Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 2:21:35


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 29. Jún 2021 11:36:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Aug 2017 9:05:31
Príspevky: 84
Bydlisko: Trnava
kamiliak niet veru nad poriadny kotol na drevo. drevom sme doma kurili odkedy pamatam, tak som asi aj z nostalgie potom ja tento typ zaobstaral. teraz su tie kotly uz samozrejme modernejsie a kvalitnejsie. vytazia z toho maximum, unik tepla je minimalny. mozu sa spalovat aj velke kusy dreva, to ti potom dlhsie samozrejme hori. akoze ja nemam co vytknut.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 02. Júl 2021 11:01:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 11. Júl 2017 10:16:52
Príspevky: 33
Bydlisko: Trenčín
kubasan no presne, lebo sa stane, ze kupis az moc vykonny kotol do maleho domu a potom nevyuzijes cely jeho potencial a len po troche kuris, aby si neprehrial cely dom a nespravil z neho saunu. pre ten kotol to tiez nemoze byt dobre. je vyrobeny aby dosahoval urcity vykon. to mas ako s autom, nekupis si vykonne auto na to, aby si s nim jazdil len po meste a aj to len 40 :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 06. Júl 2021 8:36:46 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
strapino splynovaci kotol je rozhodne rozumna volba. Pises, ze sa svokrovci vydali eko smerom, tak nech donho urcite idu. Uz sice davnejsie som si pozeral cesku firmu Atmos a uvadzali, ze ich kotle splnaju normy pre ekologiu a aj poziadavky europskej unie a tie vedia mat latku dost vysoko. Tieto moderne kotle uz produkuju aj minimum skodlivin, co by tiez svokrovci mohli ocenit. Jasne, ze je dolezite aj akym drevom budu kurit, ale nepredpokladam, ze by do kotla davali nejaky odpad alebo papiere spalovat. Nehovorim, ze to robievali predtym, aby som sa ich nedotkol, ale viem, ze aj taketo veci ludia spaluju. Mal som suseda, ktoremu nerobilo problem do pece hodit aj stare plaste a duse z bicykla.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 07. Júl 2021 10:02:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 16. Aug 2017 9:33:55
Príspevky: 51
Bydlisko: Zlaté Moravce
dlhsie som sa nevedel rozhodnut, ktory kotol by bol vhodnejsi. pocuval som nazory na kotle na drevo aj na pelety zo vsetkych stran, niektore odbornejsie, niektore laicke, niektore uplne odveci. tak som si to nakoniec musel sam utriedit, pre ktory sa rozhodnem. drevo mi vyslo ako najlacnejsia varianta, co sa kurenia tyka. zvazoval som aj pelety. ale k drevu mam lahsi pristup, tak to vyhralo. oproti starej peci je pre mna velka vyhoda, ze tam mozem dat aj vacsie kusy dreva a nemusim to stiepat. a tym padom, ked dam vacsie kusy, nemusim ani tak casto chodit nakladat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 08. Júl 2021 7:39:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 28. Aug 2017 10:52:14
Príspevky: 50
Bydlisko: Senica
minusso môže aj nemusí mať. Každá firma podľa vlastného uváženia. Niektoré majú vlastných montážnikov, iné majú napríklad živnostníkov, ktorí pracujú pre nich. Tam sú rôzne možnosti, ako to môže fungovať. Hlavne je dobré, keď si potom nezabudneš odložiť kontakt na montážnika, ktorý to príde porobiť na začiatku. Vieš, že jeden človek ti potom bude robiť aj dodatočný servis a kontroly. Nemusíš niekoho nového zháňať a budeš mať niekoho, kto sa tomu rozumie a nie nejaké fušera.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 09. Júl 2021 8:11:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Aug 2017 9:05:31
Príspevky: 84
Bydlisko: Trnava
kogen toto bolo aj u mna velke plus. nekupujem palivove drevo, na tom maju podla mna dost nadhodene ceny, aspon u nas v okoli, co sa da zohnat. ja si dam doviezt metrovicu, tu len porobim na polovicu a v pohode sa to do kotla zmesti. nezabudni, ze splynovacie kotle na drevo by mali byt zapojene s laddomatom. o tom som ja najskor netusil, preto ti to radsej spominam. zabezpeci to, aby vratna voda mala najmenej 65°C. pri nizsej teplote sa moze stat, ze ti zacne kotol korodovat a vytvaraju sa tam nechcene dechty. to by boli pre teba len zbytocne problemy.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 12. Júl 2021 9:47:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Aug 2018 9:57:01
Príspevky: 44
rudkoko no super, tak si ich pozriem a poviem svokrovi. Som vdacny za kazdu radu alebo odporucanie. Od chlapov v praci som pocul, ze sa da riesit aj nejaka dotacia na nove kotle, skusim aj to pozriet a spomenut svokrovi.
kogen to hej, drevo je zatial asi najlacnejsia moznost kurenia. Porovnaval som si to tak zbezne s peletami, este aj to prichadzalo do uvahy. Ale ako hovoris ty, tak je to aj v jeho pripade, ze k drevu sa lepsie dostane. Kupi sa za furu dreva a pochysta sa to na zimu. To sa mi paci, ze tam mozu ist aj velke kusy dreva, nebude s tym tolko roboty pri chystani. Netreba potom asi ani tak casto chodit prikladat. Vacsi kus kym prehori, trva dlhsie nez ked su tam len male polienka.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 12. Júl 2021 13:27:14 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
kubasan asi dva mesiace dozadu som sem písal, že otec chce riešiť kotol, tak si pozerám komenty, na aké postrehy narazím. Zatiaľ som zistil, že nie je ani jedno, z čoho je kotol vyrobený, teda aká hrúbka plechu sa použije. Teraz u teba som narazil na trefnú poznámku, čo sa týka servisu. Som rád, že sa môžem aj takto niečo dozvedieť od ľudí, čo majú skúsenosť. Zozbieram si takto informácie a na základe toho sa hádam už nejak odrazím, že vyberieme vhodný kotol. Vedel by si mi ešte poradiť niečo, čo by som nemal prehliadnuť?

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 13. Júl 2021 9:33:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Jan 2017 13:37:53
Príspevky: 72
kubasan aha, takže by bolo dobré aj toto si odsledovať, aké možnosti pri montáži ponúka tá ktorá firma. Myslel som, že je to automaticky, že ti niekoho pošlú, aby si aj namontoval kotol, keď ho kúpiš. Nerád by som totiž kúpil kotol a potom zistil, že mi ho nemá kto namontovať. Je lepšie, keď dám kotol zvlášť do miestnosti, že budem mať čisto len miestnosť na to vyčlenenú alebo len na chodbu sa dá napríklad?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 14. Júl 2021 8:04:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 28. Aug 2017 10:52:14
Príspevky: 50
Bydlisko: Senica
emano to máš pravdu. Je rozdiel, či výrobca použije 2mm plech alebo 6mm. Nemusí sa to zdať ako rozdiel, lebo však, čo je to rozdiel 4mm. Stačí použiť sedliacky rozum a človek zistí, že ten hrubší plech je lepšia voľba. Fúha, no toho je dosť, čo by si si mal pozrieť, takto sa ťa opýtam ja, rozhodli ste sa teda pre kotol na drevo?
minusso áno áno, to si pozri, lebo nie všetci poskytujú rovnaké služby. To je už na tebe, kde máš koľko miesta. Môžeš ho mať sám postavený v technickej miestnosti, môžeš tam mať napríklad aj práčku, sušičku ale v tom prípade dať bacha na to, aby bola miestnosť vetraná, aby tam nebolo príliš teplo a nedošlo k prehriatiu. Kľudne môžeš dať aj len na chodbu, ale to mi príde nie práve oku lahodiace.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt