Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 15:05:47


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 15. Júl 2021 13:32:34 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
strapino spomen mu to, pozrite sa na to. Da sa, jasne, tam su potom podmienky, ktore je potrebne splnit, aby ti bola pridelena. Nie je toho vela. Informacie najdes na nete. Pripadne opytaj sa aj predajcu, budu o tom nieco vediet, ked predavaju kotle, na ktore sa to vzrahuje. Ale aj bez dotacie sa oplati ist do noveho kotla. Povedal by som, ze oproti starym typom su vykonnejsie a aj setrnejsie k prostrediu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 16. Júl 2021 7:48:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 04. Aug 2017 9:05:31
Príspevky: 84
Bydlisko: Trnava
to su, teraz su a kadejake normy na to, ktore musia kotle splnat. blaznia sa vsetky so zivotnym prostredim, tak sa prihliada pri vsetkom, kolko to tvori odpadu. nemam na mysli teraz aky odpad vytvori kotol tebe v popolniku. ale co sa tyka toho ekologie, aby neprodukovali nadmerne mnozstvo splodin, dechtu a podobne.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 19. Júl 2021 12:52:49 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Jedna vec sú podmienky, ktoré treba splniť a druhá vec, na čo všetko sa môže dotácia použiť. To si veľa ľudí už nenaštuduje. Vidí len vidinu, že dostane nejaký príspevok a to je škoda. Pretože nie sú to peniaze len na kotol. Pri kotloch na drevo sa dá dotácia využiť aj na akumulačný zásobník vody napríklad. Dá sa z nich uhradiť napríklad aj montáž a montážny materiál alebo aj revíziu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 19. Júl 2021 14:33:28 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
kubasan povedal by som, že v tomto prípade, keďže sa bavíme o kotloch, tak tie 4mm spravia dosť veľa. To si dovolím povedať aj ja lajk. Hej hej, to sme rozhodnutý, že to budel kotol na drevo. Neviem vôbec na čo by som sa mal zamerať. Odraziť by sme sa mali aspoň pri výkone od toho starého kotla, aby sme vedeli, kde začať. Záruka je tiež dôležitá napríklad. Ak idem na to zle, tak ma oprav.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 20. Júl 2021 8:28:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Aug 2018 9:57:01
Príspevky: 44
rudkoko pozrel som to a nevyzera to byt nesplnitelne, teraz sa len do toho pustit. Dobry napad, tam by mali tiez mat o tom prehlad. Len zatial sme sa nerozhodli pre konktretny kotol, ktory by sme kupili. Zatial si robim len takto prieskum, ze co a ako. Ale ak by si vedel poradit niekoho spolahliveho, co sa venuje kotlom, uvitam kazdu radu.
bohro dobre vediet, pozriem si aj toto. Zatial som cital len podmienky pre ziskanie. Takto by to nebol taky financny sok aspon. Vybavoval si si aj ty dotaciu na kotol, ked v tom mas prehlad?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 21. Júl 2021 9:58:48 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Nie si sám, veľa ľudí si pozrie len podmienky pre získanie príspevku, ale už nie, pri čom všetkom sa dá potom uplatniť. Vie to pomôcť pri obstarávaní, zvlášť, ak ešte nemáš dostatok peňazí našetrených. Pri prerábkach sa vedia peniaze rýchlo rozkotúlať. Nejaké tri roky dozadu som aj ja zháňal informácie o kotloch, keď sme kupovali nový. Preto mám ako taký prehľad. Dotáciu som si ale ja neuplatňoval. Nespĺňal som všetky podmienky, ale nevadilo mi to. Tak či tak sa mi oplatilo zaobstarať nový kotol.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 22. Júl 2021 11:09:06 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
je to pravda, novy kotol sa oplati aj bez dotacie. oproti starym klasickym kotlom maju vyssiu ucinnost a vdaka lepsej regulacii vykonu mozes usetrit nejakych 25% paliva, co nie je malo. takze aj ked pomaly, ale isto sa ti naklady na novy kotol vratia, ked si to porovnas s tym, ze by si ostal pri starom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 23. Júl 2021 11:07:30 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Duflo, to sú presne moje slová. Keď som si to porovnal, koľko vyšla prevádzka starého kotla a koľko to bude pri novom, tak nebolo o čom. Nemožno sa na to pozerať len ako na kúpu, kde vysolíš peniaze za niečo. Tie peniaze sa takto pomaličky vrátia naspäť. No vrátia naspäť, to doslova nie, ale ročné výdavky na prevádzku budú nižšie. Keď si spomenul to palivo. Pri tom ma zaujalo to, že sa môže kúriť aj veľkými kusmi dreva, takže mi odpadá starosť s chystaním dreva. Kupujem metrovicu a stačí ju len podávať na polovicu a bezproblémov sa pomestia aj takéto väčšie kusy.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 26. Júl 2021 14:11:59 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
Zaujal ma vtedy cesky vyrobca Atmos. Je dokonca jednym z najvacsich vyrobcov kotlov v Europe. Tym padom vyhovuju aj europskym normam zameranym na ekologiu. Nie je to len taka nejaka na kolene zbuchana firma. Cize tvoju poziadavku na spolahliveho vyrobcu by mohol splnat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 27. Júl 2021 10:44:43 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 103
Emano aj ste nejak pokročili s výberom? Všimol som si, že rudkoko tu spomínal dobrého výrobcu kotlov, na ich ponuku ste sa pozerali? Našiel som ich zástupcov pre Slovensko. Možno pomôže pri výbere, keď si pozriete naživo modely. Tam vieš aj objednávku spraviť a vlastne montáž si tiež dohodneš.

Obrázok


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 28 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt