohli ísť kam chceme a kedy chceme. Chcem spraviť, že si zoberiem v piatok voľno v práci, naložím ho a pôjdeme. Lebo takto sa ozaj nikam nepohneme.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 10. Aug 2021 7:43:59 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Duflo presne mi napadlo aj toto hľadisko počas toho ako som čítal tvoju reakciu. Tri roky dozadu, keď som chcel kupovať kotol a pozeral, si kde sa oplatí kupovať, tak som si našiel aj Atmos. Za tým, aby kotle spĺňali nariadenia týkajúce sa životného prostredia, čo vydáva Európska únia je kopec roboty. To si málokto uvedomí, že sú potrebné nové vývoje a inovácie. Keďže nevyrábajú len pre československý trh ale vyvážajú aj do zahraničia, tak si na tom musia dať záležať.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 11. Aug 2021 12:38:18 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
bohro aj si si nakoniec kupil od nich kotol? tiez sme kupovali od tohto vyrobcu ale uz je to par rokov dozadu. maju v ponuke dost velke mnozstvo kotlov by som povedal, tam je tazko aj vybrat, pokial presne nevies, co potrebujes. ale zase k tomu su predajcovia, aby poradili a usmernili.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 11. Aug 2021 19:01:58 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Emano dobrý plán. Skús sa potom poinformovať aj na montáž. To asi sami robiť nemáte v pláne. Tak je dobré dohodnúť si aj montážnikov dopredu. Aby sa nestalo, že kotol príde, ale budete čakať, kým vám ho príde niekto spojazdniť. Keď si to takto vybavíš, tak dávajú aj predĺženú záruku, keď montáž vykonáva človek od nich.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 12. Aug 2021 18:51:32 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 8:12:53
Príspevky: 95
Bydlisko: Nitrianske Pravno
Nad kombinovanym kotlom si neuvazoval? By si mohol vykurovat dvoma druhmi paliva. To je tiez celkom zaujimave. Neviem, ci si pocul aj o takejto moznosti. Ten kotol je v podstate aj rovnako velky. No bude asi vyssi, lebo tam su umiestnene na sebe tri komory na spalovanie. Mna to zaujalo, lebo vyhodou je , ze mozes mat v zasobe jedno palivo. Ked ti napriklad dojde drevo a nedalo by sa ti zohnat alebo doviest, tak vies kurit peletami. Dobra vec by som povedal.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1550 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 155  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt