Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 16. Apr 2024 14:50:12


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 857 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 13. Dec 2021 11:51:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Jan 2017 13:37:53
Príspevky: 72
Niečo som si už pozeral, čo by sa tak hodilo ako podlaha okolo bazéna, ale stále nie som ani o jednej možnosti presvedčený, že toto je to najlepšie. Preto by som vás chcel požiadať, že ako to máte vy porobené. Alebo kľudne aj podlahy na terasách, medzi tým asi taký veľký rozdiel nebude si myslím.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 14. Dec 2021 11:50:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Apr 2017 11:05:13
Príspevky: 79
Tonak aha, takze ono je najlepsie sa informovat u konkretnej firmy, ze ako to maju. Tak co viem, ze terasy sa zvyknut takto robit na kluc napriklad, mozno by to bolo mozne aj pri plotoch. Ale co sa tyka tej demontaze a odvozu, tak to bude asi vo vacsine pripadov takto, ako si pisal.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 15. Dec 2021 13:34:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 20. Okt 2016 12:12:04
Príspevky: 86
emano ty mas tiez skusenost s tou firmou, co aj duflo mi tu spominal?.. reku ked ste sa o tom bavili... kludne keby si mi mohol napisat, ze co si si daval ty robit... ci si len kupoval dosky a zvysok si si sam zabezpecoval?..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 17. Dec 2021 12:26:09 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Misiaak mám veru, dával som si u nich robiť terasu na kľúč. Akože komplet všetko, podkonštrukcia, podlaha, montáž, no všetko. Akože ak by ťa zaujímalo niečo viacej, tak kľudne sa pýtaj. Myslím, že to mám dostatočne naštudované a čerstvo v hlave, že by som ti mohol vedieť poradiť. Akože či už by išlo o zhotovenie podkonštrukcie, čo je také najlepšie zvoliť, aký materiál alebo ťa zaujíma skorej ten podklad, na ktorý sa budú ukladať dosky, či dosky samotné?

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 20. Dec 2021 8:59:59 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Minusso a aké možnosti zvažuješ? Píšeš, že nie si o ničom zatiaľ úplne presvedčený, tak nejaké veci už asi budeš mať pozreté. Tak možnosti sú rôzne, môžeš tam dať dlažbu, drevo, wpc a tak ďalej. Osobne sa prikláňam ale k tej poslednej možnosti, čo sa hlavne vlastností týka. Keď to chceš okolo bazéna, tak si myslím, že by to bola dobrá voľba. Ale pozor na to, nie je wpc ako wpc, tam treba pozerať na rôzne kritériá.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 03. Jan 2022 9:25:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Jan 2017 13:37:53
Príspevky: 72
Bohro čo sa materiálu týka, tak som pozeral drevo, plast aj rôzne dlažby. Len pri každom jednom mám zakaždým nejaké výhrady. Preto hovorím, že nie som o ničom zatiaľ tak úplne na sto percent presvedčený. Dobre vyzerajú viac menej všetky, ale pozerám aj na vlastnosti samozrejme a od toho sa odvíjajúcu aj životnosť. Wpc akože drevoplast? O tomto si budem musieť ešte doštudovať veru. Poznám to len takto z počutia v podstate. No jasné, však to ako pri každom materiály a produkte je s tou kvalitou.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 04. Jan 2022 12:25:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 20. Okt 2016 12:12:04
Príspevky: 86
emano vies co take by ma zaujimalo, ze aky je vlastne rozdiel medzi tymito kvalitnejsimi doskami a tymi obycajnymi... akoze neviem, ci som to spravne pomenoval a rozlisil tymito nazvami, ale hadam pochopis, ako som to myslel... ze ci ozaj je to take, ze sa tie z obchodov nevyplatia nejak z dlhodobeho hladiska, co sa tyka napriklad vzhladu alebo aj zivotnosti...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 05. Jan 2022 7:23:25 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Misiaak tak to by bolo najlepšie, keby si si to naživo pozrel, aby si poznal rozdiel. Ten je teda okrem iného aj vizuálny a rozdiel je aj v tom, akým spôsobom sa vyrábajú. Tie také marketové, to nie je nič extra by som povedal, proste sa doska vyrobí, obrúsi ako treba. Už to je také riskantné si myslím z hladiska ďalšieho užívania, že je zabrdnuté do tej štruktúry. Ale tak hádam vedia čo robia. Ale viacej sa mi pozdáva spôsom výroby tých takých lepších wpc dosiek. Neviem presne, ako sa ten proces nazýva, mi to teraz nenapadne, ale vlastne už počas neho sa nanášajú všetky tie ochranné povrchy a látky a tak. Čiže potom už žiadne následné brúsenie alebo natieranie. To ti nehrozí počas celej doby užívania.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 05. Jan 2022 13:31:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 13. Jún 2017 12:01:22
Príspevky: 68
Bydlisko: Bratislava
Sakxia pozri si na nete Timbermax, na stránke majú aj kadečo popísané o tých doskách plus majú aj showroom, kde sa vieš ísť pozrieť. Majú to spravené vonku, takže vieš si aj tak nejak posúdiť, že ako dosky vyzerajú po čase, keď aj čelia slnku, dažďu, mrazu a tak ďalej. Pri nich si dovolím tvrdiť, že to sú také kvalitné, dobré.
Marrrek to veru neviem, či aj pri plotoch to je takto, že na kľúč spravia všetko. Lebo pri terasách hej, lenže to oni robia aj tie podkonštrukcie, ale ohľadne plotov, tam máš napríklad aj betónovanie a takéto stavebné práce, to neviem, či všetko zastrešujú. Však koniec koncov, kontakt si vieš pozrieť a za opýtanie nedáš nič.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 07. Jan 2022 9:23:13 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
misiaak praveze to zacina vyzerat tak, ze by sa opatrenia mohli polepsit v prospech nas vsetkych. a teda si tam bol nakoniec? aj si nieco objednal, ci ako si na tom teraz? a teraz v zime ides robit? nejak vela otazok som na teba odrazu vyplul.
emano ved to sa mi aj zda, ze im nie tak davno pribudli do ponuky nove farby. neviem presne, ze kedy, ale zachytil som nieco take.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 857 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt