Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 26. Apr 2024 21:07:55


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 82  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 21. Okt 2022 8:43:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
to ste podla mna spravili najlepsie, ako ste mohli, ked hovoris, ze ta garaz uz nebola v top stave, tak naco ju zbytocne zatazovat nejakou tazkou krytinou este k tomu. ale tak predpokladam, ze nejak do poriadku ste ju dali. lebo tak nova strecha zase nespravi vsetko, vies ako.

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 25. Okt 2022 8:13:05 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 12. Okt 2016 8:40:00
Príspevky: 57
Tak ono nech je to, co chce, ci garaz, ci pristresok, v nasom pripade to bol dom ale s keramickym stropom, takze to tiez radsej nezatazovat, pokial netreba. Preto sme tiez siahli po plechovej krytine. To je proste istota. Pozeral som aj plastovu krytinu, ale od toho som rychlo upustil, lebo to mi hovoril jeden predajca, ze ano, beru to, ale kvalitou je to niekde na urovni napriklad plastovych naraznikov na auta, takze to asi hovori za vsetko.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 25. Okt 2022 9:17:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 18. Aug 2017 9:41:16
Príspevky: 51
Bydlisko: Šamorín
- v nasom pripade to bol zase montovany dom, tak sme si nechali proste poradit, co by bolo lepsie. ako pozeram, tak vo viacerych pripadoch je lepsia volba prave tato plechova krytina. by sme mali spisat nejaky oficialny zoznam, ze pri akych stavbach je lepsie ju pouzit z tohto hladiska, ze je lahka. ako nehovorim, ze nema aj ine vyhody, to samozrejme ano.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 25. Okt 2022 10:11:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Feb 2018 12:50:44
Príspevky: 72
Bydlisko: Topoľčany
Odveci by to nebolo, ale myslim, ze taketo odporucania maju aj spolocnosti dostupne. Ako pises, tak plechova krytina ma aj mnoho dalsich vyhod. Ale ano, toto tiez stoji za spomenutie, ze sa oplati aj z tohto hladiska. Ma viacero benefitov, len tiez treba zodpovedne vybrat, lebo nie su vsetky rovnake.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 27. Okt 2022 10:29:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 28. Feb 2017 12:18:10
Príspevky: 80
Tak ono je to ako pri vsetkom, ze treba rozumne vyberat. Tiez nie je krytina ako krytina. Aj ten plech samotny je mozno fajn si porovnat, ze aku ma hrubku a tak dalej. Alebo aj povrchove upravy napriklad. Isto nebudu mat vsetci vyrobcia uplne totozne tieto vyrobne postupy a metody.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 27. Okt 2022 14:16:17 
diskutér

Registrovaný: Uto 07. Feb 2017 9:44:45
Príspevky: 104
Tak mňa sa pred nejakým časom snažil jeden týpek presvedčiť o tom, že plechová strešná krytina je proste chyba. Jeho jediný argument bol, že všetko cez ten plech počuť. V dnešnej dobe sú tie materiály tak prepracované, že sa toho absolútne netreba báť, nepočuť vôbec nič, čiže to je čistý a ničím nepodložený predsudok.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 02. Nov 2022 10:16:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 19. Okt 2017 11:45:43
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava
Akoze chapem, ze niekto moze mat voci plechovej krytine vyhrady. Ale to asi tiez len preto, ze sa s tym nestretol a nema s tym skusenost. Ak proste nejaky pan ma roky na dome skridlovu strechu, tak je mozne, ze sa neda presvedcit na inu krytinu, aj ked budu argumenty neviem ake a budu hrat v prospech inej, aj tejto plechovej krytiny.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 02. Nov 2022 13:15:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 14. Sep 2017 8:18:49
Príspevky: 66
Bydlisko: Senica
No to su taki zadubenci a tvrdohlavci, ale tak to teraz neurazam, ale proste je to tak, to ta starsia generacia ma svoju hlavu proste, svoj nazor a nicim sa nenechaju presvedcit a bodka, co je velakrat chyba, zial. obcas proste treba kracat s dobou.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 03. Nov 2022 8:11:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 26. Jan 2018 11:58:50
Príspevky: 36
.... no ano, lebo tak asi nemyslia na to, teda asi isto nemyslia na to, ze ak chcu menit staru skridlu za novu, ze to nie je len o tom, ze sa kupi nova skridla a ulozi sa miesto starej... predpokladam, ze vo vacsine pripadov je to tak, ze ta prvotna krytina tam je desiatky rokov a teda rovnako ako sa opotrebuje krytina, tak sa opotrebuje aj ten krov a toto... takze to je tiez dalsia zalezitost, co treba vysporiadat a dat na poriadok... a jednoduchsie to je v tom pripade, ked sa dava plechova krytina... ked to tak mam povedat, tak to asi aj lacnejsie vyjde, kedze tie stavebne upravy nemusia byt az take, vzhladom na hmotnost krytiny...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 03. Nov 2022 10:34:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 24. Apr 2018 9:12:20
Príspevky: 67
Bydlisko: Nitra
ked spominas tu skridlovu strechu, tak ja som mala vyhliadnutu jednu uz dlho predtym, ako sme sa pustili do strechy. ale nakoniec sme ani nedavali skridlu ale vybrali sme plechovu krytinu s takymto vzorom, ze proste to nie je hladky plech, ale taky vlnkovity, ze pripomina taku tu klasicku skridlovu strechu.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 82  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt