Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 23:09:03


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 300 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 30  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Str 17. Aug 2022 13:32:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 02. Aug 2017 14:10:08
Príspevky: 51
Bydlisko: Skalica
Kamca najlepšie budeš mať asi sa rovno predajcu na to opýtať, nech vieš, na čom si. Lebo je možné, že ak je to nejaký veľký rozmer, aby sa to dalo spraviť, tak ako by si chcela. Možnože by sa to muselo rozdeliť na dve časti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 7:22:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
Rozlisuje sa pri rozlicnych typoch domov ako je napriklad murovany, keramicky, dreveny, ze ake okna by tam mali ist? Co sa tyka tych technickych zalezitosti? Po vizualnej stranke to je asi cisto len o preferenciach, ale toto ma zaujima.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 9:05:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 13. Júl 2017 8:34:11
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava
renilo toto si neviem predstavit zeby som okna na dom mal vyberat takto podla niecoho, mna zaujali hlinikove okna a teda vobec som nepremyslal nad niecim takymto ci musim brat ohlad na to, ze o aky dom ide, aky mam kam ich chcem dat, uplne blaznovstvo mi to proste pride.
ide o to co sa tebe paci a co ti pride prakticke, mna zaujimalo pri vybere napriklad to aka je kvalita, tiez aj to, ze ako je to s tesnostou okien.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 10:22:46 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 18. Okt 2016 11:21:23
Príspevky: 64
Bejvak ani my veru nie, my sme vyberali podla toho aby nebolo zvonku pocut hluk, aby boli kvalitne, len pri oknach je aj ta montaz podstatna, cize ked sme vyberali, tak aby to bolo aj s montazou, aby montovali okna ludia, co s tym maju skusenosti, aby to nebolo odflaknute. Hlinik posobi akoby zena povedala moja tak luxusne a kedze ta farba je taka neutralna, tak jednoducho sa k tomu aj voli farba fasady.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 12:59:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 21. Nov 2017 10:44:42
Príspevky: 38
Bydlisko: Brezno
@kubasan nepochopil som celkom ako si to myslel s tým, že mi vlastne stačí jeden prst a sa mi to otvorí...také ľahké tie okná asi nebudú, nie???...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 19:57:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 06. Nov 2017 23:32:48
Príspevky: 93
Bydlisko: Vinosady
Ked by som sa rozhodol pre drevoplastove okna, tak ako vybrat spravny profil, brat radsej ten o radu vyssi, ci to nie je nutne? Ako to vychadza z hladiska tepelnych, co bude lepsie/ horsie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 21:11:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Sep 2017 8:22:28
Príspevky: 84
Bydlisko: Bratislava
stavias dom? aky? narazam na to, ci su vhodne pre hociktory typ domov - pasivny, nizkoenergeticky, energeticky. lebo uz si take pravidla a podmienky vymyslaju v tych kategoriach. co mi pride kolkokrat aj ze zbytocnosti tam davaju.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pon 22. Aug 2022 10:48:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Júl 2017 9:30:51
Príspevky: 58
Bydlisko: Žilina
Bartas o drevoplastových oknách som ešte nepočul, akurát tak o plastových v dizajne dreva...
Ale to je presne ten typ, ktorý mne sa nepáči, nie je mi to srdcu blízke, príde mi to taká lacná napodobenina a pritom pekné a nadčasové okná môžeš mať, keď si dáš origo drevo a hliník, tá kombinácia je aj na pohľad pekná a aj funkčná...
Akože myslíš tepelnoizolačné vlastnosti a takéto veci?...
To je individuálna záležitosť, záleží od výrobcu, ale tie naše od Drevara čo máme super aj tieto hodnoty vychádzali...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Pon 22. Aug 2022 12:36:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
dado co sa ti nepaci? plastove okna? vsak ale tie si tiez vies vybrat aj v inej farbe. nemusia byt len biele. a tusim sa daju tiez spravit tak, ze zvonka jedna farba zvnutra druha.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aké okná na dom alebo byt?
PoslaťNapísal: Uto 23. Aug 2022 11:32:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 04. Dec 2017 12:07:46
Príspevky: 40
Bydlisko: Senec
Romko aby si to otvoril jedným prstom akože posunutím to nie, ale čo pozerám po nete, tak sú aj také možnosti, že vlastne je to automatika a priložením prstu sa to otvorí ako potrebuješ, ako chceš, alebo aj diaľkovým si to vieš otvoriť.
Záleží čo je asi komu praktickejšie, len tie portály nie sú najľahšie váhovo, čiže treba s tým podľa mňa rátať, ja by som to len na manuálne otváranie asi nedával.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 300 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 30  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt