Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 17:02:00


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 414 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 42  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pon 13. Mar 2023 12:13:23 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Aug 2018 9:57:01
Príspevky: 44
To ked mam pravdu povedat, tak ani neviem, ci som to takto videl u niekoho. Radsej by som investoval do kvalitnych dveri ako tam davat tienenie. Nema to take vyuzitie ako pri oknach ani zdaleka podla mna. Naco by som na dverach zatahoval zaluzie. Na oknach to hej, to spravi vela aj v lete aj v zime.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2023 10:44:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 10. Máj 2018 9:48:47
Príspevky: 40
Bydlisko: Kráľová pri Senci
my sme dávali vonkajšie tienenie a to ani mne ani drahému nenapadlo niečo také, že by sa mali dávať na dvere. tak ono opodstatnenie to asi bude mať nejaké, ale neviem, či až také, aby sa to oplatilo. lebo ozaj dvere sa dajú kúpiť kadejaké. na oknách to plní aj takú bezpečnostnú ochrannú funkciu, ale to samotné dvere tak či tak.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pia 17. Mar 2023 12:41:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 25. Júl 2018 8:34:44
Príspevky: 18
to ste si dávali integrované do steny alebo priznané? aj ste mali dopredu spravenú prípravu, akože potiahnutú elektrinu, či ste dávali manuálne ovládanie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2023 9:18:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Apr 2018 7:50:03
Príspevky: 38
ako myslis to, ze integrovane do steny? akoze je to schovane ten cast, kde je motor, ze to nie je na okne? som myslel, ze to sa len do zateplenia pod fasadu schovava a nie do steny, ze sa to priamo dava.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 21. Mar 2023 8:30:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Nov 2017 15:48:54
Príspevky: 65
zrejme bude viacero sposobov, ako sa to da riesit. najlepsie je rovno tie preklady kupit usposobene na to tienenie, ked vies dopredu, ze ho budes davat. akoze na nahodu by som to nenechaval, vsak zas nie je take tazke sa rozhodnut, ci tam budem chciet nejake tienenie alebo nie. toto byva uz aj v projektoch proste znacene, cize to nie je take, ze jedneho dna sa prebudis a odrazu sa rozmyslis.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Str 22. Mar 2023 7:47:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 20. Jún 2017 12:30:15
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava
ale tak si zober, ze niekto kupi starsi doma a ide ho prerabat. niekto sa proste fakt pri stavbe moze rozhodnut, ze tam to tienenie davat nebude, casom uvidi u suseda, aka je to paradna vec a bude ho chciet. kadejake pripady mozu nastat, ked sa dava az potom dodatocne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Štv 23. Mar 2023 8:39:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
potom sa už len rozhodnúť, že či dať rolety alebo žalúzie a ak žalúzie, tak že ktoré. je ich viacero druhov na výber. aj podľa tých lamiel, ako majú zahnuté aj podľa ďalších kritérií sa dá vybrať. keby mám vyberať, že úplne sám bez pomoci, tak to by asi chvíľu veru trvalo :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 28. Mar 2023 8:13:59 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 107
Bydlisko: Hlohovec
Že len, to je asi to najťažšie rozhodovanie, ak niekto nemá vyslovene dopredu vybraté jednu z týchto možností. To je ťažko, lebo aj jedno aj druhé má svoje výhody. Ale ono je to asi vo veľkej miere o tom, že komu sa čo aj páči. A ty si teda ktoré vybral, hoci teda s pomocou.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pon 03. Apr 2023 10:39:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 14. Nov 2017 11:27:57
Príspevky: 52
zaluzie, ak mozem za seba povedat.
bola to sice narocna cesta u nas, kym som si ich presadil, tak ale splnilo to co malo.
a dobre, ze som sa zatal a trval na tom, lebo moja chcela len dovnutra na okna a to proste mne pripada na dom v dnesnej dobe malo.
si zober, ze to aj chrani ten dom taketo vonkajsie tienenie, akoze aj pred vlamackami napriklad ale aj pred kadejakymi poveternostnymi vplyvmi.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 04. Apr 2023 8:55:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 10. Jan 2017 18:56:53
Príspevky: 60
... inak toto ked uz spominas, tie poveternostne vplyvy, tak by ma zaujimalo, ze ako to robite... lebo co som cital, tak Isotra napriklad uvadza, ze v silnom vetre, by malo byt tienenie vytiahnute hore... co dava zmysel.. ale viem, ze proste nie kazdy to tak robit, tak preto sa pytam, ze ako to mate vy vo zvyku...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 414 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 42  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 37 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt