Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 26. Apr 2024 18:17:20


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 16. Jún 2017 8:58:00 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
angela tiez sme sa nakoniec na konci marca rozhodli, ze pojdeme do krbu s Deltakom, avsak my sme sa rozhodli pre vacsiu vlozku, mal som celkom obavy, ze ako to bude s cistenim skla a s vykonom, ale zatial celkom pohodka, firma odviedla kus dobrej prace, za ktoru som im vdacni, uz niekolkokrat sme v krbe kurili, kedze to pocasie je miestami take ake je a vnimam toto ako dobre rozhodnutie, uz sa neviem dockat ked sa nastahujeme na ten relax vecer pri ohni a dnes ako na to pozeram ake je pocasie a budem musiet ist este nejake veci na dom porobit tak asi aj dnes trosken prikurim


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 19. Jún 2017 10:04:03 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 18. Okt 2016 11:21:23
Príspevky: 64
juaneso píše:
angela tiez sme sa nakoniec na konci marca rozhodli, ze pojdeme do krbu s Deltakom, avsak my sme sa rozhodli pre vacsiu vlozku, mal som celkom obavy, ze ako to bude s cistenim skla a s vykonom, ale zatial celkom pohodka, firma odviedla kus dobrej prace, za ktoru som im vdacni, uz niekolkokrat sme v krbe kurili, kedze to pocasie je miestami take ake je a vnimam toto ako dobre rozhodnutie, uz sa neviem dockat ked sa nastahujeme na ten relax vecer pri ohni a dnes ako na to pozeram ake je pocasie a budem musiet ist este nejake veci na dom porobit tak asi aj dnes trosken prikurim


Pises ze pre vacsiu vlozku pre aku vacsiu? Mohol by si mi napisat jej rozmery? Zvazujeme ze by sme si dali urobit krb tiez avsak celkom by sa nam sikla taka metrova vlozka cca. Ale neviem ze ci mozeme taku do domu dat ci to bude ok. Ci s tym nebude nejaky problem. Rozmer vlozky je od niecoho zavisly alebo nie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 20. Jún 2017 9:49:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 23. Máj 2017 8:05:09
Príspevky: 59
juaneso aj si kúril, keď si písal? ono sa to nezdá, ale keď sa ochladí, tak na takej stavbe je to citeľné pomerne dosť, aj keď niekto by sa možno zasmial, že prikúriť si v júni, ale pri ochladení, pri dažďoch sa tomu po pravde vôbec nečudujem, mna by zaujímalo za aký čas si mal krb postavený ako dlho to firme celé trvalo?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 21. Jún 2017 10:51:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
smyska, ano kuril som, ono sa to sice asi nezda, ale dolu bola zima a ked chcem nieco robit, tak osobne musim mat ako take teplo, takze som to musel riesit, nech sa smeje kto chce, mne ide o to aby sa mi dobre robilo aby mi nebolo chladno a to ze niekomu je to zvlastne to nie je moj problem dnes rano tiez tak zacalo prsat, ze obavy som mal aby neprsalo cely den, lebo keby sa zase schladi tak neviem neviem ako to trvalo, no asi cca dva dni to bolo :P


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 23. Jún 2017 7:51:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 23. Máj 2017 8:05:09
Príspevky: 59
mne je to jasné, mne to písať nemusíš, u nás aj dnes pršalo z rána, teraz už sa začína slniečko ukazovať, ale v noci sa celkom schladilo, ale to zrejme aj skrz teplo, čo býva cez deň, dva dní to trvalo kým to dali na poriadok? to nie je vôbec veľa, myslela som, že to trvalo dlhšie predsa len to je záležitosť, ktorá si vyžaduje kopu zručností a myslela som, že aj dostatok času


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 26. Jún 2017 9:02:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
romikg00 píše:
Pises ze pre vacsiu vlozku pre aku vacsiu? Mohol by si mi napisat jej rozmery? Zvazujeme ze by sme si dali urobit krb tiez avsak celkom by sa nam sikla taka metrova vlozka cca. Ale neviem ze ci mozeme taku do domu dat ci to bude ok. Ci s tym nebude nejaky problem. Rozmer vlozky je od niecoho zavisly alebo nie?


nevsimol som si co si pisal, az teraz kukam, ta nasa ma rozmery 100x40x50, cize je vacsia, ta co pisala angela ma ak dobre viem, tak 80, cize v podstate hlbka a tie udaje su rovnake, len sirka je ina. Od toho sa to odvija. Zalezi to vsetko od toho, ake tepelne straty dom ma, ze ci by ten vykon z vlozky nebol na tvoj dom az nejako prilis ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 29. Jún 2017 12:10:47 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Áno my máme menšiu, aj keď sa to nezdá, že tých 20 čísel, ale je to dosť pri niečom takomto, na výkone sa to hneď odrazí, že je vyšší ako pri menšej vložke, aj keď áno tiež by som rada väčší, lebo to dobre vyzerá, ale toto sú záležitosti, pri ktorých je dôležitý účel ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 06. Júl 2017 13:12:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 18. Okt 2016 11:21:23
Príspevky: 64
juaneso píše:
nevsimol som si co si pisal, az teraz kukam, ta nasa ma rozmery 100x40x50, cize je vacsia, ta co pisala angela ma ak dobre viem, tak 80, cize v podstate hlbka a tie udaje su rovnake, len sirka je ina. Od toho sa to odvija. Zalezi to vsetko od toho, ake tepelne straty dom ma, ze ci by ten vykon z vlozky nebol na tvoj dom az nejako prilis ;)


Pockaj takze dobre som pisal, ze je ten rozmer vlozky respektive vykon je zavisly od velkosti vlozky ano? Cize cim vacsia vlozka, tak tym vacsi vykon. Tym padom sa nemozem riadit tym, co by sa nam do domacnosti domov hodilo, co by na oko dobre vyzeralo, ale co bude schopne vykurit dom bez toho aby sme sa uvarili ano?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Ned 09. Júl 2017 7:17:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
ano dobre si to napisal, je to tak. Cim vacsia, tym vacsi vykon bude mat krbova vlozka. Tym sa veru moc riadit neda, ale vzdy sa da najst nejaky kompromis, po konzultacii s krbarom, nejaka vhodna varianta podla toho, co sa ti paci, co chces a podla toho, co by bolo mozne ti do domu dat z pohladu tepelnych strat a vykonu :shock:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 10. Júl 2017 8:11:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 05. Nov 2016 7:36:55
Príspevky: 35
Moze sa stat, ze by nejako skrz vlozku vznikol v dome poziar?..Alebo nieco take nie je mozne?..Rozmyslame, ze by sme isli do krbu..Avsak toto je otazka, s ktorou ma neustale zena bombarduje a ja fakt nemam o tom paru, kedze nemam skusenosti nejako s krbom..Akurat co viem je zakurit v nom, ale ako to cele funguje ako je to poprepajane a tieto veci to je pre mna spanielska dedina..


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt