Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 12:39:03


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 29. Nov 2016 12:48:07 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Huejgo no a presne toto je to - čo si mnohí pri začatí stavby krbu ani neuvedomujú, že síce problémy sa prejavia možno až časom ale prejavia sa. Že možno by bolo ozaj vhodné už na začiatku riešiť takéto veci aby sa v budúcnosti vyhli tak ako ty že na novo robiť krb. Pretože na novo to tiež niie je sranda - stojí to čas aj peniaze.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 30. Nov 2016 9:06:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
angela píše:
Huejgo no a presne toto je to - čo si mnohí pri začatí stavby krbu ani neuvedomujú, že síce problémy sa prejavia možno až časom ale prejavia sa. Že možno by bolo ozaj vhodné už na začiatku riešiť takéto veci aby sa v budúcnosti vyhli tak ako ty že na novo robiť krb. Pretože na novo to tiež niie je sranda - stojí to čas aj peniaze.


O tych peniazoch by som ti vedel rozpravat, ale teraz ked sme to dali na novo robit tak som si najskor pozrel viacerych, ich prace a podla toho som si vyberal, pretoze uz som mal respekt pred tym aby som vyberal podla ceny, to uz dalej riskovat nebudem. Tak som zvedavy, uz mame vyburane, tak snad coskoro budeme mat cely novy krb :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 05. Dec 2016 10:46:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
No pomaly pred vianocami tak najvyssi cas to dat dokopy, ale ved ono by to nemalo trvat nejako dlho ked budes vsetko ready - pripravene, ze sa uz len nasteluju nove veci ci? My sme planovali teraz na jesen tiez davat robit do domu vlozku, ale este nejake veci tam nemame dotiahnute tak az potom v januari sa na to dam


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 06. Dec 2016 10:15:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
Ved my uz to mame akoze vyriesene s krbarom, dali sme to urobit teraz na novo Deltaku, nech sa s tym uz nemusim trapit a riesit podobne problemy o par rokov chapes. Akoze nejake veci uz su v cajku, ale je to ine ked sa treba najskor stareho zbavit a potom to na novo. Pri novom su to tak dva dni, tu ratam ze mozno to bude o nieco dlhsie kedze to vsetko treba dat na poriadok a este sa aj stareho zbavit


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 07. Dec 2016 12:32:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
Podla coho si sa rozhodol zrovna pre tuto firmu, pre krbara od nich? Oni maju ake typy vloziek? Aj teplovzdusne aj teplovodne? Neviem si celkom ani toto dat dokopy ze co by bolo vhodnejsie, budem si to musiet asi nechat este cele prejst hlavou


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 08. Dec 2016 8:12:19 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
juaneso píše:
Podla coho si sa rozhodol zrovna pre tuto firmu, pre krbara od nich? Oni maju ake typy vloziek? Aj teplovzdusne aj teplovodne? Neviem si celkom ani toto dat dokopy ze co by bolo vhodnejsie, budem si to musiet asi nechat este cele prejst hlavou


Síce ja neviem prečo sa on rozhodol pre nich, ale nás u nich zaujalo to, že ťa oboznámia o všetko čo je potrebné riešiť. Ako to všetko prebehne, akoby bolo najlepšie aby bol krb umiestnený, aký veľký aby dostačoval veľkosťou a výkonom na priestory ktoré ma vykurovať a všetky tieto veci. No a tie vložky od nich majú taký špeci vytuningovaný systém :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 12. Dec 2016 9:14:43 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Dec 2016 11:51:08
Príspevky: 47
Asi si je potrebné na začiatok aj urobiť predstavu kde by mal ten krb stáť a od toho sa asi aj budú odvíjať iné veci nie? Predsa len veľkosť záleží od toho koľko priestoru človek má, či jako to je?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 13. Dec 2016 21:36:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Feb 2016 10:00:27
Príspevky: 92
Ano je to dolezite, pretoze aj komin, aj velkost vlozky, aj prevedenie vlozky aj vsetko okolo toho to ujasnenie si kde ma stat je velmi dolezite. Pretoze tie velkosti su fakt rozne. Od malej vlozky az po krasnu velku vlozku ktoru clovek by mohol mat aj miesto televizie :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 15. Dec 2016 10:45:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Dec 2016 11:51:08
Príspevky: 47
timco46 píše:
Ano je to dolezite, pretoze aj komin, aj velkost vlozky, aj prevedenie vlozky aj vsetko okolo toho to ujasnenie si kde ma stat je velmi dolezite. Pretoze tie velkosti su fakt rozne. Od malej vlozky az po krasnu velku vlozku ktoru clovek by mohol mat aj miesto televizie :)


Lenže ako človek vie akú veľkú krbovú vložku by si mal kúpiť? Akože taká nejaká 80tka musí byť super, ale môže byť v akomkoľvek dome? Nebude veľa tepla vydávať?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 16. Dec 2016 10:51:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Feb 2016 10:00:27
Príspevky: 92
Ako to vie? Tak ono je to tak ze cim vacsia krbova vlozka tym ma aj vyssi vykon. Takze treba sa aj tomu prisposobit. Ale o tomto je dobre komunikovat s krbarom co by odporucal, lebo ty nemusis furt kurit v krbe na plno, nemusis furt kurit ze nalozis do plna a podobne chapes :)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google Adsense [Bot] a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt