Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 21:11:02


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 505 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 51  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Štv 11. Máj 2023 8:31:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 14:44:57
Príspevky: 66
Bydlisko: Poprad
ked je rec o bioklimatickej pergole, alebo teda v podstate o akejkolvek pergole, tak ono sa davaju napriklad screenove rolety ako take bocne tienenie... chcem sa opytat, ze kto ste ich davali, tak ze v akych farbach?... lebo casto ich len v ciernej vidim, tak ze ci aj ked su inej farby, tak ci to tieni rovnako...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Uto 16. Máj 2023 8:22:59 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Farbu si môžeš vybrať akú len chceš, však stačí pozrieť ponuku, to nie je žiadna podmienka, že by sa museli dávať čierne. Čo sa týka toho, že ako ti budú tieniť, tak v tom farba akože vyslovene veľkú úlohu nezohráva. Tam ide o iné parametre, ktoré má ten materiál. To sa dá tiež vybrať z nejakých možností.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Str 17. Máj 2023 7:51:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 18. Aug 2017 9:41:16
Príspevky: 51
Bydlisko: Šamorín
- co sa berie pri tomto akoze do uvahy? vsak aby mi to tienilo, nie? co este dalsie? akoze intenzita priepustnosti toho svetla, alebo?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Štv 18. Máj 2023 7:41:51 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 102
veď áno, čo iné, nech to plní účel, teda nech to tieni, však preto sa kupujú tie rolety a potom nech to aj nejak vyzerá. to sú asi hlavné dve veci, ktoré sa pri tom riešia. ono potom býva ešte že odolnosť voči vetru a tá spomínaná priepustnosť, rozmery sa napríklad riešia a takto.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pia 19. Máj 2023 10:16:34 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Prikladám odkaz na tie screenové rolety https://www.isotra.sk/screen-alfa-zip Lepšie asi takto si to priamo pozrieť, než keby to tu mám ja ako laik rozpisovať nejak. Toto je vlastne taká nejaká základná tá roleta, potom sú aj iné, však na to sa už dá potom prekliknúť prípadne.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pia 19. Máj 2023 10:52:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Jan 2018 9:58:47
Príspevky: 23
pocula som uz aj take, ze tieto screenove rolety su lepsie ako tie take klasicke vonkajsie rolety alebo zaluzie. neviem, co je na tom pravdy, asi to zalezi vo velkej miere aj od toho, ze komu sa co paci, lebo tak ked uz sa dava taketo vonkajsie tienenie na dom, tak to nie je kratkodoba zalezitost, ze by sa potom hned po roku menilo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Pon 22. Máj 2023 11:41:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 23. Jún 2018 5:55:13
Príspevky: 43
Bydlisko: Prievidza
to som isiel presne aj povedat, ze to je asi vec nazoru. zalezi, ze v com lepsie. akoze v tieneni? alebo? akoze vsak moze byt mozno, nemam to vyskusane. ale tak vyhoda je v tom, ze ty cez ne von vidis, ale nevidia ti dnu. a stale tienia, neprenikne ti svetlo ani tolko tepla ani tie vsetky uvb a uva a neviem ake dalsie ziarenia, takze ma to nieco do seba.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Uto 23. Máj 2023 8:35:59 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 123
A ako sa pri klasických roletách hovorí, že vedia spraviť takú lepšiu klímu doma, že proste príjemnejšie, chladnejšie, vďaka tomu, že neprepustia teplo atď, tak toto isté vedia aj tieto rolety? Síce to už odbáčam od tých pergól, ale prepáčite mi to snáď :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Str 24. Máj 2023 6:32:28 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 06. Sep 2017 8:27:38
Príspevky: 54
Bydlisko: Trenčín
ale tak ani nie... pokial to vies vsetko kupit od jednej firmy, tak to nie je az take odbacanie... a tie rolety vedia byt v podstate sucastou tej pergoly, ked sa pre ne niekto rozhodne, takze uplne v pohode... este si v norme toho, co je na mieste riesit...

_________________
môj dom - môj hrad


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Bioklimatická pergola
PoslaťNapísal: Štv 25. Máj 2023 8:45:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 27. Okt 2016 10:31:54
Príspevky: 57
Využil niekto takúto pergolu napríklad ako prístrešok pre auto? Uvažujem, ako to vymyslieť, lebo do garáže sa mi ho zakaždým nechce dávať, keď to je aj len na skok, a zase bol by som rád, keby nebolo priamo na slnku a len tak vystavené na parádu.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 505 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 51  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt