Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 19. Mar 2024 11:29:59


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 03. Jan 2019 13:40:54 
diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 14:27:12
Príspevky: 102
Morlo som si ani nevsimol az teraz, ze som ta predtym inak nazval, sorry :D Tak su sikovny, ked este prisli, super! Porovnanie si pozri na internete, nechce sa mi to tu vsetko vypisovat. Ale jednoznacne ma tehla lepsie tepelnoizolacne vlastnosti, tehla je stavebny material z prirodnych surovin, bez vyrobnej vlhkosti. Dalsie pozitiva su, ze pri vysychani nemeni svoj objem ani rozmer, odolava poziaru, tehlovy dom je pevny a stabilny, setri energie na vykurovanie, steny akumuluju teplo a tehla aj chrani pred hlukom. A mnoho dalsich vyhod ma, ktore sa mi tu uz nechcu vsetky pisat. Tieto by ti ale pri rozhodovani mali stacit. A co sa tyka toho, ci mozes este material zmenit, tak jasne ze mozes! Nikde nie je napisane, ze to nemozes


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 04. Jan 2019 10:26:22 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 13. Júl 2017 8:34:11
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava
romoprady píše:
Morlo som si ani nevsimol az teraz, ze som ta predtym inak nazval, sorry :D Tak su sikovny, ked este prisli, super! Porovnanie si pozri na internete, nechce sa mi to tu vsetko vypisovat. Ale jednoznacne ma tehla lepsie tepelnoizolacne vlastnosti, tehla je stavebny material z prirodnych surovin, bez vyrobnej vlhkosti. Dalsie pozitiva su, ze pri vysychani nemeni svoj objem ani rozmer, odolava poziaru, tehlovy dom je pevny a stabilny, setri energie na vykurovanie, steny akumuluju teplo a tehla aj chrani pred hlukom. A mnoho dalsich vyhod ma, ktore sa mi tu uz nechcu vsetky pisat. Tieto by ti ale pri rozhodovani mali stacit. A co sa tyka toho, ci mozes este material zmenit, tak jasne ze mozes! Nikde nie je napisane, ze to nemozes


suhlasim s tebou a uznavam, ze tieto vyhody uplne stacia na to, aby sa clovek vedel rozhodnut! aj ja som sa na zaklade nich rozhodol pre tehlu Porotherm a som nadmieru spoko :) :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 08. Jan 2019 15:24:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 18. Okt 2018 9:34:22
Príspevky: 36
Bydlisko: Bratislava
tiež som si to nevšimol, takže v pohodke. áno sú, natrafili sme na super betonárku, takže to nám veľmi pomohlo. a ďakujem ti aspoň za vypísanie týchto výhod. ostatné si pozriem sám aj keď už na 90% som rozhodnutý pre klasickú tehlu. aj majstra som sa pýtal a tvrdil, že vôbec nebude vadiť, keď dám tehlu, keďže mám dobre spravené základy.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 09. Jan 2019 9:15:59 
diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 14:27:12
Príspevky: 102
Morlo :D 8-) Aj lacny beton maju, ci to nevies nejako porovnat? Z kade ich mate, ak smiem vediet? Tak sme sa obidvaja zhodli na tom istom. Ved aj ja som ti hned hovoril, ze to vobec nebude vadit. Palena tehla je najlepsia, nech si hovori kto chce, co chce! A Porotherm ked tak planujes, ze?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 11. Jan 2019 14:50:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 18. Okt 2018 9:34:22
Príspevky: 36
Bydlisko: Bratislava
čo mi viacerí hovorili, tak veľmi dobrá cena. mal som odporúčanie od kamošov, ktorý tiež stavali a tiež im základy a platňu zalievali títo majstri čo aj mne. neviem ako ostatné betonárky, ale tak rátal som že to bude viac, takže mňa cena potešila. hej, keď tehlu, tak jedine od wienerbergeru. veď tá je asi najlepšia na slovensku, či?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 04. Feb 2019 9:46:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Jún 2017 13:32:42
Príspevky: 63
Bydlisko: Bratislava
moj nazor na tuto temu je taky, ze kazdy kto staval ma ine skusenosti, kazdemu vyhovuje iny material a hlavne kazdy si moze dovolit uplne nieco ine...niekto ma peniaze na najlepsi material aky existuje a iny zase musi pozerat na cenu a podla toho vyberat...a preto v takejto oblasti velmi tazko poradit...no kedze momentalne aj my staviame dom pri Bratislave, tak sa s vami rad pobavim o materialoch, cenach a inych veciach...ak teda bude zaujem...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 05. Mar 2019 16:17:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Okt 2016 12:31:34
Príspevky: 63
@balac samozrejme, ze je zaujem o tom diskutovat. Podme do toho :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 07. Mar 2019 8:33:05 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 27. Apr 2018 8:33:38
Príspevky: 41
nechapem, co o tom viete tak vela diskutovat. ved kazdy napise s ktorym materialom on staval, napise svoje skusenosti a je po debate. aj ja uz mozem napisat, ze sme stavaly z tehly Porotherm, majstri nenadavali a dom nam stoji.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 12. Mar 2019 8:53:05 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 19:56:11
Príspevky: 54
Bydlisko: Nitra
jarhlo píše:
nechapem, co o tom viete tak vela diskutovat. ved kazdy napise s ktorym materialom on staval, napise svoje skusenosti a je po debate. aj ja uz mozem napisat, ze sme stavaly z tehly Porotherm, majstri nenadavali a dom nam stoji.


V jednom máš síce pravdu ale zase na druhej strane nie všetci sa vedia tak rýchlo rozhodnúť a potrebujú si pozisťovať všetky Pre a Proti. Aj my sme dosť dlho riešili výber materiálu na stavbu, lebo staviame prvý dom a tým pádom nie sme ešte vôbec taký zdatný ako napríklad tí, ktorí stavajú už 2 či 3 dom. Takže ich len pekne nechaj nech si tu diskutujú :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 12. Mar 2019 11:50:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Jún 2017 13:32:42
Príspevky: 63
Bydlisko: Bratislava
som rad branikess, ze je zaujem...tak kde zacneme?...mohol by si mi napisat, ci si staval niekedy dom alebo sa este len chystas?...trochu viac o tebe, aby som vedel, ako s tebou diskutovat...my staviame prvy dom, takze sme totalny lajci a vsetko si zistujeme a od kazdeho len cerpame skusenosti a vedomosti...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: pepr a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt