Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 27. Apr 2024 0:13:25


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 19. Dec 2016 15:56:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
angela píše:
Síce ja neviem prečo sa on rozhodol pre nich, ale nás u nich zaujalo to, že ťa oboznámia o všetko čo je potrebné riešiť. Ako to všetko prebehne, akoby bolo najlepšie aby bol krb umiestnený, aký veľký aby dostačoval veľkosťou a výkonom na priestory ktoré ma vykurovať a všetky tieto veci. No a tie vložky od nich majú taký špeci vytuningovaný systém :)


Ano? presne toto by som chcel, takto by som si to predstavoval ze v podstate ked sa na to dam tak nebudem musiet riesit v podstate nic, ze ja im len poviem viac menej co od toho cakam a podobne a oni mi to urobia. Co myslis tym systemom?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 20. Dec 2016 10:05:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 66
Systém by zaujímal aj mňa čo to je zač, ako to vlastne funguje.
Videl som, že mnohé vložky majú aj rôzne percentá účinnosti, tak som zostal zaskočený že od čoho to závisí.
Má veľký vplyv na to asi aj to ako krbová vložka spaľuje drevo, že?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 21. Dec 2016 9:21:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 25. Nov 2016 9:15:31
Príspevky: 28
DusanD píše:
Systém by zaujímal aj mňa čo to je zač, ako to vlastne funguje.
Videl som, že mnohé vložky majú aj rôzne percentá účinnosti, tak som zostal zaskočený že od čoho to závisí.
Má veľký vplyv na to asi aj to ako krbová vložka spaľuje drevo, že?


Je to vsetko o systeme Full Heat System, tento system maju len vlozky jednej znacky, je to system ktory ma velmi efektivne spalovanie, to znamena, ze nespali sa len drevo a zbytok odide kominom, ale ze tie plyny potom sa este raz zapalia - tym padom sa stane to ze sice uz ohen nevidis ale teplo stale citis. Chapes? Ale no nemaju to vsetky znacky kedze je to system ktory si vytvorila priamo firma Deltako pre svoje vlozky. Takze ak budes tento system hladat u inych tak zbytocne ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 03. Jan 2017 12:28:28 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 66
Jasné - tak to Ti ďakujem za ozrejmenie.
Trošku som ostal veru na vážkach, keď som pozeral toľké značky, rôzne typy krbov a tam všelijaké parametre ale nevedel som sa s tým nejako vysporiadať, že čo je čo. Takže v podstate tento systém je na druhej strane aj šetrný hej?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 09. Jan 2017 12:19:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 25. Nov 2016 9:15:31
Príspevky: 28
DusanD píše:
Jasné - tak to Ti ďakujem za ozrejmenie.
Trošku som ostal veru na vážkach, keď som pozeral toľké značky, rôzne typy krbov a tam všelijaké parametre ale nevedel som sa s tým nejako vysporiadať, že čo je čo. Takže v podstate tento systém je na druhej strane aj šetrný hej?


Tak tych parametrov je dost a mnohi si neuvedomuju ani len to aky je rozdiel vo vykone v ucinnosti a co je dolezitejsie a podobne. Jasne ze je setrny pretoze nemusis furt prikladat :) a tak casto ako pri mnohych inych vlozkach


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 09. Jan 2017 23:45:19 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
@romco krbove vykurovanie nie je zle. My sme si tiez dali krb do chodby a jeden mame v obyvacke a teplucko je, prekuri to. Ale nad ranom je trochu chladnejsie ale nelutujem, ze som do toho zainvestoval.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 10. Jan 2017 13:59:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
Croccus krb do chodby? a aj do obyvacky? To je na co dobre mat dva, ked jeden je schopny vykurit cely dom, podla toho co som si pozistoval???
Viem uz ze je to dobre rozhodnutie :) len este to musim vsetko dotiahnut k dokonalosti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 11. Jan 2017 11:41:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 66
Tak to je radosť - keď je tento systém tak vložka má aj externý prívod vzduchu, či nie?
Neviem na čom je ten externý prívod vzduchu závislý, že či ho má každá vložka alebo ako, je dobré taký prívod riešiť vôbec?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 12. Jan 2017 7:54:43 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
DusanD píše:
Tak to je radosť - keď je tento systém tak vložka má aj externý prívod vzduchu, či nie?
Neviem na čom je ten externý prívod vzduchu závislý, že či ho má každá vložka alebo ako, je dobré taký prívod riešiť vôbec?


Áno tieto vložky majú externý prívod vzduchu, je to v dnešnej dobe myslím že dosť populárne a hlavne je to praktickejšie oproti inému prívodu vzduchu. Predstav si že by ti bral krb kyslík z obývačky, alebo teda z miestnosti kde máš krb to by asi nebolo bohviečo :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 16. Jan 2017 11:34:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 66
dobre lenže nedá sa nejako ťahať vzduch napríklad z chodby? veď to by človeku nejako nevadilo si myslím, predsalen je rozdiel obývačka a chodba.
A keby aj teoreticky sa robil externá prívod vzduchu tak všetky tie rúry, všetko si musím ja nachystať? Alebo to firma urobí?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt