Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 18:15:41


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 09. Nov 2016 8:21:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 04. Nov 2016 11:55:38
Príspevky: 49
Ano vsetko, pretoze keby si chcel nieco z toho riesit sam tak by musel precitat vela clankov a neviem coho vsetkeho. A pojedlo by mu to velmi vela casu a na to teda ten cas nemal. Takto objavil ten cech, nasiel si tam krbara s ktorym sa stretol ktoremu povedal co a ako by chcel a nabralo to spad :) ano tie tepelne straty su dolezite skrz vykon krbu, ale to ti tiez pomoze krbar, ked o tych tepelnych stratach nevies


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 14. Nov 2016 11:16:59 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
samoabetka píše:
Neospravedlnuj sa mi, ved to si nemala z kade vediet, ked si sa doteraz o to nezaujimala. Ono pokial si najdes cas zajst do predajne tak myslim ze to bude pre teba dobre investovany cas, pretoze na predajni a takto od krbara sa dozvies ovela viac veci akoby si si citala po nete


Niekoľko dní som tu nebola, ale riešili sme veci ohľadom krbu a musím sa ti pochváliť, boli sme na predajni Deltaka v Komárne, chceli sme sa informovať najmä čo sa cien týka a celej tej obostavby že aké materiály používajú, či nejako to nemôže alergikom vadiť a podobne, bola som príjemne prekvapená, čo všetko sme sa dozvedeli, mne osobne to otvorilo oči, keďže som si myslela, že krb veď to nie je nič zložité :roll:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 15. Nov 2016 10:52:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 10. Nov 2016 9:03:46
Príspevky: 57
Angela takze podla toho co si napisala vyzera ze je dolezite sa pytat na to ake materialy pouzivaju pri stavbe? Nepouzivaju akoze vsetci krbari rovnaky typ materialov? ja som myslel, ze na to su nejake predpisane normy, ze co by mali pouzivat a tak :euforia:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 18. Nov 2016 9:51:58 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
stevwest píše:
Angela takze podla toho co si napisala vyzera ze je dolezite sa pytat na to ake materialy pouzivaju pri stavbe? Nepouzivaju akoze vsetci krbari rovnaky typ materialov? ja som myslel, ze na to su nejake predpisane normy, ze co by mali pouzivat a tak :euforia:


Áno je to dôležité. Pretože sú materiály, ktoré sú prašné a ktoré nie. Väčšinou vraj je to tak, že lacnejší krbári, takí čo proste majú na oko lákavé ponuky tak tí dávajú materiály z ktorých sa práši, ono na oko sa to prejaví až časom, ale taký alergik to podľa mňa cíti hneď treba skôr si zrejme priplatiť za kvalitu


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 21. Nov 2016 11:46:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 21. Okt 2016 11:09:17
Príspevky: 70
Angela v pohode ste v Komarne pochodili?
My sme pozerali ich stranku uz davnejsie ale potom nam do toho ine veci prisli, dom musel pockat a teraz sme sa do toho zas na plno obuli, tak hladame moznosti, ze kde od koho teda krb. Pozeral som uz nejake temy aj na modrej streche, tam tiez ludia riesia podobne veci a dobre ohlasy som tam na nich cital, preto premyslam ze ci teda tam zajst alebo sa najskor telefonicky nakontaktovat na nich alebo ako to riesit


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 22. Nov 2016 16:32:11 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Ahoj ako sme pochodili? Dobre aspoň ja to tak vnímam. Mne keďže sa v takýchto veciach vôbec nevyznám tak mi pomohlo, že nás oboznámili s tým v čom sa musíme rozhodnúť, čo od nás potrebujú vedieť a všetky také veci. Proste nám povedali čo nás čaká, keď si dáme urobiť krb a to bolo pre mňa veľmi dôležité. Áno? Aj si pozeral nejakých iných krbárov či nie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 23. Nov 2016 10:22:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 10. Nov 2016 9:03:46
Príspevky: 57
angela píše:
Áno je to dôležité. Pretože sú materiály, ktoré sú prašné a ktoré nie. Väčšinou vraj je to tak, že lacnejší krbári, takí čo proste majú na oko lákavé ponuky tak tí dávajú materiály z ktorých sa práši, ono na oko sa to prejaví až časom, ale taký alergik to podľa mňa cíti hneď treba skôr si zrejme priplatiť za kvalitu


Ale tak to je asi normalne ze ked clovek chce nieco lepsie kvalitnejsie tak si za to musi zaplatit. Len ja som vazne bol v tom ze nejake normy na to su, ze co treba dodrzat aky material, ale asi sa to tyka len niektorych veci, tozvie. Nevies mi povedat ako sa vola ten materail ktory sa prasi? co nie je vhodny na stavbu krbu?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 24. Nov 2016 9:13:53 
diskutér

Registrovaný: Pia 14. Okt 2016 12:20:17
Príspevky: 109
Majenkooo píše:
Angela v pohode ste v Komarne pochodili?
My sme pozerali ich stranku uz davnejsie ale potom nam do toho ine veci prisli, dom musel pockat a teraz sme sa do toho zas na plno obuli, tak hladame moznosti, ze kde od koho teda krb. Pozeral som uz nejake temy aj na modrej streche, tam tiez ludia riesia podobne veci a dobre ohlasy som tam na nich cital, preto premyslam ze ci teda tam zajst alebo sa najskor telefonicky nakontaktovat na nich alebo ako to riesit


Ako pozeram tak asi nie som jediny, co uz ma z riesenia krbu hlavu ako balon. Ak ti mozem poradit, tak ozaj si radsej hladaj krbara a nepustaj sa do toho sam, my teraz riesime prestavbu krbu uplne nanovo, lebo pred rokmi mi znamy poradil ze ved nech si to postavim sam, ze on ma na to nejake navody a teraz same problemy s tym :?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 25. Nov 2016 10:07:10 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Tak on je akože určený na stavbu krbu, ale po skúsenostiach čo krbári majú asi to nie je najvhodnejší materiál. Kalciumsilikátové dosky sú to...ale to bude naj keď sa o tom porozprávaš priamo s krbárom, on ti povie aj že čo to môže spôsobiť keď je zlý materiál použitý a podobne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 28. Nov 2016 11:01:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
angela píše:
Tak on je akože určený na stavbu krbu, ale po skúsenostiach čo krbári majú asi to nie je najvhodnejší materiál. Kalciumsilikátové dosky sú to...ale to bude naj keď sa o tom porozprávaš priamo s krbárom, on ti povie aj že čo to môže spôsobiť keď je zlý materiál použitý a podobne.


Tak my mame osobne skusenosti s tym co to moze sposobovat. Pretoze nedavno sme si museli dat urobit krb od zakladov na novo. Kedze vsade bol akoby prach, co mali byt rury cierne tak boli bielosive, no cele zle, keby som bol vedel, ze to takto dopadne tak by som na zaciatku do toho dal kludne viac penazi :/


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt