Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 14:52:43


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 608 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 61  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Uto 17. Aug 2021 12:12:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 19. Apr 2018 9:04:40
Príspevky: 71
Potreboval by som dokončiť plot okolo domu plus bránu a bráničku by som chcel dávať. Všetko nakomplet, aby som to mal zkrku a nemusel a potom už k tomu vracať. Nech je to naraz hotové. To by nebol taký problém, ale žena vymyslela, že by sme mohli dať rovno s plotom spraviť aj zábradlie na balkón. Nájdem tu nejaké rady, na koho by som sa mohol obrátiť, že sa venuje všetkým týmto záležitostiam?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Str 18. Aug 2021 12:03:48 
diskutér

Registrovaný: Pon 09. Jan 2017 20:46:22
Príspevky: 114
zabkara nebudem to lutovat, nech by som sa rozhodol pre jedno alebo pre druhe. ale toto bude lepsia moznost veru. dal som si to nacenit na komplet, aj som potvrdil tu predbeznu ponuku. vybral som samonosnu branu. tam som zase vahal, ci nedam tu teleskopicku kolajnickovu. ale reku miesta je dost, tak nemusi byt takyto typ a aj kolajnicky som potom uplne vypustil. so mnou radost nieco vyberat. a to sa hovori, ze zeny su nerozhodne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Štv 19. Aug 2021 11:01:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 24. Apr 2018 9:12:20
Príspevky: 67
Bydlisko: Nitra
emano by som uvitala, keby to vsetci takto robili, ked si nieco kupujem. mne by to pomohlo a ulahcilo nakupovanie. ale to som asi narocna. inak, som si to potom pozerala a nasla som, ze robia aj 3D vizualizacie. to moze byt tiez zaujimave, ale som to pochopila tak, ze to robia, ked si niekto dava robit cele oplotenie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Štv 19. Aug 2021 12:01:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 16. Apr 2018 14:06:49
Príspevky: 95
Bydlisko: Svätý Jur
Emano, to je to hlavné, aby som mal istotu, že vydrží a nebudem museť riešiť plot zase o pár rokov. Rád by som s tým mal pokoj po prvom raze a mohol sa tak pustiť do niečoho iného. Ideálne, keby nevyžadoval žiadnu alebo minimálnu starostlivosť. Lebo chodiť okolo celého plota s kartáčom a potom s farbou, to už dávno nie je nič pre mňa. To ma bavilo tak, keď som mal 14 rokov, bol som na prádzninách u starkej a vymysleli sme si s chalanmi takúto brigádu. Teraz si viem lepšie tráviť dni. Preto sa mi zapáčil ten hliník, že tam takáto nejaká údržba nie je nutná. Len teda som chcel počuť, od niekoho, kto má skúsenosť, či to tak je aj naozaj.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Pia 20. Aug 2021 8:30:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Jún 2017 13:32:42
Príspevky: 63
Bydlisko: Bratislava
hej hej, v tom mas pravdu, hladame zbytocne komplikacie tam, kde nie su. a ako si sa teda rozhodol, ides do toho, ci ostavas pri prvotnom plane?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Pia 20. Aug 2021 9:45:37 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
ruth hej, robia aj také aj také. Ale tú 3D si potom už platíš ty, kdežto 2D máš ako keby grátis. Povedal by som, že to 3Déčko si dávajú robiť ľudia, keď robia komplet celé oplotenie okolo domu. Tam sa ti už zíde, keď to vidíš celé, ako bude vyzerať. Neviem, ale či je to ozaj tak, že sa to takto rozlišuje, to by som klamal. Možno sa tu pritrafí aj niekto taký, čo si ho dával robiť a ozrejmí nám to.
galadriel dobre, že ideš na to takto. Stretol som sa už aj s takým prístupom, kedy človek záležalo čisto len na tom, ako to bude hotové vyzerať a nehľadel na použité materiály. To je veľká chyba pri hocičom. Tiež od brány čakám, že mi vydrží roky rokúce a nebudem museť kupovať novú. By som bol rád keby vôbec a na to aj spolieham. Preto som si firmu, ktorú som si vybral na realizáciu.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Pon 23. Aug 2021 8:17:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 16. Júl 2019 11:51:15
Príspevky: 76
Bydlisko: Banská Bystrica
baroon dôležité je, že si sa rozhodol a aj nakoniec vybral. takéto váhania pri rozhodovaní sú úplne okej, by som povedala. pochybujem, že niekto vie na prvý raz vybrať. pokiaľ nie je obmedzovaný priestorom alebo nejakými inými aspektami. to som sa ťa aj zabudla opýtať, že akú si vybral. sme sa len dohadovali, že či do toho ísť alebo nie. to je presne to, čo hovorím, že keď máš miesto a možnosti, potom sa ťažšie vyberá. teraz s tým ako stojíš? aj si potvrdil tú ponuku? či už aj u teba nebodaj boli?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Pon 23. Aug 2021 10:22:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 16. Apr 2018 14:06:49
Príspevky: 95
Bydlisko: Svätý Jur
Emano, koho si si vybral? Váham medzi Elmar a Alumix. Mám cenové ponuky od oboch už doma a veľký rozdiel v cenách tam nie je. Hliník robia obe firmy, tak neviem, ktorú si zvoliť. Napadne ti ešte niečo, na čo by som sa mal pri rozhodovaní zamerať? Lebo ozaj neviem. Cena v tomto prípade nie je ten faktor, na základe ktorého si chcem vyberať. Čo sa týka komunikácie, tak to vyhral Elmar, keď som si dal vypracovať rýchlu cenovú ponuku, tak nie len mi odpísali ale aj mi volali, aby si upresnili informácie, ktoré potrebovali. To mi prišlo super, že to hneď riešili.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Str 25. Aug 2021 7:33:51 
diskutér

Registrovaný: Pon 09. Jan 2017 20:46:22
Príspevky: 114
jardojar najlepsie, ked takto vsetko naraz das spravit. budes mat pokoj a hned bude vsetko v jednom tone spolu ladit. nie ako ja, co som si pomaly v polke procesu zmyslel, ze zmenim poziadavku. co uz. ale ani to nebol problem ti poviem. fajn mi vysli v ustrety a novu ponuku spravili. najskor som chcel len plot, ale potom som to zmenil a pridal aj branu k nemu. aj mas niekoho v merku, ci zacinas uplne od nicoho?
balac idem do toho, dam spravit aj jedno aj druhe. bude to tak lepsie. bude hotove vsetko naraz a nebudem vymyslat potom o rok o dva, ze mi aj branu treba.
zabkara no ved ale mi to trvalo, ako aj vsetky taketo veci. no to chvalabohu nie, neobmedzuje ma priestor a ani financie. vedel som, ze budem davat robit oplotenie, tak som nieco aj odkladal bokom na to. a dobre som spravil, ked to nakoniec takto vypalilo. ponuku som potvrdil hned. som si povedal, ze uz nemam na co dalsie cakat a boli uz aj na zamerani. takze o starost menej pre mna. nemusim uz na to mysliet. uz len cakat, kym bude hotovo. pekne mi to vyjde, ze do zimy bude hotove.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Aký plot?
PoslaťNapísal: Str 25. Aug 2021 10:05:51 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Ruth haha tak to hej, ale pri všetkom to asi nie je možné a reálne. Som rád, že teraz tam bola takáto možnosť. Na škodu to isto nie je. nemáš potom predstavu len v hlave, ale ozaj reálne vieš, ako to bude vyzerať. Myslím, že to tak bude, že pri komplete. Alebo potom, ak si dáš nejakú žiadosť na vypracovanie. Neinformoval som sa veru viacej na to. Mne bohate stačila aj tá 2D vizualizácia.
Galadriel materiál je tam rovnaký použitý pri výrobe a tipujem, že aj cena bude podobná. Potom by som sa rozhodoval asi na základe odporúčaní. Vieš, to ti ľudia povedia aj aká bola komunikácia s firmou, akí boli robotníci, keď prišli na montáž. Prípadne zvážiť nejaký servis, čo poskytujú. To je presne to, čo som myslel, čo si písal s tou komunikáciou. Sú to také drobnosti, ale to vie tiež zavážiť pri výbere.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 608 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 61  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt