Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 19. Mar 2024 10:54:18


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 20. Sep 2016 11:46:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
Ahojte potreboval by som pomoc co sa tyka krbu. Premyslali sme ze by sme do toho isli s manzelkou, ibaze vahame pretoze nevieme ci take kurenie je efektivne a ci to nebudu zbytocne vyhodene peniaze. Ake mate vy skusenosti s krbom po rokoch? dali by ste si ho opat alebo radsej nie? :|


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2016 11:41:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Feb 2016 10:00:27
Príspevky: 92
Moja otazka na teba znie, myslis ze tolki ludia by si davali urobit krb keby to boli zbytocne vyhodene peniaze? :euforia: moj nazor znie, ze nie. Vyhodene peniaze to nie su. Ja by som do toho isiel opat. Samozrejme ze je dost podstatne ako chces mat krb rieseny, co bude vykurovat, ci to bude primarny zdraoj tepla alebo len doplnkovy


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2016 12:42:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Ako doplnkové kúrenie je to veľmi vhodný nápad. A najmä čo teda moja žena odcenila je tá atmosféra ktorú krb dokáže vytvoriť najmä v zime. Len samozrejme že to nie je len tak a pre to aby si človek mohol užívať teplo a pohodičku tak musí byť krb správne urobený, musí mať za sebou revíziu, prehliadky a podobne


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 26. Sep 2016 11:38:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
timco46 píše:
Moja otazka na teba znie, myslis ze tolki ludia by si davali urobit krb keby to boli zbytocne vyhodene peniaze? :euforia: moj nazor znie, ze nie. Vyhodene peniaze to nie su. Ja by som do toho isiel opat. Samozrejme ze je dost podstatne ako chces mat krb rieseny, co bude vykurovat, ci to bude primarny zdraoj tepla alebo len doplnkovy


neviem. Dako som to neriesil cez toto, ze to je fajn ked to ma tolko ludi, ono ale asi ani nie je krb ako krb nie? kazdy ma nejake rozdiely, niektori je lepsi, iny horsi nie? Co sa tyka vykurovania, tak premyslal som nad primarnym, ale uz som z toho popustil a chcel by som ich skor ako len do doplnkoveho kurenia krbom, to mi pride taky fajn napad, kompromis


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 26. Sep 2016 11:39:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
eduard píše:
Ako doplnkové kúrenie je to veľmi vhodný nápad. A najmä čo teda moja žena odcenila je tá atmosféra ktorú krb dokáže vytvoriť najmä v zime. Len samozrejme že to nie je len tak a pre to aby si človek mohol užívať teplo a pohodičku tak musí byť krb správne urobený, musí mať za sebou revíziu, prehliadky a podobne


reviziu, prehliadky - to si musim riesit sam, ak si krb budem robit sam? je to nejako velmi dolezite? :?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 27. Sep 2016 14:50:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
romco píše:
reviziu, prehliadky - to si musim riesit sam, ak si krb budem robit sam? je to nejako velmi dolezite? :?


keď si budeš robiť krb sám (načo osobne by som teda odvahu ja nemal a nervy asi tiež nie :lol: ) tak si to asi budeš musieť riešiť sám, neviem ako to funguje ako sa to rieši po mimo krbára, keďže ja som toto riešil cez firmu, čo krby robí. Mal som to všetko pokope a nemusel som nič riešiť čo bolo pre mňa veľkou výhodou.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 27. Sep 2016 19:39:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
tak ja som na vazkach ako by to bolo najlepsie robit. Otec mi neustale opakuje, ze najlepsie si nieco urobim ak si to urobim sam. Lenze nie som si isty ci to bude v pohode aj ked ohladom krbov nic neviem. Ci to nebude praveze pruser, ze o tom nic neviem a idem do toho, chapes...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 28. Sep 2016 7:24:14 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
romco píše:
tak ja som na vazkach ako by to bolo najlepsie robit. Otec mi neustale opakuje, ze najlepsie si nieco urobim ak si to urobim sam. Lenze nie som si isty ci to bude v pohode aj ked ohladom krbov nic neviem. Ci to nebude praveze pruser, ze o tom nic neviem a idem do toho, chapes...


To poznám. Môj otec si tiež myslel, že najideálnejšie bude, keď si postavím dom vlastnými rukami. Nakoniec to celé na tom stroskotalo a bývame v novom byte. Ale o tom som nechcel...ide o to, že keď človek ma niečo takéto robiť, tak by bolo fajn keby si na to zavolal človeka, ktorý má s danou vecou dobré skúsenosti. Pretože je z môjho pohľadu nezodpovedné púšťať sa do niečoho, o čom nemáš znalosti ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 29. Sep 2016 14:11:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Feb 2016 10:00:27
Príspevky: 92
romco píše:
neviem. Dako som to neriesil cez toto, ze to je fajn ked to ma tolko ludi, ono ale asi ani nie je krb ako krb nie? kazdy ma nejake rozdiely, niektori je lepsi, iny horsi nie? Co sa tyka vykurovania, tak premyslal som nad primarnym, ale uz som z toho popustil a chcel by som ich skor ako len do doplnkoveho kurenia krbom, to mi pride taky fajn napad, kompromis


suhlasim s tebou v tom ze nie je krb ako krb ale ono ide najma o material z ktoreho je krb a ako je urobena obostavba. Toto je alfou a omegou toho celeho. Je to podla mna lepsie ako kombinovane, teda doplnkove. My to tiez tam mame a ako som ti uz pisal nemenil by som. Len treba dobre vybrat krbovu vlozku a krbara kedze ani ja osobne neodporucam aby si sa do toho pustal sam ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 30. Sep 2016 7:38:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 01. Mar 2016 10:08:53
Príspevky: 69
GABO926

lenze je asi tazke ist do nejakeho krbara ked clovek chce pri tej stavbe krbu co najviac penazi usetrit nie? keby si to urobi svojpomocne tak by ho to vyslo podstatne lacnejsie, alebo sa mylim?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google Adsense [Bot] a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt