Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 24. Apr 2024 3:50:14


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 300 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pon 25. Júl 2022 8:36:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Mar 2017 8:32:39
Príspevky: 39
Lampas tieto veľké portály, to je nejako aj obmedzené akože veľkosťou? Že do akého rozmeru je vhodné napríklad ten HS urobiť alebo tak??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pon 25. Júl 2022 12:10:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 21. Nov 2017 10:44:42
Príspevky: 38
Bydlisko: Brezno
@Lampas1 ako je to s otváraním takýchto veľkých portálov?...myslím či sa to v dnešnej dobe už dá aj nejako automaticky alebo furt len mechanicky musíš otvárať?...nemám s tým skúsenosť a teda dosť by ma to zaujímalo, pretože podľa mňa to má svoju váhu a pre niekoho napríklad pre moju ženu by to asi nebolo nejako jednoduché to proste otvoriť, nie?...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pon 25. Júl 2022 18:23:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Lodiak čo sme sa my informovali, tak možnosť šírky otvorenia je až 12m pri celkovej šírke viac ako 19m. Čo je si myslím úplne perfektné. Mne sa to tiež páči veľmi keď na domoch je veľká časť presklená, to úplne inú atmosféru urobí v tom dome, vieme o tom svoje, my sme chceli veľa denného svetla mať a teda s HS portálmi sa nám to podarilo!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pon 25. Júl 2022 19:42:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 28. Aug 2017 10:52:14
Príspevky: 50
Bydlisko: Senica
Romko dá sa to aj manuálne, ale aj automaticky systém sa dá na to dať a stačí jeden prst a proste sa ti ten portál bez problémov otvorí. Dnes osobne si myslím, že by to mala byť pri riešení veľkých portáloch samozrejmosť.

Akože ani manuálne otváranie nie je ťažké, ale je to praktickejšie podľa mňa keď je to automaticky riešené systémom. Tiež to tak máme, ako sa to konkrétne volá ti povedať neviem, to by som musel pozrieť v papieroch, ale je to dobrá vec 8-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Uto 26. Júl 2022 9:25:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Jún 2017 11:28:10
Príspevky: 40
Bydlisko: Nitra
..ako to myslis, ze staci jeden prst?...to je nejako na dialkove ovladanie alebo akym sposobom??...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Uto 26. Júl 2022 12:04:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 27. Okt 2017 10:32:18
Príspevky: 25
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
flipio to sa nepaci len tebe, vela ludi to tak dnes ma a ozaj to dobre vyzera a vela denneho svetla je tym padom v miestnostiach a to nie je nad to denne svetlo!

prvykrat som videl tieto velke portaly u kamarata, pred dvomi rokmi, ked si to dal, nevedel som, ze ma to az tak oslovi, ze aj my si o rok dame a stalo sa :lol:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Uto 26. Júl 2022 12:50:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
Lodiak22 už ti to vyššie napísal ako to je. To s tým ťa aj oboznámia, keď by si si chcel zajednávať, ono je to o tom aby to bolo aj bezpečné riešenie, ale aby sa s tým aj dobre manipulovalo. Lebo predsa len pri manuálnom otváraní, čím väčšie presklenie, tým je to ťažšie na otváranie.
Ale myslím, že tá veľkosť ponúka dosť možností, že sa to dá rôzne urobiť. Nakombinovať aby to presklenie bolo aj praktické a aby to aj na dome pekne ukázalo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Uto 26. Júl 2022 12:53:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
Romko to je presne to, čo som aj teraz písal, že čím väčší tým je to ťažšie, preto je dobré, keď sa vyrieši k portálu aj automatické otváranie. My to tak máme. Dávali sme okná od Drevara a oni nám poskytli takú možnosť, že vlastne ty odtlačkom prsta vieš ten portál otvoriť. Plus máš k tomu aj diaľkové ovládanie ktorým si vieš posunúť okno ako chceš, ako veľmi chceš, je to dobrá vec, oplatí sa to dať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Str 27. Júl 2022 7:26:00 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Sep 2017 11:23:00
Príspevky: 95
Bydlisko: Koniarovce
lenze co v pripade ked sa stane napriklad to, co u nas pred par dnami, ze proste pride nejaka trma vrma a do toho vypadne elektrina a budes ho chciet otvorit?
da sa to aj nejako potom akoby na silu? nemoze sa potom to automaticke otvaranie pokazit??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Str 27. Júl 2022 9:33:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 14. Nov 2017 11:27:57
Príspevky: 54
burak s tym sa rata, to je normalna vec...
da sa to okno otvorit aj normalne manualne, silou, ked sa nieco taketo stane, to neostanes tam uvazneny, toho sa bat nemusis...
len je to pohodlnejsie, ked si to vies otvorit dialkovym a nemusis to ty robit, prvykrat som to videl u suseda a je to ozaj dobra vec a zena ked to videla, tej len oci zaziarili...
ale samozrejme pri takychto veciach je velmi dolezita kvalita prevedenia ako okien tak aj toho ovladania...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 300 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt